MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Eksmisja pięcioosobowej rodziny. Zdaniem eksmitowanych, z naruszeniem prawa

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 sierpnia 2012, 7:16
Aktualizacja: Środa, 29 sierpnia 2012, 7:52
Autor: mea
Fot. mea
– Komornik, bez zgody lekarza prowadzącego przyszedł do szpitala, do mojego brata z pismem o eksmisji i kazał je podpisać. A przecież brat ma amputowane palce u obu dłoni, jest też bardzo ciężko chory. Taki stres mógł nawet zagrozić jego życiu – mówił główny najemca mieszkania przy ul. Bohaterów Getta w Jeleniej Górze, gdzie wczoraj (27 sierpnia) doszło do eksmisji pięcioosobowej rodziny.

Najstarsi członkowie tej rodziny mieszkali na ul. Bohaterów Getta od 48. lat. Oprócz dwóch braci i żony jednego z nich, w lokalu mieszkali także: syn i córka małżeństwa. – Brat nie chodzi, porusza się na wózku, od trzech miesięcy przebywa w szpitalu. 23 sierpnia na oddział chirurgii onkologicznej przyszedł komornik, który kazał podpisać mu pismo, a kiedy ten pokazał, że nie ma palców u rąk komornik stwierdził, że to go nie interesuje – opowiadał nam główny najemca mieszkania. Rodzina czuje się pokrzywdzona i złożyła sprawę do sądu.

Jak się dowiedzieliśmy, przed dwoma miesiącami komornik wysłał do głównego najemcy i innych osób
mieszkających w tym lokalu listy polecone, zawiadamiające o eksmisji, które nie zostały odebrane. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami list dwukrotnie awizowany uznaje się za doręczony. Ponadto komornik z własnej nieprzymuszonej woli udał się osobiście do mieszkańców i poinformował ich o terminie eksmisji, którą można wykonać, podczas nieobecności lokatorów – wyjaśnił Roman Romanowski, rzecznik Izby Komorniczej we Wrocławiu.
- Komornik może doręczyć pismo informujące o czynnościach komorniczych osobie przebywającej w szpitalu, bez pozwolenia lekarza prowadzącego. Fakt jego przyjęcia dłużnik może potwierdzić lub nie, co komornik odnotowuje w stosownym protokole, niemniej nie wpływa to na bieg czynności – poinformował Roman Romanowski.

- Jestem w szoku, że pod nieobecność męża, który przebywa w szpitalu i jest ciężko chory eksmitują nas. Główny najemca również jest w szpitalu na badaniach. To przykre, że po tylu latach mieszkania tak nas potraktowano. Pracowałam, płaciłam rachunki, wychowałam tu dzieci, a teraz w ciągu dwóch godzin musimy wywieźć dobytek całego życia - mówiła nam mieszkanka lokalu przy ul. Bohaterów Getta. - I to gdzie? Do lokalu socjalnego o powierzchni 14 mkw, gdzie ma zamieszkać także brat męża - dodała kobieta.

Jak poinformował przedstawiciel Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze powodem wypowiedzenia najmu lokalu w 2010 r. było posiadanie przez głównego najemcę tytułu do innego lokalu w tej samej miejscowości, w której znajduje się zajmowane dotychczas mieszkanie komunalne. Dopiero później, w tym samym roku, zaczął narastać dług, za niepłacenie czynszu. Eksmisja wykonywana jest na podstawie wyroku sądu z 2010 r., od której najemca złożył apelację, jednak w 2011 r. sąd podtrzymał wyrok.

Lokatorzy twierdzą, że za mieszkanie płacili regularnie, czasami z poślizgiem. Nie wiedzą, skąd mógł narosnąć dług w wysokości prawie 8 tys. zł.

