MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Energetyczny koncert

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 lutego 2009, 16:05
Aktualizacja: 16:07
Autor: Mar
Fot. Mar
Wczoraj o godzinie 19 na scenie sali widowiskowej JCK przy ulicy Bankowej wystąpiła Grażyna Auguścik, znakomita śpiewaczka jazzowa, koncertująca na całym świecie. Jazz w jej wykonaniu i towarzyszących jej muzyków to prawdziwa wyprawa w krainę wyobraźni i dźwięków.

Również za sprawą gościa specjalnego, Amerykanina Kurta Rosenwinkela, grającego na gitarze.
- Kurta znam od wielu lat, od kilku współpracujemy ze sobą i jest teraz najlepszym gitarzystą jazzowym jakiego znam, myślę, że najlepszym na świecie – tak o muzyku mówiła Grażyna Auguścik – i rzeczywiście, jego solowe popisy porywały publiczność i muzyków.

Popis co można zrobić z tak wydawało się znanym instrumentem jak akordeon dał Jarek Bester. Matthew Scott Ulery na kontrabasie wyczarowywał niezwykłe brzmienia, a Jon Deitemyer na perkusji pokazywał co znaczy sekcja rytmiczna.

Artystka zaśpiewała porywające współczesne utwory, ale też sporo nastrojowych piosenek polskich kompozytorów, głównie Andrzeja Kurylewicza i Wandy Warskiej. Koncert był też po trosze przeglądem tego czym jest jazz. Spokojne, ballady, żywiołowa muzyka, popisy instrumentalne, wyśpiewywanie instrumentów. Koncert trwał ponad dwie godziny, ale słuchacze mocno rozgrzani nastrojem dwa razy skłonili muzyków do zagrania bisów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Forex trading od podstaw. Czym jest i jak zacząć inwestować?

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Rudebwoy 20-02-2009 10:14
Ludzie opanujcie się! Energetyczny koncert? Światowej sławy gwiazda? Nigdy o niej nie słyszałem! Zróbcie coś żeby w tym mieście były organizowane koncerty dla młodzieży, gdzie Oni mają się bawić? Najbliżej nam do Wrocławia, bo tam co weekend coś się dzieje, a w tej dziurze (bo inaczej nie da się określić tego miasta) ostatni koncert to był chyba w Cieplicach kiedy grał JAMAL i Bob One... Postarajcie się!
~dol 20-02-2009 20:32
Do rudebwoy'a. Widać interesujesz sie inna muzyka. A to nie jest tylko koncert dla dorosłych. Młodzież może również przyjść. A jeśli chodzi ci o koncerty typu Jamal, itd. Liga rocka, WOŚP, Rock Jelenia, i inne są bardzo często. A do Wro masz tylko 2 godziny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Remont wiaty na finiszu

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%