Jelenia Góra: Eltel znajduje pogromcę, Mitex samotnym liderem

Niedziela, 7 grudnia 2008, 23:58
Aktualizacja: 0:10
Autor: Jordan
W niedzielę dokończona została IV kolejka drugoligowców. Emocji podobnie jak dzień wcześniej nie brakowało, frekwencja kibiców nie była może zbyt duża, ale za to piłkarze uraczyli wszystkich obecnych świetną i widowiskową grą.

W pierwszym meczu Straż Pożarna grała z Energią Pro, która bardzo pewnie prowadziła do przerwy 3:0. Druga połowa to w dalszym ciągu porywająca i poukładana gra Energii Pro, na którą Strażacy nie potrafili znaleźć recepty.

Dobrze dysponowany tego dnia napastnik Tomasz Palimąka siał zamęt w szeregach obronnych Straży Pożarnej, która nie potrafiła powstrzymać bardzo szybkiego i zwrotnego zawodnika. Mecz po bardzo dynamicznej i szybkiej grze zakończył się zasłużonym zwycięstwem Energii Pro 6:2. Strażacy w dalszym ciągu nie potrafią odbić się od dna i złapać wiatru w żagle.

W kolejnym spotkaniu Go Sport, który w ostatniej kolejce zainkasował trzy punkty, podejmował ekipę Gimnazjum, która w dwóch spotkaniach zdobyła zaledwie jeden punkt. Pierwsi prowadzenie objęli gracze Gimnazjum, ich radość nie trwała jednak długo, kilka chwil później ambitny zespół Go Sportu wyrównuje i wszystko rozpoczyna się od początku. Piłkarze Gimnazjum z minuty na minutę wyraźnie się rozkręcali, udało im się nawet zdobyć kolejnego gola i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Druga odsłona meczu to już absolutna przewaga zawodników Gimnazjum, którzy robili z piłką, co tylko chcieli – dryblując i popisując się sztuczkami technicznymi. Go Sport zagrał bardzo słabo, nie przypominając zupełnie drużyny sprzed tygodnia. Gimnazjum wygrało zasłużenie 6:2

Ostatnim meczem dzisiejszego dnia była potyczka Eltelu z White Stars. Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane. White Stars wyszło na prowadzenie po świetnej akcji i jeszcze piękniejszej bramce. Piłka uderzona przez zawodnika White Stars odbija się od poprzeczki i ląduje w siatce obok bezradnego bramkarza Eltelu. Eltel schodzi do przerwy przegrywając minimalnie 0:1. Druga połowa to popis graczy White Stars, którzy bardzo dobrze ustawiali się na boisku i neutralizowali już w zalążku akcję Eltelu.
Spotkanie kończy się wysokim zwycięstwem 4:1 piłkarzy „Białych Gwiazd’.