- Na dzień 24 sierpnia 2012 r. na spornym lokalu ciążą zadłużenia o łącznej wartości 7.977,13 zł. Rodzina ta po uprawomocnieniu się wyroku otrzymała kilka tygodni temu wskazanie lokalu socjalnego oraz pomieszczenia zastępczego, zgodnie z wyrokiem sądu. W terminie wskazanym na objęcie tego lokalu, główny lokator zadłużonego mieszkania nie wykazał zainteresowania przeniesieniem się tam, wraz z członkami rodziny, którzy zostali objęci wyrokiem – poinformował Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

- Warto dodać, że już od pewnego czasu rodzina ta w różny sposób pozbywała się lokali mieszkalnych bądź prawa do tych lokali, przepisując je na innych członków rodziny w taki sposób, aby osoby eksmitowane nie posiadały pozornie żadnych możliwości zamieszkania m.in. główny najemca lokalu przy ul. Bohaterów Getta w kwietniu 2011 r. posiadał 50 proc. udziału w innej nieruchomości (domu), które to udziały przepisał na małoletniego syna, a w styczniu 2011 r. zbył swoje udziały w mieszkaniu w zasobach JSN (2 pokoje, kuchnia, wc i łazienka – 42,9 m kwadr.). Jego brat do listopada 2011 r. był właścicielem nieruchomości przy innej ulicy, którą darował na rzecz córki. Kolejny lokator, również objęty prawomocnym wyrokiem eksmisyjnym, dokonał w dniu 23 sierpnia 2012 r. wymeldowania do kolejnej nieruchomości, której właścicielem jest jego żona – dodał Cezary Wiklik.

Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z dużą ilością nakrętek?

