MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Elektroniczne media dla rozwoju czytelnictwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 16 maja 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Organizatorzy
Fot. Organizator
Międzynarodową konferencją pt.: „Elektroniczne usługi polskich, czeskich i niemieckich bibliotek w Euroregionie Nysa” zakończył się Tydzień Bibliotek (8–15 maja) w Książnicy Karkonoskiej.

Uczestników powitał Marcin Zawiła - prezydent Jeleniej Góry, do niedawna dyrektor Książnicy. Udanych obrad życzyła Lidie Vajnerova - zastępczyni hejtmana dla resortu kultury, dziedzictwa narodowego i turystyki Kraju Libereckiego.

W sesji naukowej wystąpili: Bożena Bednarek-Michalska z Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu z referatem pt.: „Prawo autorskie w polskich bibliotekach cyfrowych”, inż. Eva Měřínská z Miejskiej Biblioteki w Pradze opowiadała o „Projekcie HISPRA, digitalizacji i jej wykorzystaniu w bibliotekach” oraz prof. dr Thomas Bürger - dyrektor Saksońskiej Biblioteki Krajowej – Drezdeńskiej Biblioteki Państwowej i Uniwersyteckiej (SLUB) zaprezentował „Dokumenty historyczne Euroregionu w Bibliotece Cyfrowej Europeana oraz osiągnięcia i perspektywy połączonej Biblioteki Cyfrowej”.

W drugiej części bibliotekarze-praktycy z Polski, Czech i Niemiec przedstawili efekty swojej pracy oraz doświadczenia w zakresie cyfryzacji zbiorów, sposobów internetowego komunikowania się z czytelnikami, a także budowania oferty kulturalnej w mediach elektronicznych. Uczestnicy konferencji zawitali także do gminnych bibliotek publicznych w Mysłakowicach, Kowarach i Karpaczu, a później zacieśniali międzynarodowe kontakty na górskiej wycieczce do schroniska „Samotnia”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Bez nudy w Rudawach

Płatne parkowanie w centrum od poniedziałku?

Poznali wyniki rekrutacji

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Przejście dla pieszych prowadzące w...pole  

Kolejni mistrzowie parkowania

Sudety w Gościńcu

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
146
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%