MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Estakada do remontu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 lipca 2007, 0:00
Autor: DOB, anzol
Fot. Agnieszka Gierus
Fragment obwodnicy nad torami zostanie zmodernizowany.

Jeszcze w tym roku zaczną się prace remontowe na estakadzie prowadzącej ul. Jana Pawła II w ciągu obwodnicy miasta. Będzie to możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Transportu (2 mln zł), z której milion zostanie przeznaczony na ten cel. Drugi milion złotych ma pochodzić z budżetu miasta.

Zakres robót jest spory: wymiana nawierzchni, konserwacja podłoża i konstrukcji oraz budowa nadziemnego przejścia dla pieszych, którzy wciąż pokonują torowisko chcąc dostać się na skróty z Zabobrza do pobliskiego hipermarketu oraz do centrum miasta.

– Estakada, choć w sumie nie jest konstrukcją starą (funkcjonuje od około 13 lat), wymaga solidnej konserwacji. Do tej pory drogowcy łatali rozchodzący się i dziurawy asfalt, co jednak nie przynosiło długotrwałego efektu – usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. – Faktycznie nawierzchnia przed wjazdem na estakadę jest w nie najlepszym stanie. Powinno się ją wymienić jak najszybciej – mówi pan Piotr, kierowca z Jeleniej Góry.

Kłopoty są także z przejściem przez torowisko. Mimo czających się funkcjonariuszy SOK, z „dzikiego” przejścia korzystają setki osób dziennie, a w roku szkolnym – jeszcze więcej.
– Już dawno w tym miejscu ktoś powinien zrobić kładkę dla pieszych – uważa Iwona Wrońska z Zabobrza. Nie ukrywa, że przechodzi pod estakadą często, choć nie jest tam bezpiecznie a i można otrzymać mandat od Straży Ochrony Kolei. – To najkrótsza droga do marketu, w którym robię zakupy – dodaje.

Po remoncie te wszystkie bolączki powinny zniknąć. W trakcie robót nie obędzie się bez utrudnień. Wstępnie drogowcy nie zamierzają wyłączać z ruchu całej estakady, ale modernizować będą po kolei dwie jej „nitki”. Na czas prac ruch będzie prowadzony tylko jedną częścią.
Jeszcze nie określono konkretnego terminu początku modernizacji ani jej przybliżonego końca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak z Koziej Szyi

