MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Ekspert radzi: od czego warto zacząć trening

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 października 2018, 13:13
Aktualizacja: 13:26
Autor: Małgorzata Myćka
Fot. Użyczone
W dzisiejszych czasach kult ciała opanował niemal cały świat. Moda na zdrowe odżywianie i ćwiczenia zawładnęła większością ludzi. – Jeżeli zauważyłaś, że Twoje ciało nabrało obfitych kształtów, a Ty masz mniej energii – najlepszym sprzymierzeńcem w tej walce będą ćwiczenia połączone w racjonalny sposób odżywianiem – mówi Kamila Dubaniewicz.

Jak zacząć swoją przygodę z treningiem redukującym tkankę tłuszczową? Przede wszystkim należy zaplanować swój pierwszy cały tydzień treningowy. Co to znaczy? Należy wyznaczyć sobie stałe pory treningów, minimum 3 razy w tygodniu. Należy oczywiście uwzględnić przerwy na regenerację.

Każdy trening należy rozpocząć od rozgrzewki np. na rower stacjonarnym bądź bieżnia czas to ok. 5-10 minut pamiętając, aby utrzymywać tempo „bez zadyszki”. Kolejny etap to trening obwodowy, czyli trening całego ciała. Może być to trening zmienny lub ten sam powtarzany 3 razy w tygodniu, wszystko zależy od upodobań.

Trening obwodowy możemy zacząć od: 2 ćwiczeń na mięśnie nóg, 2 ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej, 2 ćwiczenia na mięśnie pleców. Następnie 2 ćwiczenia na mięśnie naramienne i na końcu 2 ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Trening najlepiej jest zakończyć ćwiczeniami aerobowymi około 20 - 30 minut (jak w rozgrzewce ) utrzymując tempo bez zadyszki. Ważne jest, aby pamiętać, że na początku kiedy zaczynami pierwsze treningi nie stosować dużych ciężarów. Zaczynamy zawsze od ćwiczeń na małych obciążeniach, ale z dużą ilością powtórzeń np.: 3 serie po 15 - 20 powtórzeń. Jeżeli z małymi obciążeniami jest Ci dalej za ciężko, wykorzystaj ciężar własnego ciała.

Oczywiście, żeby były efekty w postaci zmniejszonych obwodów ciała należy trening połączyć z racjonalnym odżywianiem.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Budowa łącznika rozpoczęta

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Bezpieczniej nad Kaczawą

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%