Czytających: 9156
Zalogowanych: 11

Mysłakowice: Emocje w Mysłakowicach

Środa, 23 października 2019, 8:46
Drobny błąd wynikający z pośpiechu sprawił, że piłkarze Orła Mysłakowice musieli zadowolić się jednym punktem w starciu z Czarnymi Strzyżowiec. W doliczonym czasie gry Tomasz Woźniczka pokonał bramkarza gości, ale gol nie mógł być uznany, bowiem miejscowi wznowili grę nie czekając na gwizdek sędziego.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Mysłakowicach zobaczyli jednego gola. Jego autorem w 26. minucie był Paweł Szpak, co uradowało miejscową publiczność. Po zmianie stron grający trener Czarnych (Robert Rodziewicz) doprowadził do wyrównania i pozostało 30 minut gry, aby rozstrzygnąć spotkanie na jedną ze stron, bądź podzielić się punktami. Miejscowi z dużym zaangażowaniem dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki, a goście szukali swojej szansy w kontratakach. W doliczonym czasie gry na połowie Orła doszło do przewinienia, a zawodnik gości otrzymał żółtą kartkę. Zanim sędzia główny zajął pozycję i użył gwizdka do wznowienia gry, piłkarz Orła posłał piłkę do wbiegającego w pole karne Tomasza Woźniczki, a ten ładnym strzałem od słupka pokonał golkipera Czarnych. Radość gospodarzy nie trwała długo, bowiem Piotr Tośko nakazał ponowne wznowienie gry po gwizdku, nie uznając gola. Emocji nie brakowało, a mecz zakończył się rezultatem 1:1. Można pokusić się o stwierdzenie, że była to sekunda na wagę dwóch punktów, bowiem zamiast zwycięstwa, Orzeł zremisował z Czarnymi.

Orzeł Mysłakowice - Czarni Strzyżowiec 1:1 (1:0)

Orzeł: Klec - Palimaka, Uroda (60' Muzyczka), Woźniczka, Błaszczyk (75' Zieliński), Dawidczyk (46' Marek), Kafel (70' Janik), Kaziemko, Radzik (75' Amborski), Szkudlarek, Szpak.
Czarni: T. Góral - Wójcicki, Sikora, M. Romaniak, D. Romaniak, Rodziewicz, Łukasik (46' Gębka), Kłak, Kisiel, P. Góral, Dudek.
Widzów: 100.

W następnej kolejce dojdzie do starcia dwóch Orłów w Wojcieszowie (26.10, godz. 15:00), a ekipa ze Strzyżowca podejmie Czarnych Przedwojów (27.10, godz. 11:00).