Klasyki zjechały do Kowar

Urząd czynny krócej

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~Darek 2-07-2007 18:14
Żenada!!!!!!!
~Strus Pędziwiatr 2-07-2007 18:51
a co najlepsze to SOK–isci chowają sie za filarami i jak tylko ktos przejdzie to wyskakują jak gdyby nigdby nic...przeciez to chore... dorosli ludzie a zachowuja sie jak jakies małpy...raz im dwa razy zwialem...za szybcy to nie są wiec smialo mozna uciekac :)
~DIABLICA 2-07-2007 18:55
BRAWO KTOś WKOńCU POMYśLAł O TYM PRZEJSCIU DLA PIESZYCH BRAWOO CIEKAWE TYLKO KIEDY TO POWSTANIE A MOZE JAK ZWYKLE SKOńCZY SIE NA OBIETNICACH?????
~greg 2-07-2007 19:33
jak małpy to ludzie łażą pod estakadą mimo że nie można. Sokiści tylko łoją mandatami – bo mają do tego prawo. W sumie przez estakadę jes może z kilkadziesiąt metrów dalej, ale że pod górę i zgodnie z prawem, to się ludziskom nie chce. Może łażą pod dla adresnaliny? "wyskoczy sokista czy jeszcze raz się uda?"
~zdziwiony 2-07-2007 19:37
Przecież jest chodnik na estakadzie. Jakoś niewielu z niego korzysta , tak samo będzie z kładką. Poroniony pomysł. Jeśli już robić kładkę to nad obwodnicą, na ul. Paderewskiego. A ludziska są leniwe, po estakadzie trzeba jednak wejść te kilka metrów pod górkę i na dół.
~jeleniogórzanka 2-07-2007 19:43
Brawo! W końcu ktoś się zajmuje tym miastem jak trzeba. Oby tak dalej!
~wiluś kojot 2-07-2007 19:50
taaa to szybki jestes:) RAZ im DWA razy zwiałem a to ciekawe... Nawet ja tak nie potrafie.
~Edyta 2-07-2007 19:53
No wkońcu !!! Wczas o tym pomysleli, już 2 razy dostałam mandat, słusznie czy niesłusznie– nie ma różnicy ! Chodzenie góra jest "okrpopne" szum, pełno dymu itp! Podekreślajac ze ludzie starsi nie są w stanie pokonać trasy górą, tam idzie zawału dostać !A co do SOK–istów– Panowie troche kultury! Muszę publicznie oświadczyć– są bardzo wulgarni!Probując zwrócić im uwagę, aby wyrazali sie stosownie bo nie jestem dla nich koleżanką zagrozili ze mogę dostać 2 a nawet 3 razy wiecęj...hallo to coś nie tak?! Powninni swiecić przykładem !!
~Łowca byków 2-07-2007 19:56
Ludzie to jak barany. Co im szkodzi iść estakadą do hipermarketu i również estakadą wrócić? Baran raz zapamiętał sobie ścieżkę do obory i tak łazi po tych torach dopóki mu kulasów pociąg nie przetrąci. Sprawa czających się SOKistów to odrębny wątek.
~A niech im ..... 2-07-2007 19:59
A przez tory śmiało kroczy Pani Agnieszka C., Pani Kazia z Szymaniwskiego i Renatka J. Mam nadzieję, że SOKowirówki nie dobiorą się im do portfeli.
~exxon 2-07-2007 20:59
dobrze że zrobią kładkę,sokistów już nie będzie
~zibi 2-07-2007 20:59
nie chce sie mylic, ale wydaje mi sie, ze nie chodzi o budowe zadnej kladki nad torami tylko budowe przejscia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystow pod estakada (zamiast zlikwidowanego zima przejcia dla pieszych przy salonie samochodowym). Poza tym ma byc remontowana nawierzchnia obwodnicy od Rozyckiego do Grunwaldzkiej. Chcialbym bardzo, aby poprawili skrzyzowanie z Grunwaldzka – jak jedzie sie obwodnica wiecej niz 40 km/h spotyka przykra niespodzianka – uskok drogi, wynikajacy ze zlego wykonania obwodnicy)
~Sobieszowianin 2-07-2007 21:10
Nareszcie się ktoś tym zajmie. Te przejdzie powinno być dawno zrobione już po pierwszym śmiertelnym potrąceniu tuż za estakadą na wysokości ulicy Paderewskiego. Jednak to nie wystarczyło do zamknięcia tego przejścia. Musiały zginąć trzy kolejne osoby, żeby władze Jeleniej Góry razem z Policją coś zrobili... Po prostu szkoda słów...
~kmam 2-07-2007 21:12
Lepsze przejście podziemne? Jak pod Obrońców Pokoju? Proponowałabym aby ci co je wymyślili chodzili pod nim codziennie. I to najlepiej z ciężkimi zakupami i np z dziećmi w wózku albo za rączkę. I np. z usztywnionymi kolanami i gwoździami w butach. Może wtedy by się domyślili jakie te schody są dobre dla ludzi schorowanych, obarczonych obowiązkami domowymi. Dla nich każdy krok jest męką. To nie młodzi ludzie którzy mogą chodzić sobie lub jeździć stworzonymi przez projektanta zawijasami. Przy czym wcale nie jest ono bezpieczne, bo oprócz oblodzonych schodów (nie zadaszono ich w trakcie budowy – zamiast tego postawiono obok obrzydliwy mur) w zakamarkach przejścia czekają na przechodnia inne atrakcje (np.rozpędzony rower) albo żywa przeszkoda pełna alkoholu, albo taki co nie sieje nie orze a ma.
~Do Edyta 2-07-2007 21:13
