MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Elektronik mistrzem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 października 2019, 13:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze rozstrzygnął rywalizację szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców. W ostatnim dniu zmagań na bocznym boisku stadionu miejskiego przy ul. Złotniczej rozegrano mecze finałowe. Najlepszy okazał się Zespół Szkół Elektronicznych, który w finale pokonał po rzutach karnych Zespół Szkół Technicznych "Mechanik".

Faworytem rywalizacji byli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, którzy w półfinale zmierzyli się z Zespołem Szkół Elektronicznych. Mimo prowadzenia 2:0, ekipa ze "Śniadeckiego" nie utrzymała korzystnego rezultatu do końca (skończyło się wynikiem 2:2) i po rzutach karnych musiała uznać wyższość drużyny z Elektronika.

W drugim półfinale Mechanik zmierzył się z Zespołem Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej - zdecydowanie górą byli gracze z placówki przy ul. Obrońców Pokoju, którzy zwyciężyli 7:0.

W meczu o 3. miejsce ZSOiT przez długi czas lekceważyło rywali - do przerwy przegrywali 0:1, a na początku drugiej połowy (grano 2x20 minut) już 0:2, ale wzięli się do "roboty" i wygrali 3:2.

W wielkim finale Zespół Szkół Elektronicznych po wyrównanym meczu zremisował z Zespołem Szkół Technicznych "Mechanik" 2:2. O mistrzostwie w Jeleniej Górze decydowały zatem rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze z Elektronika (4:2).

Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Michał Piwiński (Elektronik), a najlepszym bramkarzem Mateusz Marceniuk (ZSPUiBS).

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Mają w nosie pieszych

Dekada Gabrieli Zawiły

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Trwa remont Krakowskiej

Po błocie na śnieżne boisko

Rywalki w przerwie zrezygnowały z gry

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
982
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%