MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Europejski projekt w SP13. Rekord szkoły ustanowiony

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 września 2016, 8:08
Aktualizacja: 12:18
Autor: SP 13
Fot. Użyczone/SP 13
Jak na Trzynastkę przystało – 13 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze wraz z wychowawcami i chętnymi rodzicami spędzili czas aktywnie poza szkołą. W ten sposób uczcili kończący się II Europejski Tydzień Sportu.

Koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, do udziału w projekcie zachęca również Ministerstwo Edukacji. Jak czytamy na oficjalnej stronie projektu, na zaproszenie odpowiedziało ponad 600 podmiotów ze wszystkich 16 województw. W imprezach sportowych wzięło udział 100 000 osób. W kilkunastu tysiącach wydarzeń, odbywających w ramach ETS, udział wzięło ponad milion mieszkańców Europy.

Każde z wydarzeń zostało zarejestrowane na stronie www.etspolska.pl, stając się częścią całego projektu, a Trzynastka mogła tym samym promować Jelenią Górę na arenie ogólnopolskiej. Ambasadorami ETS w Polsce są : Oktawia Nowacka i Zosia Klepacka, Marcin Gortat, Justyna Kozdryk, Maciej Lepiato, Jerzy Janowicz, Marta Domachowska, Czesław Lang i Zbigniew Bródka. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka podczas oficjalnej inauguracji projektu w Polsce stwierdził, iż projekt ma „olbrzymie znaczenie w dobie komputerów i urządzeń mobilnych. Nie muszę nikogo przekonywać, jak duże znaczenie dla rozwoju dzieci i młodzieży ma sport. Aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego, uczy poszanowania wartości, szacunku dla innych, przestrzegania zasad, poczucia solidarności i chęci do podejmowania zwiększonego wysiłku. Sport potrzebny jest każdemu z nas, w każdym wieku. Zróbmy wszystko by ruch stał się nawykiem- podkreślił .

Akcja zgłoszona przez jeleniogórską szkołę - „Trzynastka mierzona kilometrami” - polegała na zorganizowaniu pieszych wycieczek w różne miejsca Jeleniej Góry i zmierzeniu liczby przebytych kilometrów za pomocą aplikacji mobilnej. Uczniowie każdej klasy wzięli udział w wyprawach pieszych, a oprócz podziwiania krajobrazów, odkrywania nowych miejsc, dzieci doskonale bawiły się podczas przygotowanych przez wychowawców gier i zabaw.

Odwiedzone miejsca to m.in.: Wzgórze Kościuszki, Pałac Paulinum, Wzgórze Krzywoustego, czyli popularny "Grzybek", Góra Szybowcowa, Cieplicki Park Zdrojowy, Wieża Książęca w Siedlęcinie. Korzystając z pozytywnej energii słonecznego dnia, każdy z uczestników miał swój udział w ustanowieniu rekordu szkoły pokonanych kilometrów. Jak mówią nauczyciele wychowania fizycznego Aleksandra Białkowska – Dudzik i Mateusz Durlak - oficjalny wynik to 1934 km. Uczniowie oraz rodzice zapowiedzieli pobicie rekordu już za rok!

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Konferencja GPW tuż–tuż

To grozi tragedią  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 17-09-2016 9:49
inne szkoly powinny brac z SP 13 przyklad. mala szkola a co chwile o niej glosno :) tak trzymac!
~gosciu 17-09-2016 10:57
Super, jak mój szkrab tam chodzil to nie było takich atrakcji :-(
~XYZ 17-09-2016 14:48
Super Sprawa!!! Brawa dla Trzynastki !!! :)
~mmms 17-09-2016 15:15
13 - mała szkoła? haha wow. Faktycznie - mikroskopijna
~Rodzic 19-09-2016 8:26
Fajni nauczyciele w sp13

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Barbórkowa feta

Spotkanie z historią

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Apel Pamięci w SP 15

Najzdolniejsi młodzi Dolnoślązacy – wkrótce gala

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
582
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%