MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Epidemia narzekania. Czy jest miejsce na optymizm?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 marca 2011, 16:37
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Malkontenctwo ma się u nas świetnie. Każdy powód jest dobry, by sobie ponarzekać.

Z takiego założenia wyszli Piotr Iwaniec i Konrad Przezdzięk, którzy w kolejnym programie „Uwagi na marginesie” robią to, co wszyscy wydają się bardzo lubić: narzekają. Temu narzekaniu towarzyszy jednak refleksja, czy rzeczywiście w naszej rzeczywistości nie ma miejsca na optymizm?
Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Parking na... przejściu

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 17-03-2011 17:47
Pewnie,że jest. Happy Man:)
~Peuckert 17-03-2011 18:39
To ja też sobie ponarzekam... Programy bardzo dobre, ale... oczywiście żartuję:) Dobra robota chłopaki, tak trzymać i nie dać się temu cholernemu malkontenctwu, które pewnie za chwilę się tu wysypie. Pozdrawiam.
~ 17-03-2011 19:25
Programy są przykładem jak przez blisko 10 minut można mówić o niczym.
~piko 17-03-2011 19:40
Panowie, czy nie ma tematów poważniejszych? Co do narzekania, gdybym urodził się we Francji w Niemczech czy nawet w Czechach, albo w UK, to pewnie mniej krytycznych słów padałoby z moich ust, tu każda ba...lna sprawa, jest traktowana po amatorsku i ci amatorzy są autorytetami na stanowiskach. Byłem w kilkunastu krajach EU wiem co mówię:)
lk.kwiat 18-03-2011 13:41
Nie ma miejsca na optymizm, został wygnany z naszych ziem już dawno:) Złośliwość wkrada się wszędzie, tutaj też:) Pewnego razu dwaj redaktorzy debatowali o ilości spotkań kulturalnych w mieście, i zamiast się cieszyć i wybrać z tej radości coś dla siebie, to pesymizm kazał się martwić, że imprezy kulturalne dzieją się w tym samym czasie:) Człowiek jako człowiek zawsze dokonuje wyboru, nie można mieć wszystkiego. Ja wybieram optymizm, przyszłość i nadzieję że będzie lepiej, czego dowodem na to dzianie się jest właśnie Jelonka. Pozdrawiam serdecznie
~Optymista! 18-03-2011 14:13
Kozacki temacik! Fajnie, że Panowie nie babrają się w POlityce czy innych rzeczach, obecnych do zarzygania w PISmach:) Mówicie o czymś (a nie o niczym), co koniecznie trzeba tu przezwyciężyć! Optymistyczny zespół Jelonki.tv pozdrawiam!
~Jariath R. 21-03-2011 14:03
hahahahah, Pan TEJO i ten drugi narzeka na czytelnikow , ze ci narzekaja . Kazdy ma prawo narzekac , nie jest to malkontencja . Oczywiscie dzieje sie w Jeleniej Gorze , o tak dzieje sie . Juz widze te czyste chodniki , czyste publiczne toalety otwarte dla turystow , to bezpieczenstwo na ulicach po zmroku . Pesymiz, panowie to sami sobie wymysliliscie . Opluwacie swoim video uczciwych ludzi , ze maja odwage narzekac . Jelenia Gora to wiocha , peryferia i zadupie , z ukladami i kolesiami . Tak na zakonczenie to sami narzekacie i uzywacie do tego slow internautow . Probujecie obwinic internautow za ich wolnosc wypowiedzi , za ich punkt widzenia . Wy jestescie pesymistami , bo stworzyliscie na kolanie ten vioeo clip aby siebie i sobie podobnych usprawiedliwic . To wy jestescie pesymistami bo usuwacie wpisy , to wy nie macie godnosci aby powiedziec , ze Jelenia Gora to zadupie i zaden z was nie ma pomyslu na poprawe wizerunku .
~jam 21-03-2011 16:25
Brawo Jariath R.
~P. Iwaniec 21-03-2011 17:47
Wizerunek miasta, z całym szacunkiem dla przedmówcy/ców, tworzą przede wszystkim jego mieszkańcy. Nie będę mówił - i więcej jeszcze, pisał, że moje miasto jest "zadupiem", albowiem osobiście uważam (w tym wypadku, li tylko ja), że "zadupiem" - nie jest. Peryferyjność Jeleniej Góry z powodzeniem można by było uczynić jej atutem. Że się nie czyni - o czym pisałem wielokrotnie, to inna sprawa. Znaleźliśmy się w trudnym położeniu - i samo miasto, i my, jego mieszkańcy, to pewne. O tym - mówić i pisać należy, i o tym wszakże pisać się nie boimy! Generalizacjom natomiast, malkontenctwem (a nie "malkontencją") trącącym do granic absurdu (wolność słowa czy konstruktywna krytyka nijak się mają do epitetów w stylu "zadupie") - mówimy stanowcze NIE. Refleksji życzę!
~Hippo 21-03-2011 20:44
Piotr nie daj się prowokować, nigdy nie odpisuj na uwagi....
~lupa 21-03-2011 22:59
nie bój się בכיר . i tak prędzej czy później dopadnie to צנזורה
~Jariath R. 22-03-2011 3:48
Piotrek , sprawdz mnie w hebrajskim . Ja w polsce nie mieszkam od ponad 20 lat .Nie masz pomyslu na poprawe reputacji miasta .Piotrek , wyjedz gdzies poza jelenia gore , najlepiej do innego , cywilizowanego panstwa . Zobacz jak tam ludzie mieszkaja , jak mysla o czym mowia i co chca i jak chca zmienic w miejscu gdzie mieszkaja . Zadne tanie wakacje , na ktore cie stac nie wchodza w rachube . Pomieszkaj w cywilizacji . Wyjdz z zoo , poznaj lepsze inne zycie. Smiem twierdzic , na podstawie doswiadczenia zyciowego , ze jelenia gora to zadupie , czy ci sie to podoba czy nie . Refleksji zycze .
~Chyczy 23-03-2011 20:01
jak juz sie jest w JG trzeba sie asymilowac nie? hehehe Fakt, narzekanie jest strasznie powszechne ale w takim kraju zyjemy . Zawsze moglo by byc gorzej , tez jest wiele rzeczy z ktorchy trzeba sie cieszyc
rymcycymcy 24-03-2011 0:54
| ~Jariath R. | gdzieś ty chłopie wyjechał, że takie skrzywienie złapałeś :) Dwadzieścia lat to nie jest żadne "doświadczenie życiowe" ...to tylko zadęcie które łapią emigranci o słabszym ego :) Daj chłopak na luz i przestań biadolić. Sam sobie wybrałeś ...powiedz trudno i uszy do góry! ;) Wielu zostało skrzywdzonych, wielu też tęskni. Dasz radę ...zaglądaj często i pisz, to pomaga ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Odpust na Śnieżce

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
531
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%