MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Elektorzy wybrali dziekana wydziału UE

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 maja 2016, 9:12
Aktualizacja: Czwartek, 26 maja 2016, 9:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
„Ponadprzeciętny Wydział – to możliwe” – z takim hasłem do kampanii wyborczej na dziekana Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przystąpiła dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. UE. Decyzją 26 z 45 elektorów to właśnie dotychczasowa prodziekan ds. nauki obejmie funkcję od 1 września 2016 roku.

Wśród elektorów 26 osób to profesorowie i doktorzy habilitowani, ponadto 10. przedstawicieli reprezentuje pozostałych nauczycieli akademickich, jest także ośmiu studentów oraz jeden doktorant – powiedział Marian Maciejów, szef wydziałowej Komisji Wyborczej.

Kontrkandydatką nowej dziekan-elekt była dr hab. Grażyna Węgrzyn, która uzyskała 19 głosów. Elżbieta Sobczak nie kryje zadowolenia. - Jestem wdzięczna elektorom, którzy zaufali mi i powierzyli opiekę nad całym wydziałem – powiedziała następczyni prof. zw. dr hab. Marka Walesiaka.

- Chcemy realizować wizję rozwoju wydziału, który będzie ponadprzeciętny – wszystkie podstawy do tego mamy. Jesteśmy wydziałem, który od wielu lat ma bardzo wysoką kategorię A w nauce, pretendujemy do różnych konkursów, mamy uprawnienia do doktoryzowania, uprawnienia habilitacyjne – zapowiadała Elżbieta Sobczak, której przyświecać mają dwie główne idee: „Wydział to my”, czyli kadra, studenci, doktoranci, administracja oraz „Nic o was - bez was”, co skierowane ma być do studentów i doktorantów, którzy będą współuczestniczyć w zarządzaniu wydziałem.

W dobie niżu demograficznego pozyskanie studentów to ogromne wyzwanie. Jak UE chce sobie z tym radzić? - Z tym problemem zmagają się właściwie wszystkie uczelnie, a zwłaszcza uczelnie w mniejszych miastach, ale opracowujemy nową strategię marketingową i tutaj przede wszystkich chcemy wychodzić do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z bardzo ciekawymi ofertami w postaci warsztatów, gier ekonomicznych, gier symulacyjnych. Organizujemy drzwi otwarte, wykłady. Gościli u nas profesorowie Grzegorz Kołodko i Leszek Balcerowicz, prezes NBP Marek Belka. Będziemy to kontynuować, budując w ten sposób wizerunek naszego wydziału – dodała dziekan-elekt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Student UE 25-05-2016 12:43
Gratulacje pani prof. :-) Wygrała praca, zaangażowanie w sprawy wydziału przez całą kadencję, przeciwnie do przeciwniczki, która nie wykazała się niczym. No i cieszymy się z kandydatek na prodziekanów - nareszcie właściwe osoby na właściwym miejscu :-) Prof. Nawrockiej chyba bym nie zdzierżył, zresztą prof. Adamka też nie, no jeszcze prof. Zielińska z tego składu prof. Węgrzyn była do zaakceptowania, ale jako jedyna... No ale na szczęscie ten skład już nam nie grozi - super :-)
~Student UE 25-05-2016 13:11
Gratulacje pani prof. :-) Wygrała praca, zaangażowanie w sprawy wydziału przez całą kadencję, przeciwnie do przeciwniczki, która nie wykazała się niczym. No i cieszymy się z kandydatek na prodziekanów - nareszcie właściwe osoby na właściwym miejscu :-) Prof. Nawrockiej chyba bym nie zdzierżył, zresztą prof. Adamka też nie, no jeszcze prof. Zielińska z tego składu prof. Węgrzyn była do zaakceptowania, ale jako jedyna... No ale na szczęscie ten skład już nam nie grozi - super :-)
~studentJG 25-05-2016 14:02
Właściwa osoba na właściwym miejscu. Niezmiernie pracowita, pomocna, zaangażowana, ambitna! Gratulacje z życzeniami wielu sukcesów!
~ona 25-05-2016 15:07
Marian Maciejuk nie Maciejów
~myk 25-05-2016 17:50
Nauka to głupota w tych czasach!
~g'astrolog 25-05-2016 19:44
No cóż.Widać, Grażyny nie mają szczęścia do rządzenia wydziałem. Jedna już nawet rządziła prawie .Prawie, bo przeleciała jak meteoryt przez uczelnię i tyle jej było.Ledwie jej założyli tabliczkę z tytułami na drzwiach gabinetu i już musieli zdejmować.Taka karma.
~ 26-05-2016 14:26
Przecież wiadomo i tak wiadomo kto naprawdę będzie rządził na wydziale szara eminencja ta hiena ....To ona pociąga za wszystkie sznurki na tej uczelni.
~Obserwator123 26-05-2016 18:57
Wpis z 14:26... czyżby ktoś nie mógł się pogodzić z przegraną? A może czas na emerturę ? Oj Polacy...demografia tragiczna, wiele problemów przed Wydziałem jak i przed całym szkolnictwem wyższym, a tu taki poziom reprezentują ludzie z tytułami
~absolwent 26-05-2016 23:25
Poznałem obie panie jako student. Pani Sobczak to przede wszystkim uczciwy człowiek, a przy tym dobry dydaktyk. Niestety ta druga osoba marnowała czas studentom na 5 roku przedmiotem Historia myśli ekonomicznej. Przedmiot można przedstawić ciekawie ale jeśli ktoś dyktuje studentom 5 roku to raczej .... . Generalnie w tej uczelni jest kilku doskonałych dydaktyków, którzy "zachęcają" do myślenia. Pozostali weryfikują znajomość pojęć, definicji, podziałów i klasyfikacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Mobilizacja przed II turą

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórna zarośnięta!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
112
Tak
46%
Nie
43%
Nie wiem
11%