Jak są tak starzy że nie są w stanie pokonać równego asfaltu na estakadzie to jak maja przeleźć przez tory, po kamieniach i po nierównościach. O co Ci tak naprawde chodzi ?
~lol 2-07-2007 21:25
no co wy
~andreasm 2-07-2007 21:36
Zagrodzic przejscie przez tory solidnym plotem.Estakade wybudowano nie tylko dla ruchu samochodowego ale i dla pieszych.Codziennie po niej chodze.Inne pomysly to wyrzucanie pieniedzy w bloto.Proponuje je przeznaczyc na wyremontowanie ulicy do dworca PKP. Bo to wstyd dla miasta i jego zarzadcow!
~Zbyszek 2-07-2007 21:51
To chodzi o przejście nie po torach, a pod estakadą w ramach zlikwidowanego przejścia dla pieszych. Proszę w ramach budowy przejścia dla pieszych pomyśleć o ekranach dzwiękochłonnych – chałas zwłaszcza wieczorem i w nocy jest nieznośny. A swoją drogą Jelonka mogła by się dowiedzieć jaki jest dokładnie zakres prac – bo przechodzę tędy codziennie, woda się leje po betonie tak obficie podczas opadów deszcu, że już beton odpada i pręty wystają – a wystarczy tylko uszczelnić.
~ordnung muss sein 2-07-2007 22:06
SOK prawdopodobnie dostał już linka do tego artykułu. Niebawem pewnie ktoś zapuka do tych beztroskich kobiet i zaprosi na rozprawę.
~Uwaga 2-07-2007 22:44
Z ministerstwa dostanie miasto 2mln zł a z buzdetu musi dołozyc kolejne 2 mln zł a wiec razem 4mln zł na modernizację dodatkowo jest opracowywana koncepcja przebudowy skrzyzowania Grunlwadzka J.P II i za rok bedzie chyba realizowana
~cieplik 2-07-2007 22:45
proponuje za te dwa miliony rozebrać estakadę i zrobić na nowo przejazd z zaporami i przybędzie 4 miejsca pracy dla dróżnika przejazdowego,witajcie stare czasy.
~Akt 2-07-2007 22:58
A wiecie, że robili ją przez 11 lat?! jaja
~onnn 2-07-2007 23:10
i pewnie przetarg wygraja parochy z siedlecina!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do CochaS_BW (sobieszowianin) 2-07-2007 23:29
to nie o tym przejsciu mowa kochanowski.
~megan 3-07-2007 6:02
do Redakcji: Teraz ty też możesz mieć obrazy z widokiem na Plac kameryowy! Skopiuj poniższy kod na swoją stronę i ciesz się widokiem z kamer na swojej stronie! no i cieszę sie cieszę :) :)
~wrill 3-07-2007 7:44
jak chcecie sobie chodzić górą to chodźcie.ja jestem wolnym człowiekiem i będe chodził dołem.
~lx 3-07-2007 8:42
Może ci, którzy chwalą budowę kładki by trochę pomyśleli. Jeżeli miałaby być kładka, to będzie musiała być obok estakady. A na estakadzie jest już chodnik dla pieszych. A więc i tak trzeba byłoby przejść tą samą drogę. Nie chodzi o kładkę nad torami. Jej budowa byłaby kompletnym idiotyzmem. Chodzi o przejście z pod szkoły na Paderewskiego koło torów. Jak zauważył "Uwaga" pieniędzy jest nie dwa a cztery mln zł. Ale jeżeli chodzi o skrzyzowanie to nie byłbym takim optymistą, że w przyszłym roku coś będzie zrobione. Zresztą żadne rozwiązanie niewiele pomoże, dopóki na linii Centrum–Zabobrze będzie jedna nitka.
~mr em 3-07-2007 9:27
po to nie zagrodzili torowiska plotem zeby ludzie mlodzi mogli sprawdzic swoja kondycje. wyskoczy soku to dzida:) jak sie uda tzn ze jest dobrze .. jak sie nie uda to za lenistwo sie placi :P nie chcialo sie cwiczyc sportu to sie placi mandat :] buehehe :] i po co kladke chca budowac ... bede gruby od wolnego chodzenia ;/
~andrzej t. 3-07-2007 10:28
to jest dobra propozycja tak powinno byc dawno remont jest potrzebny
~Jurek 3-07-2007 10:40
Zgadzam się z lx. Po co budować kładkę koło wiaduktu.......
~scale 3-07-2007 11:28
jakoś 13 lat tamtedy ludziska chodzą i nie słyszałem zeby kogoś pociąg puknął więc po co budować kładke jak i tak na kładke trzeba wejśc na wysokośc estakady ,mysląc wiec logicznie i tak nikt kładką nie bedzie chodził bo po prostej łatwiej
~ok 3-07-2007 13:17
pewnie postawią jednocześnie płoty wzdłuż torów
~Łowca byków 3-07-2007 21:05
Ja bym tam nie budował – szkoda kasy, przecież jeszcze ze dwa lata i PKP zaprzestanie jakichkolwoek kursów – tory się wyjmie i ludziska normalnie sobie będą przechodzić. PKP ma ostatnie podrygi agonalne, za przejazd czaskiej kolejki chcieli 200.000 zł – pewnie na nagrody jubileuszowe dla dyrektorków i innych wykolejonych pierdzistołków, któzy doprowadzili do kompletnej stagnacji tej ważnej gałęzi transportu narodowego.
~jacol 4-07-2007 15:45
Z tą ostatnią to można by jeszcze coś podziałać.
~ktoska 4-07-2007 20:04
Lowco Bykow, Trafiles w dziesiatke. Dolaczam sie do wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
668
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%