Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Elektronik mistrzem

Środa, 23 października 2019, 13:01
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze rozstrzygnął rywalizację szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców. W ostatnim dniu zmagań na bocznym boisku stadionu miejskiego przy ul. Złotniczej rozegrano mecze finałowe. Najlepszy okazał się Zespół Szkół Elektronicznych, który w finale pokonał po rzutach karnych Zespół Szkół Technicznych "Mechanik".

Faworytem rywalizacji byli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, którzy w półfinale zmierzyli się z Zespołem Szkół Elektronicznych. Mimo prowadzenia 2:0, ekipa ze "Śniadeckiego" nie utrzymała korzystnego rezultatu do końca (skończyło się wynikiem 2:2) i po rzutach karnych musiała uznać wyższość drużyny z Elektronika.

W drugim półfinale Mechanik zmierzył się z Zespołem Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej - zdecydowanie górą byli gracze z placówki przy ul. Obrońców Pokoju, którzy zwyciężyli 7:0.

W meczu o 3. miejsce ZSOiT przez długi czas lekceważyło rywali - do przerwy przegrywali 0:1, a na początku drugiej połowy (grano 2x20 minut) już 0:2, ale wzięli się do "roboty" i wygrali 3:2.

W wielkim finale Zespół Szkół Elektronicznych po wyrównanym meczu zremisował z Zespołem Szkół Technicznych "Mechanik" 2:2. O mistrzostwie w Jeleniej Górze decydowały zatem rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze z Elektronika (4:2).

Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Michał Piwiński (Elektronik), a najlepszym bramkarzem Mateusz Marceniuk (ZSPUiBS).