MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Europejskie Spotkanie Młodych w Legnickim Polu. Tym razem pod hasłem “Wojna Światów”

Wiadomości: Region
Czwartek, 16 sierpnia 2012, 10:47
Aktualizacja: 10:49
Autor: red
Fot. Archiwum Organizatora
Tradycyjnie już, na zakończenie wakacji, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje Europejskie Spotkanie Młodych. W tym roku rozpocznie się ono 23 sierpnia w Legnickim Polu i będzie trwało do 26 sierpnia. Początkowo zlot organizowany był w Głuszycy, a następnie w Krzeszowie. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się pod Legnicą. W wydarzeniu rokrocznie uczestniczy od 300 do 600 osób z Diecezji Legnickiej, Czech i Niemiec.

Program wydarzenia został tak przygotowany, by stanowić wprowadzenie do Roku Wiary. Spotkanie Młodych za cel stawia sobie to, by „na nowo odkryć smak karmienia się Słowem Bożym, wiernie przekazywanym przez Kościół i Chlebem życia, danymi jako wsparcie tym, którzy są Jego uczniami” - pisze ks. Janusz Wilk - diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Jak zapewniają organizatorzy, jak co roku będzie panowała niezwykła atmosfera, a kto przyjedzie w tych dniach do Legnickiego Pola, nie będzie się nudzić. Uczestnicy spotykać się będą na codziennej Eucharystii. Nie braknie również czasu na wspólny śpiew i zabawę – podkreślają organizatorzy.

Będzie okazja do posłuchania koncertu: rapera „Bęsiu” i zespołu „Naaman”. Wśród prelegentów już tradycyjnie znajdzie się o. Leon Knabit OSB, ks. Stanisław Orzechowski z Wrocławia, ks. Zbigniew Kucharski – generalny asystent KSM, ks. Rafał Cyfka z międzynarodowego Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz ks. Marcin Kozyra SDB – egzorcysta i Andrzej Wronka ze Stowarzyszenia Effatha .

Organizatorami XIX Spotkania Młodych jest Biskup Legnicki, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Legnickiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz gmina Legnickie Pole i gmina Polkowice

Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. 

Więcej na: www.mdl.legnica.pl/sm-2012 i www.facebook.pl/mdl.legnica

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

CН.W.D.P. 16-08-2012 11:41
KURTKA... COŚ CHCIAŁEM NAPISAĆ FAJNEGO, ALE TAK SIĘ ARTYKUŁEM ZAFASCYNOWAŁEM, ŻE ZAPOMNIAŁEM... PAMIĘTAM TYLKO, ŻE COŚ O WOJNIE MIAŁEM POWIEDZIEĆ... ŻE WOJNY NIE LUBIĘ, CZY ŻE WOLĘ POKÓJ NA ŚWIECIE, ZAMIAST WOJNY... JAKOŚ TAK...
~Slayer 16-08-2012 23:23
Ave Satan
~666 17-08-2012 8:37
O dewotach się rozpisujecie, ale o spektaklu operowym w Wojanowie nic!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnali Słońce

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Teraz lepiej widać

Spotkanie z historią

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
114
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%