MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Emocje olimpijskie

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 20 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 8:01
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Sportowcy z naszego regionu wprawdzie furory na olimpiadzie młodzieży nie zrobili, ale i tak fani w Lubawce i Karpaczu powitali ich bardzo gorąco.

Kibice liczyli na pobicie rekordu skoczni należącego do Czecha Antonina Hajka. Wynosi on 96 metrów. Wprawdzie skoczkowie robili, co mogli, ale nie udało im się przeskoczyć magicznej granicy. Blisko był zwycięzca Sebastian Toczek, który wylądował na 92,5 metrze.
Na rynnie w Karpaczu z kolei odbyły się widowiskowe zawody half-pipe. Wielką klasę pokazał Tomasz Tylka w kategorii juniorów, uczestnik lutowych mistrzostw świata Vivaldi Park w Korei Południowej. Został oczywiście zwycięzcą zawodów.

Sportowcy z Dolnego Śląska plasowali się w obu tych konkurencjach daleko. Honor uratowała juniorka Marta Pryszcz, która zwyciężyła w jedynkach w saneczkarstwie. W tej samej konkurencji wśród juniorów młodszych drugie miejsce zajął Artur Gędzius ze Śnieżki Karpacz.

Dzisiaj o godz. 9 na torze w Karpaczu odbędą się ślizgi drużynowe. Z kolei na trasach biegowych w Jakuszycach od 10-13 będą startowali biegacze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Używki w kulturze

Kolejny rekord WOŚP!

Osiedle zmienia się

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Latarnie wstydu

Śliskie Karkonosze

Przed nami finał WOŚP

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
210
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%