MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Elegia o chłopcu polskim. Do zobaczenia w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 lipca 2016, 8:27
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Jelonki.com
W poniedziałek (1.08) o godz. 18.00 w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury wystawiona zostanie „Elegia o chłopcu polskim" w adaptacji i reżyserii Mirosława Samsela. W sztuce zagrają młodzi zdolni aktorzy ze Stowarzyszenia Teatr „Na Progu”. Wstęp jest wolny.

Spektakl, który zostanie wystawiony w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego to opowieść o 23-letnim poecie Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. Poecie i żołnierzu. Opowieść o pałacu Blanca, w którym poległ młody i spełniony poeta. To spektakl o uczuciach: radości, smutku, trwodze oraz o śmierci.

W sztuce zagrają: Adrian Wójcicki, Adam Wójcicki, Kamil Rak, Izabela Korzon, Danuta Błaszczyk i Mirosław Samsel. Obsługą techniczną spektaklu zajął się Paweł Brommer.

- W swoim przedstawieniu pragniemy ukazać blaski i cienie ludzkiej egzystencji, radości i smutki, wzloty i upadki. Życie nie składa się przecież z samych szczęśliwych splotów wydarzeń, a nawet jeśli tak jest, to człowiek nierzadko dokonuje złych wyborów. To wszystko mamy ambicję przekazać w czasie przedstawienia – mówi Mirosław Samsel.

Celem Stowarzyszenia Edukacyjnego Teatr „Na Progu" jest szerzenie kultury, szeroko pojętej sztuki i edukacji wśród młodzieży. Poprzednio aktorzy pod okiem Mirosława Samsela wystawili „Miłość i żałość” na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego „Idiota”, a w planach mają „Tato, tato, sprawa się rypła” Ryszarda Latki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert Marcina Wyrostka w Jeleniej Górze (rozmowa z artystą)

Zaczytaj się z Jelonką.com

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Udany Piknik Strzelecki

Wieczór z Jackiem Kleyffem

JGJ Festiwal za nami!

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%