To było podpalenie

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (65) Dodaj komentarz

~...piotr 28-08-2012 7:41
Wszystkie urzędasy w tym mieście mianowane na stołki z klucza partyjnego usunięte od koryta skończyły by tak samo ,nieudacznicy bez wiedzy rozumu nikt nie zatrudniłby tych darmozjadów w żadnej prywatnej firmie strażnicy partyjnych interesów ,kapusie całe życie balanga za publiczne pieniądze kiedyś wam się to skończy cwaniaki wtedy się pośmiejemy i wygłosimy różne mądrości
~ 28-08-2012 7:42
Eksmisje to temat zawsze chwytliwy. Zawsze też są głosy pełne oburzenia jaki to ten komornik niedobry. A ilu moich znajomych (i ja też) ma kredyt na mieszkanie i musi go terminowo spłacać? Nie narzekam - taka jest umowa. Ale zasady korzystam-płacę powinny obowiązywać wszystkich. Często jest tak, że wymówek 100 tylko nie zapłacić za czynsz, a później tłumaczenia, że chory, że stary, że brzydki itp. Jak komuś żal nich przyjmie tych "nieszczęśników" do siebie. Mnie nie stać aby takich ludzi utrzymywać.
~domingo 28-08-2012 7:55
nie płacili to i ich wywalili - widać, że kombinują a litość za szpital to niskie, bardzo niskie. Kombinatorstwu takiemu nieudacznemu mówie NIE
~Zniesmaczona 28-08-2012 7:57
Ty kredytobiorco, jak brałeś kredyt to penie masz zarobki, gdyby eksmitowani mieli takie zarobki, nie byli by eksmitowani, lepiej zamilcz, bo wiem ile trzeba zarabiać, aby jakikolwiek kredyt wziąć, a tym bardziej kredyt na mieszkanie! Wiadomo, że płacić trzeba, ale jak masz wybór leki czy czynsz?
~17sqandal 28-08-2012 8:07
te < komrniki > to chyba ludzie bez serca , zamiast serca mają w paragrafy , ludzie bez ...... a zreszta brak słów , lepiej grzebac w smietnikach niż być komornikiem
~ 28-08-2012 8:09
a ja nic nie rozumiem z tego artykulu napisanego z błędami wiec skoro sa bledy to i tresc moze wprowadzac w błąd
~ 28-08-2012 8:15
co to jest!!!!!!... JSN... albo to:....gdzie ma zamieszkać także MĘŻA- dodala kobieta....
~ 28-08-2012 8:15
"który kazał podpisać pismo mu pismo" ja tez chce u Was pracowac :) za taka jakosc dostawac kase :D Polska to jednak piekny kraj
~ 28-08-2012 8:27
Nas wszystkich powinny obowiązywać jednakowe zasady. W takim razie może ja także przestanę płacić czynsz jeśli wg komentujących - tak można!! Potem Wy - poniesiecie koszty mojego socjalnego utrzymania! !!! Widać ,że pierwsi do komentowania rwą się Ci, co mają najmniej do powiedzenia! Patrz: "...piotr"
~mybox1979 28-08-2012 8:36
ja też muszę płacić czynsz i nikogo to nie interesuje. Skoro tyle osób tam mieszkało to mogli nazbierac na czynsz i zapłacić.
~hgfhfgh 28-08-2012 8:42
A za co czynsz płacić? Za te pokoiki w ruderach? Za prywatny najem płaci się 700-1000 zł ... ale to są mieszkania de lux, po remontach, z CO, łazienkami jak trzeba.
~nemo 28-08-2012 8:54
do zniesmaczonej; poczytaj dokładnie , przecież sprzedali mieszkanie no i mają 50% udział w domu.
~gold 28-08-2012 9:09
Amber Gold przekręty na miliony i nic się nie stało a tutaj zadłużenie na 8tys i całą rodzina won na ulice. Chcieliscie TUSKOLANDIE to macie a to jest dopiero początek hehehe
~ 28-08-2012 9:12
niby według prawa nie mają racji, ale prawo nie jest idealne....ciężka sprawa
~mj 28-08-2012 9:16
to wcale nie jest ciężka sprawa, skoro doprowadzili do eksmisji to nie płacili od wielu wielu lat.... bezczelni złodzieje i tyle - okradali miasto. zasłaniają się chorobami - a w której rodzinie nie choruje ktoś na raka? to zwalnia od wieloletniego płacenia?? Wypowiedzi tych lokatorów na temat "co powiedział komornik" nie są wiarygodne i tyle - mogą mówić co chcą... jakoś mi ich nie żal. czas na bruk i tyle!
~ 28-08-2012 9:25
Kiedyś bogacze mający poparcie państwa, sądu i cara też myśleli, że bieda ich nigdy nie dotknie. No i co? Wylądowali na bruku, bo przypadkiem narodził się taki Lenin czy inny Stalin. Dlatego też nic nie ma pewnego na tym świecie, a komornik i człowiek z karabinem może przyjść do każdego, jutro lub pojutrze.
~ja 28-08-2012 9:32
pracuję na chirurgii onkologicznej ale nie mamy takiego pacjenta bez palców dłoni!!
~ 28-08-2012 9:41
