MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Energetycy dla życia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 13 maja 2011, 13:12
Aktualizacja: 13:12
Autor: Ewa Styczyńska
Fot. Ewa Styczyńska
EnergiaPro aktywnie uczestniczy w życiu mieszkańców naszego Regionu. Działalności spółki przyświeca idea społecznej odpowiedzialności biznesu, dlatego stale podejmuje się kolejnych inicjatyw mających na celu rozwój i wsparcie działań prospołecznych. W maju, we współpracy z PCK, wzięła aktywny udział w akcji pobierania krwi wśród pracowników Oddziału w Jeleniej Górze.

Wielu pracowników oddawało krew po raz pierwszy, ale byli również honorowi krwiodawcy, którzy wielokrotnie już oddali swoją krew, aby ratować ludzkie życie. Akcja „Energetycy dla życia” spotkała się w Oddziale z dużym odzewem. W ciągu 3 godzin zebrano kilkanaście litrów krwi. Wiele osób wyraziło chęć ponownego oddania krwi i pytało się, kiedy znowu będzie można powtórzyć akcję, gdyż jest ona potrzebna i warta szerokiego rozpropagowania.

Koordynatorem akcji ze strony PCK była Pani Teresa Kamińska - Specjalista ds. Promocji Krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, organizator ekip wyjazdowych: – Zorganizowanie akcji w zakładzie pracy jest dla nas bardzo cenne. Obecnie to my przyjeżdżamy jak najbliżej dawców. Chodzi o to, żeby bywać w takich miejscowościach, zakładach pracy, parafiach, szkołach i innych placówkach, w których ludzie są chętni do zorganizowania takiej akcji. Krew jest lekiem, którego nie kupi się w żadnej aptece. Dawcą jest tylko i wyłącznie zdrowy człowiek i tylko od niego możemy pozyskać krew. Im więcej takich życzliwych ludzi w zakładach pracy, tym więcej mamy krwi dla potrzebujących w szpitalach.

Jelenia Góra w ogóle jest miastem, które nas u siebie chętnie widzi. Dawcy są bardzo życzliwi, ludzie chętnie tę krew oddają. Akcja w EnergiiPro jest świetnie, profesjonalnie przygotowana i mam nadzieję, że nie będzie to nasze jedyne spotkanie, ale firma wejdzie w kontakt z nami i będziemy przyjeżdżać tutaj regularnie. Oddanie krwi przez 30 osób jest dużym zastrzykiem dla naszego Centrum, a my zaopatrujemy cały region, dawne województwa jeleniogórskie i wałbrzyskie – mówi Teresa Kamińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Studium na początek

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~obserwatorium 13-05-2011 16:14
brawo brawo dla chlopakow z Energii Pro
~K.K 13-05-2011 16:57
Brawo zezik.
~-haha 13-05-2011 18:13
i tak połowa ludzi padnie na zawał [[po otrzymaniu rachunku ]]]]
~rikon 13-05-2011 21:21
bez jaj za nasze pieniądze to nie sztuka coś finansować dla oka,z naszych pieniędzy mają na 3-letnie odprawy, a ludzie nie palą światła bo drogie,oby tak dalej ,dzięki naszemu sprzedajnemu rządowi dzieci nasze przy świczkach będą się uczyć
~ 14-05-2011 6:27
Dobre ,ciekawa jestem czy sam Pan prezes i jego świta też byli na tej akcji!!!!!!!!!!
~mieszkaniec11 14-05-2011 7:33
Niedługo nasze oszczędzanie na nic się zda, bo nas same przesyły wykończą ,pijawki nienażarte !
~anja 15-05-2011 11:23
do rikon,nasi dziadkowie i rodzice uczyli sie przy sweczkach i wyrosli na normalnych ludzi,a teraz bez pradu bahory nie wiedza co ze soba zrobic,wychodza na ulice i bydlo z nich wychodzi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy

Jest nowy skwerek

Trwa remont Krakowskiej

Warsztaty modelarskie

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%