Czytających: 6092
Zalogowanych: 5

Polska: Emocje tylko do przerwy

Sobota, 17 marca 2007, 0:00
W drugim pojedynku I fazy play-off koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra uległy wyraźnie Lotosowi Gdynia 74:98.

Mecz rozpoczął się od silnego uderzenia gdynianek, które w 3 minucie wygrywały już 12:0. Jeleniogórzanki potrafiły się jednak otrząsnąć z początkowego odrętwienia i aż do przerwy były równorzędnym rywalem dla faworyzowanych gdynianek. Po pierwszej kwarcie AZS przegrywał tylko 24:25. W 15 minucie po rzucie znakomitej w pierwszych dwóch kwartach Jocelyn Penn (do przerwy rzuciła 18 punktów) prowadził nawet 34:31. Do końca tej części gry rywalizacja była bardzo wyrównana i do przerwy jeleniogórzanki przegrywały tylko 41:46. Pod koniec drugiej kwarty na parkiecie pojawiła się w barwach AZS Natalia Małaszewska, która w pierwszym meczu obu drużyn doznała kontuzji łydki. Nie był to jednak dla niej zbyt udany występ, gdyż już na początku czwartej kwarty opuściła parkiet z pięcioma przewinieniami.

Po zmianie stron grające na znakomitym procencie skuteczności rzutów z gry (72 % w rzutach za dwa punkty) gdynianki szybko odebrały jeleniogórzankom złudzenia co do możliwości odniesienia w ich hali choćby jednej wygranej. Głównie dzięki znakomitej grze Amerykanek Betty Lennox i La Tanji White gospodynie począwszy od 25 minuty odskoczyły od AZS – u na dystans kilkunastu oczek. Ostatecznie mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Lotosu 98:74. Po dwóch meczach play-off jeleniogórzanki przegrywają już z gdyniankami 0:2. Kolejny pojedynek pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w hali przy ul. Sudeckiej w sobotę 24.03 o godz. 15.00.

<b>Lotos Gdynia – AZS KK 98:74 (25:24, 21:17, 24:14, 28:19)</b>
<b>AZS KK:</b> Penn 20, Gawrońska 13, Beachem 12, Scott 9, Małaszewska 8, Wójcik 7, Dłutowska 3, Kret 2.