Do 09:32- jesli faktycznie tam pracujesz, to (chociaz anonimowo) naduzywasz praw etyki i prawa o ochronie danych osobistych. Czy nie za daleko sie posuwasz? (jednak watpie w twoja prace na chirurgii..tam trzeba miec prawdopodpbnie troche oleju pod czupryna, a ty nie masz. Chyba, ze jestes salowa).
~xxx 28-08-2012 10:02
Tak, pewnie. Każdy ma jakieś problemy, tylko w porównaniu do niektórych są ludzie, którzy migają się od zobowiązań. Dług 8tys. nie narósł w przeciągu pół roku. Mężczyzna jest chory, rozumiem- ale w mieszkaniu mieszkało tyle osób, mógł się któryś do roboty wziąć, jakiejkolwiek. Są tacy, którzy niestety siedzą, płaczą, że są biedni ale do roboty ani rusz- Państwo da. A gó*no, nie da. Dlaczego z pieniędzy tych uczciwie pracujących utrzymywać nierobów? Też mi się nie chce codziennie na 7 do pracy jechać, może usiądę, załamię ręce i będę czekać aż mi ktoś przyniesie jakiś grosz? Nie, bo płacę ponad 1000zł za wynajem mieszkania- TAKA BYŁA UMOWA. A jak płacić przestanę? To mnie WYRZUCĄ! TO NORMALNE!
~*chipo 28-08-2012 10:03
z tego co można tutaj przeczytać eksmisja jest jak najbardziej uzasadniona, w końcu przepisy winny być jednakowe dla wszystkich co do zasad przyznawania mieszkań komunalnych. masz dwa mieszkania komunalne w tym samym mieście, więc jedno zdać trzeba. wyrok jest z 2010 roku, więc wszystkie zmiany po wszczęciu sprawy o eksmisję to już próba oszukania urzędasów. a same zadłużenie na wynajmowanym lokalu to już tylko wisienka na urzędniczym torcie...
~... 28-08-2012 10:22
@z 10:03 - oni i im podobni nie oszukują urzędników. Oni oszukują innych mieszkańców. Tych co płacą podatki na rzecz dobra wspólnego jakim jest miasto. Tych którzy oczekują w kolejce na przydział mieszkania komunalnego bo spełniają warunki a między innymi dzięku takim oszustom mieszkania jeszcze nie mają. Urzędnicy zostali tylko wynajęci przez miasto - czyli nas wszystkich aby pilnował załatwiania i prowadzenia spraw zgodnie z prawem!
~joakim 28-08-2012 10:49
komornicy to pasożyty bez wyjątku,komornik to nie zawód to charakter
~+ 28-08-2012 10:57
do Zniesamczonej- widocznie zazdrościsz tym co mają kredyty, bo sama go nie masz! a jakby komuś takiemu zabierali mieszkanie to pierwsza byś w ręce klaskała!!! naucz sie czytać e zrozumieniem artykuły a potem się wypowiadaj!! Jakie leki? czytałaś ile mieli mieszkań i jak sprytnie przepisywali na kogoś innego, byleby nie mieć nic na siebie? nie zal mi ich ani trochę!!! KRĘTACTWU STOP!!!
~+ 28-08-2012 10:59
do Zniesamczonej- widocznie zazdrościsz tym co mają kredyty, bo sama go nie masz! a jakby komuś takiemu zabierali mieszkanie to pierwsza byś w ręce klaskała!!! naucz sie czytać e zrozumieniem artykuły a potem się wypowiadaj!! Jakie leki? czytałaś ile mieli mieszkań i jak sprytnie przepisywali na kogoś innego, byleby nie mieć nic na siebie? nie zal mi ich ani trochę!!! KRĘTACTWU STOP!!!
~*chipo 28-08-2012 10:59
@10:22 w sumie nie pomyślałem o tym, bo nigdy się specjalnie nie interesowałem tym, czy są kolejki w mieście na mieszkania komunalne czy nie, jeśli faktycznie są, to kombinatorstwo tego rodzaju słusznie jest piętnowane... z tym, że niczego to nie załatwia, mało tego, daje sygnał innym kombinatorom, że trzeba kombinować wcześniej, zanim administracja się dowie. ci z artykułu zbyt wolno widać kombinowali, może nie byli na tyle cwani, by zrobić to po cichu... nie mam pojęcia. fakt jest taki, że miasto winno zapewnić lokale wszystkim, którzy potrzebują. a jeśli nie zapewnia, ludzie kręcą, by sami sobie je zapewnić. tak to już ktoś kiedyś napisał, że jedna patologia (niedobór mieszkań) rodzi następną patologię (u tych, którzy takie mieszkania chcą posiadać, w bardziej lub mniej legalny sposób)
~norma 28-08-2012 11:02
Są tacy ludzie co w urzędach przesiadują dostają komunalne mieszkanie i zrzekają sie na córkę...albo mają gdzie mieszkać ale narzekają...kombinują...a potem się dziwić że w miescie jelenia góra nie ma mieszkań dla osób tego mieszkania bardzo potrzebujących.
~ 28-08-2012 11:22
No i dla kogo szykują to mieszkanie? pewnie dla urzędnika.
~Iza 28-08-2012 11:29
I bardzo dobrze...moja wspolnota,tez bedzie eksmitowac dwie rodziny..Nie sa to ubodzy ludzie !!! To pracujacy (wszyscy!!),ale drwia saobie z przyjetych norm .I smieja sie nam w nos!! Jedna z tych rodzin buduje sie na obrzezach JG......Ale co do w/w rodziny mieli mnostwo czasu na uporzadkowanie tych spraw..nawet z placeniem na raty...Takze mozna drobic dlugi..Nie wierze,ze nie ma tam ludzi do pracy ..jeden chory pan tam nie mieszka,tylko cala familia!!!!!
