MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Elektrolux może budować w Świdnicy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 7 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:08
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Nie ma już żadnych przeszkód dla planowanej budowy fabryki Elektroluxa w Świdnicy. Rząd podjął decyzję o rozszerzeniu dla tej inwestycji podstrefy ekonomicznej.

Decyzje w sprawie 30 hektarów na świdnickim Osiedlu Zawiszów zapadają w ekspresowym tempie. W marcu szwedzki koncern podpisał z Wałbrzyska Specjalną
Strefą Ekonomiczną list intencyjny, choć w tym miejscu, gdzie ma stanąć fabryka rozciąga się pole buraczane, a teren w planie zagospodarowania przestrzennego Świdnicy był przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. To jednak najmniejsze przeszkody. Decyzja kluczowa było rozszerzenie dla Elektroluxa podstefy ekonomicznej i taka decyzja - jak informuje Biuro Prasowe Rządu - właśnie zapadła. Koncern ma zainwestować co najmniej 40 mln euro i stworzyć minimum 400 miejsc pracy. To oczywiście minimalne szacunki.
Załoga będzie liczyła prawdopodobnie 1000 osób. Wiadomo już także, że w Świdnicy będą produkowane kuchenki gazowe do zabudowy meblowej. Budowa ma się rozpocząć we wrześniu. Na Dolnym Śląsku będzie to trzecia inwestycja szwedzkiego potentata.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Bezpieczniej nad Kaczawą

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Klasyki zjechały do Kowar

Walczyli o Puchar Wójta

Czytelniczka: drogo i brudno

Obieżyświat w Lwówku

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
455
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
5%