MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Energetyczny prolog!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 18 października 2019, 9:36
Aktualizacja: Niedziela, 20 października 2019, 11:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Energetyczny koncert zespołu JazzBlaster rozpoczął muzyczne doznania słuchaczy XVIII edycji Krokus Jazz Festiwalu. W czwartkowy wieczór sextet z Wrocławia wystąpił w Klubie Kwadrat przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze, a oficjalne otwarcie wydarzenia już dzisiaj (18.10) w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Licznie zgromadzona publiczność spędziła niezwykły wieczór przy dźwiękach serwowanych przez Tadeusza Kulasa (śpiew, trąbka, flugelhorn, elektronika), Piotra Rachonia (piano, instrumenty klawiszowe), Dominika Bieczyńskiego (skrzypce, syntezatory), Wojciecha Bergandera (kontrabas, elektronika), Marcina Raka (perkusja, elektronika) i Pawła Konikiewicza (instrumenty klawiszowe, elektronika, synthy).

Zespół ma na swoim koncie dwa albumy - pierwszy poświęcony twórczości Depeche Mode w wydaniu jazzowym, a drugi, to najnowszy krążek pt. "Night Out". Podczas koncertu można było usłyszeć utwory z obu płyt, a kapitalna improwizacja dźwiękowa i osobowość sceniczna artystów przypadła do gustu jeleniogórskiej publiczności i nie obyło bez bisów.

W piątek (18.10) Krokus Jazz Festiwal rozpocznie się od wernisażu wystawy World Jazz Photo w Galerii Korytarz w JCK (plenerową wystawę można oglądać na Placu Ratuszowym) o godz. 19:00. Godzinę później na scenie głównej JCK wystąpi James Carter Organ Trio, a o 22:00 w Klubie Kwadrat Tomasz Chyła Quintet.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

O wizerunku kobiet w hip hopie

Kto na dyrektora?

Krew oddawali funkcjonariusze

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Nooo 18-10-2019 11:10
Były ciary przy never let me
~jackie 18-10-2019 12:24
Fajny wieczór. Brawo Kwadrat!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KOD pod sądem

Jubileusz Dariusza Milińskiego w BWA

Używki w kulturze

Piękne widoki już wkrótce

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
715
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%