MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Elektroniczne liczenie turystów na szlakach

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Środa, 14 maja 2008, 8:03
Aktualizacja: 8:07
Autor: TEJO
Fot. AGA
Specjalne maty rejestrujące ludzi, którzy po nich przechodzą, lub urządzenia zawieszane na drzewach mają pomóc Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu w zliczeniu odwiedzających najwyższe pasmo Sudetów.

Takie dane potrzebne są do zarządzania ruchem turystycznym po to, na przykład, aby poszerzyć te szlaki, które są najczęściej używane. Informacje o ruchu w górach dotrą także do samych zwiedzających dzięki elektronicznym tablicom z mapami. Tam także pojawią się wieści dotyczące ewentualnego zagrożenia lawinowego.

Teraz turyści są liczeni jedynie przez kilka dni sierpnia przez wolontariuszy. Informacje nie są więc dokładne. Aby to poprawić KPN stara się o dofinansowanie projektu z funduszy unijnych. Jeszcze nie wiadomo, czy w liczeniu odwiedzających park zostaną wykorzystane maty, czy też czytniki elektroniczne.

Według danych z ubiegłego roku są dni, kiedy Śnieżkę odwiedza 20 tysięcy turystów. Około 100 tysięcy ludzi odwiedziło okolice Domu Śląskiego – informuje o nowościach w parku Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Posadzą drzewa przy muszli koncertowej

Studenci dzieciom

Głosy za strajkiem?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 14-05-2008 10:00
..~Znam szlaki turystyczne,a te zapomniane.~Tam..serduszko natury cicho bije i tam odnajduje najcudowniejsze perly...rosy porannej.~W gorach jest wszystko..co kocham !.
~.... 14-05-2008 12:12
piipi fajowsko:D
~em 14-05-2008 14:08
A propos w górach jest wszystko co kocham. Czy w JG byłoby zainteresowanie koncertem w ramach projektu pod tym właśnie tytułem? Wiele miast już już jest na trasie. Więcej o tym przedsięwzięciu na www.wgorach.art.pl .
Patol 14-05-2008 14:17
super pomysł!
~keegan 14-05-2008 15:31
Na śnieżkę od MałeJ Kopy, trochę niebieskki od Wangu do Samotni. W rejonie Karpacza pozostałe szlaki sa puste. normalny turysta tu nie przyjedzie bo "genialny" burmistrz a gestorami turystyki fundują im tłok, zastawione nieprzpisowo parkującym isamochodami chodnik, jednym słowem dla turysty syf. Przyjężdżają "kawiarniani, fatalnie ubrani, zaliczający Śnieżkę bo wypada i kolejne tarasy bo trzeba sie pokazać. Więc po co to liczenie. Na szlaku od Pielgrzymów do Odrodzenia jak spotkasz turystę to prawie pewne że to Czech.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udana zbiórka zachełmian

Kończy się referendum strajkowe

Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w Stomatologii Bez Bólu

Żeromalia na filmowo

Każdy był zwycięzcą!

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
444
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
22%
Nie ma zdania
1%