MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Eugeniusz Ragiel rządzi Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Poniedziałek, 6 października 2008, 10:05
Aktualizacja: 15:13
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Szef jeleniogórskiego schroniska dla małych zwierząt został powołany na prezesa zarządu głównego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce. Takie stanowisko sprawował już w 2004 roku, ale tylko przez rok, po którym został odwołany. Teraz ma nadzieje, że fotel prezesa uda mu się zatrzymać przez cztery lata pełnej kadencji.

O stanowisku prezesa zarządu głównego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce skupiającego około 4 tysięcy członków i tysiąca wolontariuszy, Eugeniusz Ragiel dowiedział się 27 września w Gdyni podczas Krajowego Zjazdu Delegatów.

To tam wybrano 21 członków nowego zarządu, do którego weszło pięć osób z Jeleniej Góry. Wśród nich znaleźli się Ewa Duziak, Elżbieta Matjasz, Krzysztof Pyrzanowski i Mieczysław Kula. Do głównego sądu koleżeńskiego z Jeleniej Góry weszli Wojciech Wiszniowski i Anna Ragiel, a do Głównej Komisji Rewizyjnej dostała się Iwona Krzysztofek.

Obecny szef jeleniogórskiego schroniska dla małych zwierząt, Eugeniusz Ragiel dotychczas w TONZ sprawował stanowisko skarbnika. Wcześniej w 2004 roku poczuł przedsmak obecnego stanowiska, jednak po roku został z niego odwołany.

To była walka poszczególnych środowisk o sposób prowadzenia tego stowarzyszenia – tłumaczy Eugeniusz Ragiel. W tym czasie przez zakończeniem kadencji odwołano jeszcze dwóch innych prezesów.
Teraz nowy szef organizacji pożytku publicznego ma nadzieję, że uda mu się to stanowisko utrzymać przez całą kadencję.

- Zrobię wszytko, żeby jak najlepiej wykonywać swoją pracę i realizować założenia stowarzyszenia – mówi. - Czeka nas ciężka praca m.in. przy zmianach ustawy o ochronie zwierząt oraz innych zadaniach. Najbardziej będą mi doskwierać dojazdy do Warszawy, będę też musiał poświęcić część swojego wolnego czasu, ale z pewnością sobie z tym poradzę.

Dla nowego prezesa największym priorytet jest obecnie podział środków z przekazanego 1 procentu podatku dochodowego dla organizacji. - Trzeba te pieniądze przekazać najbardziej ubogim schroniskom dla zwierząt – mówi Eugeniusz Ragiel. Pod opieką towarzystwa jest ich około 60.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Wakacje w Złotoryi

