MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ewakuacja na wrocławskim lotnisku

Wiadomości: Wrocław
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 11:45
Aktualizacja: 12:16
Autor: SG
Fot. Straż Graniczna
Dwie torby pozostawione bez opieki na terenie wrocławskiego lotniska były przyczyną ewakuacji pasażerów i pracowników. Rozpoznanie bagażu przeprowadzili pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu–Strachowicach.

Dzisiaj (18.06) w nocy, dyżurni pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację o dwóch torbach pozostawionych bez opieki na terenie wrocławskiego lotniska.

- Teren zabezpieczono, a do akcji wkroczyli pirotechnicy SG, którzy przeprowadzili rozpoznanie i prześwietlili torby. Zrealizowane czynności pirotechniczne pozwoliły uznać bagaże za bezpieczne. Jednak prowadzone działania wymagały ewakuowania 70 osób z części terminala. Funkcjonariusze Straży Granicznej z wrocławskiej placówki ustalili właścicieli pozostawionych bagaży. 40-letni obywatel Japonii oraz 38-letni obywatel Irlandii zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł - informuje kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż Graniczna apeluje do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego.

Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muflonowy „SWAP” na lato

Dziś wybory do Europarlamentu

Listy eurokandydatów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~No, tak 19-06-2018 22:13
Ludzie są tak bezmyślni, a przecież w regularnych odstępach przekazywany jest komunikat w języku polskim i angielskim z prośbą o niepozostawianie bagażu bez opieki. Czy to tak trudno, postawić bagaż obok siebie czy pod opieką osoby/ osób towarzyszącej(ych)?
~JATO 22-06-2018 23:53
No, ale... jeśli człowiek jest roztargniony. Tak, jak np. pan sędzia w jakimś sklepie... A przez roztargnienie nie tylko się bierze, ale i można zostawić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Mysłakowicach dla turystyki i ochrony przyrody

Rodzinnie w "Muflonie"

Gdzie głosować w niedzielę?

Świętowali nasi strażacy

Rajd zdewastował las?

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
440
Tak
32%
Nie
63%
Nie mam zdania
5%