MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Enklawy” natury na wystawie Kariny Sławińskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 marca 2018, 8:21
Aktualizacja: Środa, 7 marca 2018, 8:01
Autor: WAC
Fot. WAC
Inspirowane naturą obrazy Kariny Sławińskiej składają się na najnowszą wystawę w Galerii „Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Wernisaż odbył się 5 marca. Niestety przybyło mniej liczne niż zwykle grono miłośników sztuki, wyraźnie przerzedzone przez panującą grypę. Z powodu choroby nie dotarła też autorka prezentowanych prac.

Karina Sławińska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2007 roku. Chętnie wystawia swoje prace w wielu galeriach na terenie całego kraju. Artystka także projektowała druki reklamowe, katalogi, i plakaty dla Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi.

Cechą charakterystyczną jej malarstwa jest czerpanie inspiracji i motywów ze świata przyrody. Artystka z dużym powodzeniem maluje od lat ekspresyjne obrazy w technice olejnej. Są one zazwyczaj w dużych formatach, swobodne, intuicyjne, namalowane szerokim gestem i grubą fakturą, ukazane w czystych i kontrastowych barwach. I takie też jest osiem prac K. Sławińskiej prezentowanych na wystawie w ODK. Można je oglądać do 20 kwietnia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

II Dni Muzyki Papieskiej w Jeleniej Górze

Park już gotowy

Trudny dojazd do SP 3

Liga Rocka wystartowała

Zaczytaj się z Jelonką.com

Spotkanie z Danutą Sadownik – jutro w Książnicy

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
774
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%