Wtorek, 19 marca
Imieniny: Józefa, Bogdana
Czytających: 5457
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Eksplozja radości – Wielki Finał Brave Kids

Wtorek, 11 lipca 2017, 15:39
Aktualizacja: 15:53
Autor: Mateusz Nawrocki
Wrocław: Eksplozja radości – Wielki Finał Brave Kids
Fot. Użyczone/Aleksandra Twardowska
Na scenie 130 uzdolnionych dzieci z całego świata, feeria barw, niezwykła muzyka, a na widowni poruszona publiczność, gromkie brawa i radosne okrzyki. Tak wyglądał Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids 2017, który odbył się w poniedziałek (10.07) we wrocławskim Teatrze Polskim. – To prawdziwy cud – mówili niektórzy widzowie.

Ogromne brawa już na wstępie, a potem owacje po każdym występie. Wielki Finał projektu Brave Kids 2017 to jedyny taki spektakl na świecie, który budzi aż tyle pozytywnych emocji i tak bardzo porusza publiczność.

W poniedziałek scenę Teatru Polskiego we Wrocławiu wypełniła wielka dziecięca radość bycia razem i wspólnego tworzenia. W tym roku po raz pierwszy przedstawienie odbyło się dwukrotnie i za każdym razem towarzyszyła mu pełna widownia. Podczas tego niezwykle żywiołowego i wzruszającego spektaklu widzowie mogli podziwiać niecodzienne połączenie repertuarów uczestników projektu. Cały czas na scenie obecni byli wszyscy młodzi artyści. Misternie skomponowane wspólne układy taneczne przeplatały pokazy poszczególnych grup, które ze wsparciem swoich nowych przyjaciół przedstawiały to, co umieją najlepiej – taniec, śpiew, akrobacje. Widzowie byli zachwyceni.

- To prawdziwy cud, że dzieci z pięciu kontynentów potrafią razem stworzyć coś, co zachwyca absolutnie wszystkich – mówi Kama Stach, która już czwarty raz obejrzała Wielki Finał Brave Kids. – Trudno sobie tylko wyobrazić, że tak wielkie przedstawienie powstało w tak krótkim czasie i stworzyły je dzieci, które przecież w większości nie znają nawzajem swoich języków.

W trakcie poniedziałkowego spektaklu można było podziwiać 15 scen, podczas których młodzi artyści zaprezentowali m.in. tureckie, ukraińskie, romskie, mołdawskie oraz polskie piosenki
i pieśni narodowe. Była wśród nich gruzińska piosenka przy akompaniamencie instrumentu panduri, grana podczas sceny inspirowanej legendami z południowego Iranu, ale również popowa piosenka „Radioactive”. W widowiskowy sposób zostały pokazane tańce różnych krajów: m.in. z zachodniej Kenii, z Meksyku, czy brazylijska samba. Na scenie odbyła się również zabawa “Raz dwa trzy baba jaga patrzy”. Polskim akcentem podczas występu była piosenka „Od buczku do buczku” oraz taniec „chodzony”.
Wspólny występ młodych artystów to efekt warsztatów, w których brali oni udział w trakcie swojego pobytu w Polsce. – Na własne oczy mogliśmy zobaczyć jak inspirujące i twórcze może być spotkanie uzdolnionych dzieci, pochodzących z różnych stron świata i tradycji – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

- To już ósmy finał, a dzieci za każdym razem nas zaskakują swoją niesamowitą inwencją i ogromną energią. Podziwiając ten niezwykły spektakl, trudno sobie wyobrazić, jak czasami trudne bywa życie jego bohaterów. - Dla tych młodych artystów jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu – mówi Justyna Warecka. - Mam nadzieję, że wspomnienia jakie zabiorą z Polski pozwolą im pokonać wiele trudności, bo przecież mają przyjaciół na całym świecie. Spektakl był zakończeniem ponad trzytygodniowej wizyty dzieci w Polsce, której organizatorem było wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. - Poprzez ten projekt próbujemy przede wszystkim zaprzyjaźnić ze sobą dzieci z całego świata – mówi Grzegorz Bral, dyrektor artystyczny Brave Kids. – Powoduje on, że na chwilę możemy zapomnieć o tym, w jak trudnych czasach żyjemy. Cały dochód z biletów został przeznaczony na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia uczestników projektu.

W projekcie Brave Kids 2017 w Polsce i na Słowacji wzięła udział rekordowa liczba – 137 młodych artystów. Reprezentowali 24 grupy z 16 krajów i 5 kontynentów – od Rio de Janeiro, przez meksykańskie Puerto Escondido, gruzińskie Tibilisi czy ukraiński Charków, po rosyjską Jakucję.

Odważne dzieci przyjechały do Polski 17 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkały w polskich domach we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Koszycach na Słowacji. W tym czasie nie tylko brały udział w warsztatach i spektaklach artystycznych, ale również zżyły się ze sobą i rodzinami, u których gościły. Przez ostatni tydzień w Obornikach Śląskich przygotowywały wspólnie spektakl finałowy.
Ostatnią odsłoną Brave Kids 2017 będzie spotkanie dziecięcych artystów w Gruzji pod koniec sierpnia. Wówczas to w projekcie weźmie udział jeszcze 30 dziecięcych artystów.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy chodzę na różnego rodzaju imprezy eventowe organizowane w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
481
Tak
16%
Nie
67%
Czasami, wybiórczo
17%
 
Głos ulicy
Kwiaty na Dzień Kobiet
 
Miej świadomość
Krematorium "od kuchni"
Rozmowy Jelonki
Będą kolejne turnieje
 
Piłka nożna
Żeby jeszcze same grały i wygrywały...
 
Polityka
Wybory prezydenta Jeleniej Góry – przedstawienie kandydatów
 
Wiadomości z miasta
Spotkanie online 18 marca 2024
 
Aktualności
Największe roboty od wojny
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group