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Dama z łasiczką 6-10-2008 10:44
Na 21 członków zarządu krajowego, aż 5 z Jeleniej Góry - bo widać u nas jest najwięcej kundli... a swoją drogą to fajna (transparentna) organizacja - mąż prezesem, a żona w sądzie koleżeńskim;-) Ciekawe, czy radna Duziak ma jakiegoś pupilka w domu?
piipi 6-10-2008 11:42
..na Dobrego Czlowieka trafili,a ktory na pewno dla zwierzat wszystko zrobi !.
~gość zdz. 6-10-2008 12:11
Brawo Panie Prezesie- odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.Panie Eugeniuszu gratulacje ,a poza tym proszę wytrzymać z warszawką!
~LuLu 6-10-2008 14:04
@ Dama z łasiczką- Radna Duziak nie musi mieć pupilka, wystarczy, że jest ze Wspólnego Miasta...
~Kocour 6-10-2008 15:43
<i> komentarz usunięty na wyraźne życzenie pana Eugeniusza Ragiela, choć wg redakcji nie zawierał żadnych obraźliwych treści </i>
~przyjaciel zwierząt 6-10-2008 17:04
Tylko się cieszyć, że aż pięć osób z JG jest w ZARZĄDZIE! Mam nadzieję, że w końcu zrobią porządek, bo czas najwyższy go zrobić. Gratuluję całej piątce i nie przejmujcie się ludzkim gadaniem!
~pedagoszka 6-10-2008 17:05
Osoby, które nie znają pana Eugeniusza nie powinny się wypowiadać i robić głupich komentarzy bo, to świadczy o kulturze tych osób, której widocznie nie mają.A swoją ktoś próbuje coś ugrać dla siebie i pod partyjne układy i myśli ,że wejdzie na stołek prezesa Ragiela, a to by oznaczało że schronisko dostanie się w złe ręce, oby tak się nie stało!!! osoby,
~[ A gusia ] 6-10-2008 17:19
Bardzo ucieszyla mnie wiadomość że ludzie oddani zwierzętom, ludzie kompetentni i znający bolączki zwierząt i schronisk będą mogli zacząć coś robić. Trzymam za Was wszystkich kciuki, gdyż jest to bardzo ciężka i mozolna praca. Panie [ Kocour ] jeszcze troszke treningu a wszystkie zwierzątka będą zalatwialy sie o godz.14-tej. żeby im ulżyć warto dodać jeszcze np.22-gą. potem wyszczotkować podrapać za uchem i wszystkie będą bardzo szczęśliwe -------tylko czy będą najedzone.Bo przecież to ich właścićiele gotują im taki los. Panie Ragiel,Pani Duziak i Pani Matiasz działajcie tak jak do tej pory i jeszcze lepiej.
Riposta 6-10-2008 17:44
Gratulując panu Ragielowi wyrażam przekonanie i nadzieję, że jeleniogórskie schronisko zacznie w końcu pełnić swoją funkcję! Że opiekunowie będą szanować zwierzaki i nie pracować pod wpływem alkoholu!!!! I żeby przynajmniej powiedzieć "dziękuję" osobie, która za własne pieniądze kupuje worek karmy i zawozi do schroniska... ............ Na wyraźną MOJĄ prośbę proszę nie kasować mojego komentarza :/
~:) 6-10-2008 18:07
Nie znam osoby bardziej oddanej sprawie zwierząt niż Pan Ragiel, toteż mogę tylko przyklasnąć słysząc, iż to właśnie on został wybrany na stanowisko Prezesa TONZ. Brawo Panie Eugeniuszu!!!
~..... 6-10-2008 18:19
Ciekawe czy już nie będzie w schronisku tak śmierdzieć jak do tej pory. Wali tam tak, że pawia za pawiem można walić, jak te psy tam wytrzymują ? ponoc mają wrażliwy węch.........
~Nauczycielka z SP 11 6-10-2008 19:21
Powtórzę za "~gość zdz": Eugeniusz Ragiel jako prezes zarządu głównego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami, to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Znam Go osobiście i wiem, że to dobry i uczciwy człowiek, który poważnie traktuje powierzone mu zadania. Serdeczne gratulacje dla p. Eugeniusza.
~ornitolog 6-10-2008 19:45
żeby tylko nie skończył jak ten Kwaśnicki w KRUS-ie;-)
Zofia 6-10-2008 20:19
Gratuluję nowemu Prezesowi TONZ z całego serca! Cieszę się, że został nim właśnie pan Eugeniusz Ragiel. Jest osobą kompetentną i oddaną sprawie zwierząt.
~bluebird 6-10-2008 20:27
To bardzo smutne, że są ludzie, którzy dla zbicia kapitału społecznego i politycznego wykorzystują los zwierząt. Szkoda, że autorka nie zainteresowała się prawdziwą sytuacją w schronisku. Obawiam się, że w tym wszystkim los bezpańskich zwierząt jest tak naprawdę najmniej istotny. Jakoś nie zauważyłem, aby Pani Ragiel wykorzystała swoją pozycję radej do przeforsowania jakiejś spektakularnej akcji, zmieniającej położenie zwierząt. Możliwości jest dużo, szczególnie jak sie stanowi władzę ustawodawczą w mieście. Warto tu przypomnieć akcję L. Kaczyńskiego z okresu prezydentuy warszawskiej, który nakazał otwieranie w zimie piwnicznych okien dla kotów. U nas za to montuje się wąskie kraty i zabija okna, pozostawiając młode koty w piwnicy i skazując je tym samym na powolne zdychanie z głodu. Prośba o interwencję w schronisku została zupełnie zignorowana (przypadek ze smutnej autopsji). Ciśnie mi się jeszcze pytanie czy Pan Ragiel jako nowy prezes TOnZ zamierza interweniować w prokuraturze, lub może wystąpić w roli oskarżyciela posiłkowego w opisywanej ostatnio przez jelonkę sprawie beztialskiego powieszenia osiołka, wobec zapowiedzi dość łagodnego potraktowania sprawcy? To samo tyczy innych przypadków znęcania się nad zwierzętami, których niestety nie zabraknie.
~Orzeł 6-10-2008 20:32
Prawość,uczciwość,rzetelność to cechy osobowości człowieka,które same się obronią. Kilka pochwalnych komentarzy na temat Pana Ragiela może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
~Jaskółka 6-10-2008 20:46
Przesyłam nowemu Prezesowi gratulacje z życzeniami owocnej pracy w schronisku.Uważam,że p.Ragiel powinien sam odpowiedzieć na komentarz Kocoura skoro nie zawierał on obrażliwych treści.W sytuacji usunięcia komentarza pozostają różne wątpliwości np."złej baletnicy przeszkodzi rąbek u spódnicy','prawda w oczy kole" itd,itp.
~Pies Klajster 6-10-2008 21:24
popieram pana ragiela, ma pan u mnie pół smakowitej kości- ale i tak uważam, że kotom trzeba pogonić kota!
~Sabath 6-10-2008 21:48
to cudowne że tacy ludzie istnieją którzy kochają zwierzęta i zrobią dla nich wszystko i przejmują się ich losem i życiem Bardzo dziękuję nowemu Panu Prezesowi za to że rządzi pan Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Gratulacje Jest Pan dobrym człowiekiem i życzę Panu owocnej pracy
~Strażak 6-10-2008 22:53
Panie Bronku bardzo dobra akcja s.o.s przy gaszeniu pożaru. Zacięta bitwa o swoje!
~robak 25-03-2012 15:14
"(...) bylo kilka firm, które pomagały schronisku, ale jak się dowiedziały, komu pomagają,bo zwierzętom na pewno nie- wycofały się, ale podobno prezydent Jeleniej Góry obiecał kupić ambulans do przewożenia zwierząt, bo ten obecny pasuje akurat do zdjęcia jednego z krajów3. świata.wyobrażacie sobie sterylizację kocurów bez znieczulenia? ,na sterylizację psów nie wydaje się pieniędzy, po prostu się je rozdziela, lekarz bywa, ale diagnozuje na oko,bo rentgena przecież nie ma, dlaczego w czasie epidemii parwowirozy zwierzęta nie zostały przewiezione do przychodni, zktórą schronisko ma podpisaną umowę, tylko umierały w straszliwych męczarniach, bo szkoda pieniędzy, wolontariuszki swoimi samochodami woziły te w lepszym stanie do przychodni i w ten sposób udało się je uratować (...)"
~wolontariusz 4-12-2012 0:12
to co sie tam dzieje to zgroza do potęgi!!! brak słów!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Kolejne roje pszczół

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
196
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%