MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Erasmusy na praktykach w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 lutego 2015, 8:26
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela/Org
Fot. Archiwum KPSW
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa od wielu lat przyjmuje studentów z całej Europy w ramach programu Erasmus +. Aktualnie w murach jeleniogórskiej uczelni studiuje dziesięć osób z Turcji i Portugalii. Większa część grupy przyjechała w ramach Programu Erasmus + na okres jednego semestru. Dwie osoby zostaną na cały rok akademicki.

Przyjezdni studiują z polskimi kolegami: filologię angielską, fizjoterapię i pielęgniarstwo. W styczniu i lutym odbywają obowiązkowe praktyki zawodowe.

- W styczniu, podczas praktyk z zakresu ginekologii i położnictwa oraz pediatrii, mieli okazję poznać funkcjonowanie Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach, gdzie zostali mile przyjęci przez prezes Wiesławę Gajewską – relacjonują przedstawiciele KPSW.

W lutym realizują praktyki na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Jeleniogórskim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej pod czujnym i opiekuńczym okiem pielęgniarki oddziałowej Marii Wereszczyńskiej. - Polskie pielęgniarki są bardzo miłe - mówi Selin, jedna z uczestniczek wymiany. - U nas nie zawsze - dodaje.

Polscy studenci jeżdżą z rewizytą. Największą popularnością w zeszłym semestrze cieszyła się Turcja. W bieżącym semestrze dwie studentki wyjechały studiować język angielski w partnerskiej instytucji na Łotwie, a troje studentów wybiera się do uczelni w Castelo Branco w Portugalii. Wyjechać na zagraniczne, płatne stypendium, może każdy student KPSW.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bosskie kobiety

Gospodarni nagrodzeni

Wandalizm czy profanacja?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kantor 16-02-2015 10:15
precz z ciapakami i innymi erasmusami a nasze dziewczyny chętne na egzotyczne przygody i łatwe więc później efekty sa jakie są.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy dyrektor WORD

Gospodarny "Ekonom"

Przed nami finał WOŚP

Inauguracja senatora

Karetki dla pogotowia

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%