MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 2 czerwca
im. Marianny, Piotra

Etapy uwalniania sportowców

Wiadomości: Polska
Sobota, 25 kwietnia 2020, 13:51
Aktualizacja: 13:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. KPRM
Premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska–Andrzejuk – przedstawili dzisiaj (25.04) etapy odmrażania życia sportowego w Polsce. Wkrótce ruszą rozgrywki najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej oraz żużlowej ekstraklasy.

Od 4 maja otwarte będą boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni - w tym korty tenisowe, gdzie grają 2 lub 4 osoby, orliki i boiska, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób. Udostępniona będzie również infrastruktura dla sportów wodnych (kajak, łódka, rower wodny).

Piłkarska ekstraklasa ma ruszyć w dniach 29-31 maja, zaś żużlowa 12 czerwca. Mecze – póki co – będą się odbywać bez udziału publiczności. Decyzje w sprawie niższych lig będą podejmowane po konsultacji ze związkami sportowymi.

Zmiany dotyczą również polskich olimpijczyków – po 14-dniowej kwarantannie (liczonej od 24 kwietnia), do grupowych treningów będą mogli wrócić sportowcy, którzy przygotują się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które przełożono na 2021 rok.

W kolejnym etapie, którego data nie została jeszcze podana – mają być dopuszczone zajęcia sportowe w salach i halach (do 6 osób), treningi grupowe w sportach zawodowych, a w czwartym etapie przewiduje się otwarcie klubów fitness, siłowni, tanecznych itp., a imprezy sportowe w przestrzeni otwartej będą dozwolone do 50 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nieśli radość małym pacjentom w szpitalu

Policyjne śledztwo w sprawie podpalenia

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Gość 26-04-2020 23:06
To którego w końcu otworzą salę fitness i siłownie, bo już nie mogę się doczekać. Sport to zdrowie.A i dość już mam słuchania tego że najgorsze przed nami, mówiono tak miesiąc temu,dwa tygodnie temu teraz mówią że najgorsze przyjdzie jesienią, jakaś masakra.
~J23 28-04-2020 14:16
do: ~Gość (23:06)
To najgorsze to cały czas jest oni bredzą już

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co PKP Cargo zrobi z lokomotywą?

Czołowi tenisiści sparowali na jeleniogórskich kortach

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Kapitalna wiadomość ws. linii do Karpacza i Kowar!

Będzie plaża przy Bobrze

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
103
Tak
17%
Nie
80%
Nie wiem
4%