MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Euroskrzynki zamknięte na głucho

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 lipca 2008, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Do wymiany skrzynek pocztowych na euroskrzynki pozostał tylko miesiąc. – Zostały wymienione, ale na kluczyki kazano nam czekać tydzień – mówią mieszkańcy Zabobrza i ulicy Cieplickiej.

Wymóg unijny wymiany skrzynek na takie, do której będą mieli dostęp wszyscy operatorzy pocztowi, wszedł już w życie ponad trzy lata temu. Termin ich zamontowania mija 24 sierpnia. Jednak administratorzy budynków w Jeleniej Górze nie odeszli od pozostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę.

Jak się okazuje tylko nieliczni zarządcy budynków właśnie przecierają w tym kierunku szlaki. U pana Daniela z Cieplic skrzynki są, ale nie ma kluczyków. Lokatorzy mają je dostać, ale nie wiadomo, kiedy. Podobno trafiły do jednego wora, który czeka w Zakładzie Gospodarki Lokalowej „Północ”.

Jego dyrektorka Krystyna Jankowiak-Witek. Podkreśla, że firma montująca skrzynki nie zapanowałaby nad rozdawaniem kluczy. – Są wydawane przez nas i każdy może po nie przyjść– zapewnia szefowa ZGL. Odbiór kluczyków trzeba potwierdzić podpisem.

Urzędnicy powinni mieć na uwadze, że jeśli firmy roznoszące listy nie będą mogły dostarczyć przesyłek, będą miały prawo zaskarżyć administrację do sądu, a ta zapłaci słone kary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~MieszkankaWojskaPolskiego 28-07-2008 11:45
Coś czuje, że z tymi kluczykami to będzie zamieszanie że ho ho! Ciekawe kiedy na Wojska Polskiego będą te skrzynki montowane.
~Iza 28-07-2008 11:48
A niech lokator sprobuje wytłumaczyć, że nie zapłacił na czas rachunku, bo nie mógł go wyjąć ze skrzynki... Ciekawe, czy administracje mają fundusze na pokrycie zawinionych przez siebie odsetek.
~Ktos 28-07-2008 12:28
Na Noskowskiego sa skrzynki ale kluczy nie dali ...
zloty666 28-07-2008 14:15
w całym kraju może 40% gospodarstw, wspólnot ma wymienione skrzynki na zgodne z normami UE; pozostali jeszcze czekają, a prywatni operatorzy pocztowi nie mają zamiaru zasypywać gruszek w popiele i już szykują pozwy do sądy dla najbardziej opornych . . . Poczekajmy do 24 sierpnia kiedy to mija termin . . .
~Łowca byków 28-07-2008 18:10
"...Wymóg unijny wymiany skrzynek na takie, do której będą mieli dostęp wszyscy operatorzy pocztowi,...." No właśnie wszyscy oprócz najbardziej zainteresowanego. Biznes unijny polega właśnie na tym, że wszystko ma być zunifikowane. Wymienia się więc wszystko na nowe, nawet jak jest w dobrym stanie. Na nowych produkcjach zarabiają najszybciej poinformowani, którzy zanim wejdzie w życie jakiś unijny dekret odpowiednio wcześniej ustawiają produkcję. Po to są właśnie potrzebni nowi członkowie. Za komuny unifikowano ludzi, za unii przedmioty. Skrzynki są do bani - wyjęcie przesyłki jedną ręką jak w drugiej ma się zakupy graniczy z cudem. Dodatkowo blachy są tak ostre, że można sobie podciąć żyły w momencie sięgania do jej wnętrza. Drzwiczki dodatkowo permanentnie opadają na rękę i przeszkadzają w swobodnym wyjęciu listu.
~popo 28-07-2008 18:11
dlaczego wymienia się skrzynki na mój koszt przecież to leży w interesie operatorów pocztowych
~j..s.. 28-07-2008 22:39
ciekawe czy Unia opracowała normy dotyczące wysokości zamontowania tych nieszczęsnych skrzynek????. Moja jest zamontowana jako ósma od góry (ok. 50 cm od podłogi). Ciekawe - jeśli już JSM rozda w końcu klucze do tych unijnych skrzynek to może jeszcze każdemu przydzieli KRASNOLUDKA, który będzie z tych, tak usytuowanych, skrzynek wyciągał korespondencję - a może mam padać codziennie na kolana i dziękować Unii, że umożliwiła dostęp do mojej skrzynki wszystkim operatorom pocztowym (myślę, że to jednak będą tylko sterty ulotek). Pozdrawiam wszystkich uszczęśliwionych nowiutkimi skrzyneczkami|||||
~Mieszkaniec 28-07-2008 22:45
Zacznijmy od tego ze te skrzynki moze sa wymogiem unijnym ale niech nam klatki schodowe na zabobrzu wybuduja unijne bo zawiesili je jedna przy drugiej i teraz to juz w ogole katastrofa zeby co kolwiek wniesc do mieszkania jakas wersalke czy lodowke to jest nieporozumienie!!!
~ae 29-07-2008 8:10
na zabobrzu wymieniono skrzynki i pomimo tego, że osoba je montująca klucze miała przy sobie nie dała ich lokatorom, tylko roznosili je pracownicy spółdzielni a jak kogoś nie było musi iść do siedziby administracji. Wygląda na to że w administracji każdy musi wykazać że jest potrzebny a gołym okiem widać przerosty kadrowe. Inna sprawa to wygląd ściany po wymianie, nowe skrzynki odkryły odrapany, niepomalowany mur i ciekawe czy spółdzielnia raczy to poprawić?
~wrr 29-07-2008 12:18
a za te skrzynki to będziemy musieli dopłacać czy zabiorą sobie częć z czynszu??bo jeśli trzeba dopłacać to ja w d**e mam taki interes-mam swoją skrzynkę na drzwiach i nie pptrzebuję tamtej!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parking na... przejściu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Klasyki zjechały do Kowar

Odpust na Śnieżce

Jak zagospodarować przestrzeń – warsztaty

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
532
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%