MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Ewa Wachowicz, Karol Maliszewski, Czesław Śpiewa i nie tylko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 kwietnia 2009, 7:50
Aktualizacja: 17:49
Autor: RED
Fot. dtp/archiwum
Bardzo ciekawie zapowiada się kwiecień w salonie Empiku na starówce. Będzie obfitość interesujących wydarzeń. Informuje nas o nich Marcin Nowakowski, gospodarz saloniku.

Start już w czwartek, 2 kwietnia. „Wielkanoc w literaturze i obyczajach chrześcijańskich” to debata z udziałem znanej literaturoznawczyni i pracownika naukowego Kolegium Karkonoskiego Edyty Tuz-Jureckiej, która omówi wizerunek świąt Wielkiej Nocy oraz obrzędowości z tym związanej w tekstach literackich. Swoje zdanie na ten temat przedstawią duchowni: protestancki, prawosławny oraz teolog katolicki. Spotkanie poprowadzi Jordan Plis. Początek godz. 17.

W poniedziałek i wtorek (6 i 7 kwietnia) oraz czwartek (9 kwietnia) Empik, już od godz. 9, zaprasza dzieci na warsztaty artystyczne podczas których najmłodsi mieszkańcy Jeleniej Góry narysują wielkanocne koszyki. Najlepsze prace będą eksponowane. We wtorek (6 IV), o godz. 17, Jordan Plis poprowadzi spotkanie ze znaną i lubianą parą aktorską: Jadwigą i Tadeuszem Kutami. Okazja to, między innymi, promocja ich książki „To jest nasza Ameryka, czyli krótka historia Teatru Naszego”. Gości czeka jeszcze jedna niespodzianka… Warto przyjść!

15 kwietnia (czwartek) przeniesiemy się w świat tramwajów jeleniogórskich. Debatę o losie tego środka lokomocji w Jeleniej Górze i związanych z nim historią, mitami, marzeniami i planami poprowadzi i poprzedzi wstępem Konrad Przezdzięk. W spotkaniu wezmą udział: Cezariusz Wiklik, radny i szef komisji kultury, sportu, turystyki i zdrowia, Ivo Łaborewicz, kierownik oddziału Archiwum Państwowego oraz Wojciech Kapałczyński, szef delegatury Dolnośląskiej Służby Ochrony Zabytków. W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie pokaz multimedialny o tramwajach. Początek o godz. 17.

Dr Karol Maliszewski będzie gościem Empiku 23 kwietnia. Ceniony literaturoznawca, krytyk, poeta i prozaik opowie (z całą pewnością bardzo ciekawie!) o Juliuszu Słowackim i popularności wątków Wieszcza we współczesnych tekstach literackich. Początek o godz. 17.

Miłośnicy pięknych kobiet i… programów Roberta Makłowicza będą mieli okazję spotkać się oko w oko z Ewą Wachowicz, zdobywczynią kilku koron w konkursach miss piękności, sekretarz prasową premiera Waldemara Pawlaka, dziś znaną bardziej jako miłośniczka dobrej kuchni i gotowania. Pani Ewa, 26 kwietnia o godz. 15, będzie w Empiku promowała swoją książkę „Ewa gotuje”. Na pewno będzie okazja, aby zdobyć przepis na smakowite danie.

Kolejnym spotkanie w Empiku zadowoli fanów Czesława Mozila, znanego bardziej jako Czesław Śpiewa. Muzyk, przez wielu uwielbiany, ale i przez równie wielu niekoniecznie, będzie promował swoją płytę „Debiut”. A w rozmowie z Olgą Szeffer uchyli rąbka prywatności. Początek 25 kwietnia o godz. 15 (o godz.. 19 artysta da koncert w JCK przy ul. Bankowej).

27 kwietnia na godz.. 9 przewidziano spotkanie autorskie z prozaikiem Robertem Karwatem („Pióra motyla”), który pisze opowiadania skierowane do młodzieży.

Kwiecień w Empiku zakończy się filmowym akcentem, czyli spotkaniem z Urszulą Liksztet, która przybliży miłośnikom historii kinematografii, kino amerykańskie w początkowej fazie rozwoju. 30 kwietnia, o godz. 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ago od kosmosu 1-04-2009 8:02
Chyba zacznę chodzić do Empiku nie tylko po książki, a Karol Maliszewski to faktycznie wielka osobowość i warto posłuchać, co będzie miał do powiedzenia.
~fbp 1-04-2009 8:52
chyba prima aprillis:)jest dzisiaj:))
~ago od kosmosu 1-04-2009 9:14
do ~fbp - A co masz na myśli? ;-)))
~do ftbp 1-04-2009 9:35
To nie jest żart. Wystarczy wybrać się do Empiku i poczytać choćby plakaty, zamieszczone na witrynach. Wiszą od dawna, a zapowiedzi umieszczone są też w biuletynie jeleniogórskim i innych mediach.
~minivan 1-04-2009 15:11
Maliszewski to wielka osobowość, jeden z największych intelektualistów naszego regionu, dbajmy o niego :)
~obserwator_z_ jg 1-04-2009 18:14
Z tego wynika, ze Empik ma najlepszą kwietniową ofertę kulturalną, ogólnie dostępną, w naszym mieście....
~usa 1-04-2009 23:14
Z tego wynika, ze Empik ma najlepiej opisaną na Jelonce kwietniową ofertę kulturalną, ogólnie dostępną, w naszym mieście....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą remonty ulic

Kolorowe wakacje w MDK

Marszałek Sejmu w Kowarach

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
631
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%