MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Erasmusy na praktykach w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 lutego 2015, 8:26
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela/Org
Fot. Archiwum KPSW
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa od wielu lat przyjmuje studentów z całej Europy w ramach programu Erasmus +. Aktualnie w murach jeleniogórskiej uczelni studiuje dziesięć osób z Turcji i Portugalii. Większa część grupy przyjechała w ramach Programu Erasmus + na okres jednego semestru. Dwie osoby zostaną na cały rok akademicki.

Przyjezdni studiują z polskimi kolegami: filologię angielską, fizjoterapię i pielęgniarstwo. W styczniu i lutym odbywają obowiązkowe praktyki zawodowe.

- W styczniu, podczas praktyk z zakresu ginekologii i położnictwa oraz pediatrii, mieli okazję poznać funkcjonowanie Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach, gdzie zostali mile przyjęci przez prezes Wiesławę Gajewską – relacjonują przedstawiciele KPSW.

W lutym realizują praktyki na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Jeleniogórskim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej pod czujnym i opiekuńczym okiem pielęgniarki oddziałowej Marii Wereszczyńskiej. - Polskie pielęgniarki są bardzo miłe - mówi Selin, jedna z uczestniczek wymiany. - U nas nie zawsze - dodaje.

Polscy studenci jeżdżą z rewizytą. Największą popularnością w zeszłym semestrze cieszyła się Turcja. W bieżącym semestrze dwie studentki wyjechały studiować język angielski w partnerskiej instytucji na Łotwie, a troje studentów wybiera się do uczelni w Castelo Branco w Portugalii. Wyjechać na zagraniczne, płatne stypendium, może każdy student KPSW.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Boczne boisko z początkiem sierpnia

Zwycięzcy Ligi Robotów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kantor 16-02-2015 10:15
precz z ciapakami i innymi erasmusami a nasze dziewczyny chętne na egzotyczne przygody i łatwe więc później efekty sa jakie są.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Większość uczniów dostała się do szkół

Ostatni absolwenci

PiS apeluje do mieszkańców

Dachowanie audi

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
323
Tak
24%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%