MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Emocje olimpijskie

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 20 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 8:01
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Sportowcy z naszego regionu wprawdzie furory na olimpiadzie młodzieży nie zrobili, ale i tak fani w Lubawce i Karpaczu powitali ich bardzo gorąco.

Kibice liczyli na pobicie rekordu skoczni należącego do Czecha Antonina Hajka. Wynosi on 96 metrów. Wprawdzie skoczkowie robili, co mogli, ale nie udało im się przeskoczyć magicznej granicy. Blisko był zwycięzca Sebastian Toczek, który wylądował na 92,5 metrze.
Na rynnie w Karpaczu z kolei odbyły się widowiskowe zawody half-pipe. Wielką klasę pokazał Tomasz Tylka w kategorii juniorów, uczestnik lutowych mistrzostw świata Vivaldi Park w Korei Południowej. Został oczywiście zwycięzcą zawodów.

Sportowcy z Dolnego Śląska plasowali się w obu tych konkurencjach daleko. Honor uratowała juniorka Marta Pryszcz, która zwyciężyła w jedynkach w saneczkarstwie. W tej samej konkurencji wśród juniorów młodszych drugie miejsce zajął Artur Gędzius ze Śnieżki Karpacz.

Dzisiaj o godz. 9 na torze w Karpaczu odbędą się ślizgi drużynowe. Z kolei na trasach biegowych w Jakuszycach od 10-13 będą startowali biegacze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar domu w Staniszowie

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Nie widać, że to bio?

Stacja narciarska w Podgórzynie?

Więcej na zabytki

Święta spokojne

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Uliczny taniec... do Tancbudy

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
549
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%