MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekspresowy proces porywacza

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 6 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lutego 2006, 12:55
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Pięć i pół roku więzienia, tyle zażądał prokurator dla mężczyzny, który uprowadził dla okupu córkę biznesmena z Czernicy.

Proces w tej sprawie zaczął się wczoraj przed jeleniogórskim sądem i... zakończył się w ekspresowym tempie. Już po kilku godzinach od rozpoczęcia.
Wczoraj wyjaśnienia składała jedynie 20 letnia Ania – ofiara porwania. Oskarżony 22-letni Piotr B. nie odezwał się ani jednym słowem.

Do zdarzenia doszło w marcu. Porywacz skuł dziewczynę kajdankami i grożąc jej pistoletem gazowym wywiózł do lasu. Od rodziców porwanej zażądał 500 tys. zł okupu. Wcześniej ofiara zdołała jednak zaalarmować bliskich o uprowadzeniu. Bandyta zapomniał zabrać jej telefon. Kobiecie w końcu samej udało się uciec oprawcy. Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze oskarżyła Piotra B. m.in. o rozbój z użyciem broni, i wzięcie zakładnika. Oskarżony przyznał się do winy. Podczas przesłuchań wyjaśniał, że plan porwania opracował oglądając amerykańskie filmy sensacyjne.

Zdaniem obrońcy Piotra B. mecenasa Andrzeja Graunitza, kwalifikacja prawna czynu powinna zostać zmieniona.
– Nie był to rozbój z użyciem broni, ponieważ pistolet, którym się posłużył, był niesprawny. – tłumaczył. Jeśli sąd się z nim zgodzi, kara może być niższa niż ta, jakiej chce prokurator. Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony 8 lipca.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Prezes DIOZ za kratkami

Juwenalia zakończone

Janowiczanie liczą na głosy

Tłumy na spotkaniu z mistrzem satyry

Próbują rozwiązać problem ze ściekami  

Komisja Sportu o sprawozdaniu za 2018

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
864
Tak
54%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%