~agata 28-08-2012 11:36
nie znamy sytuacji tak dobrze jak komornik i rodzina, ale można twierdzić, iż są dwie strony medalu, a sprawa skierowana przez rodzinę do sądu, to nic innego jak wydarcie pieniędzy, a nie, że chory i takie tam
~benek 28-08-2012 12:12
skoro prawo jest jednakowe dla wszystkich to dlaczego mieszkania administracyjne lokator nie mieszkający w tym mieszkaniu bo ma swoje własnościowe wynajmuje je i pobiera pieniądze mieszkanie obecnie jest na babcię która już nie żyje i zamiast je zdac to się na tym zarabia bez zgłoszenia do urzędu skarbowego mieszkanie na ul wojska polskiego koło sądu
~janecki 28-08-2012 12:27
najbiedniejszy zawsze po dupie,tak było jest i bedzie...
~helmut 28-08-2012 12:27
9.41 Viki pisze mądre słowa bravo Viki
~Mroku 28-08-2012 12:38
To cały nasz zaje....ny kraj nie pomagać tylko zgnoić ludzi polać bęzyną i spalić komornika . Gwarantowane cudowne warunki bez opłat z pysznym jedzonkiem w Areszcie bez stresów opłat i j...ne....go systemu który powoli wykańcza nas wszystkich .
rymcycymcy 28-08-2012 12:49
Wynajęcie fajnego mieszkanka na Kadetów to niewielka kwota :) ...zrzucą się co miesiąc po stówce i mają luksus ! ...a 8 kawałków w kieszeni ! ...na wyposażenie :)
~pero 28-08-2012 16:45
szkoda ludzi ale niestety dlaczego ja mam za kogoś płacić. Też mogę nie płacić a zaoszczędzone pieniądze przepuić lub kupić samochód. Jeżeli masz informacje ołamaniuprawa lokatorskiego to zapraszamy do biura.
~No! SUPER!!! 28-08-2012 17:18
Jakiś MIEJSCOWY UKŁAD KACYKÓW OSTRZYŁ SOBIE ZĘBY, OŚLINIŁ SIĘ NA WIEŚĆ że lokal można przejąć. I tak pod pretekstem zaległości na bruk ludzi , lokal nastepnie po lekkiej renowacji do odsprzedaży!!! Może by władza otworzyła obozy zagłady dla bezdomnych-bezlokalowych , będzie można szybciej przejmowac lokale , a ludziska sami pouciekają z pomieszczeń wizją samozagłady ???!!!!!
~ginewra 28-08-2012 17:19
wywalili ludzi na bruk i teraz wiele jest tutaj obronców praw niepłacących - czy w tym posr...... kraju drugi musi przy Tobie wsadzic łapę w kiszen i wyciagnac kasę żebyście zauważyli że po prostu was okradają? Jeli w tym mieszkaniu tyle typa siedzialo to mogli sie do pracy wziąć a nie marudzic , jedna osoba w szpitalu zdarza sie , ale tam ich dużo wiecej było , i mozna bylo to wszystko ogarnac , ja nie mam zamiaru utrzymywac ludzi ktorzy sami utrzymac sie nie chca , a wymowki ze nie ma pracy , ze nie ma tego .... nie ma tamtego cholera cale zycie zapieprzam by utrymac rodzine i nikiedy nie bylo za rozowo , ale zeby sie zacisk i zapier.... ale po co? mozna nie placic i miec wszystko w du....
~ffffffffffff 28-08-2012 17:50
komornik to nie czlowiek niech domnie przyjdzie znajde go po tem
~djablo 28-08-2012 19:15
nie znasz nie ublizaj zycze ci utraty pracy i zkorzystaj z opieki spolecznej jestem jak sie dogadasz z komornikiem moze ja mam pecha i moj komornik jest ewenementem.........
~ 28-08-2012 19:41
a to nie jest tak , że muszą dostać 5 metrów na osobę?
~do "djablo" 28-08-2012 19:41
Wybacz, ale po poziomie Twojej ortografii sądzić można, że nie jest z Tobą dobrze. "Zkorzystaj"? Matko Boska. Brak słów i komentarz chyba zbędny. Też uważam, że tylko nieroby nie są w stanie ogarnąć sytuacji. Wiadomo, zawsze może przyjść jakiś gorszy czas, ale inni się kształcą, pracują uczciwie i w związku z tym mają utrzymywać tych, którzy siedzą całe życie z założonymi rękami? Z jakiej racji?
~siwy 28-08-2012 19:58
ta ludziom biednym eksmisje dlaczego? ja wam napisze dlaczego bo jakiś * urzendas ma córke albo syna albo kogoś z rodziny co potrzebuje mieszkanie i trzeba ich zlikwidować i wysłać na socjal co to ma znaczyć * czekajcie jak inni po 10 lat polska schodzi na psy ludzie czas uciekać dobra rada pozdrawiam urząd miasta jelenia góra kiedyś wy skończycie na socjalu *
~siwy 28-08-2012 20:07
najlepsze zdjęcie nr 3 ten policjany wyglada jak komornik brawo bracie dla ciebie kidyś sie spotkamy na drodze wspomnie ci o tym jakim jestes s---k---nem
~do palanta 28-08-2012 20:11
ciebie też dosięgnie kiedyś ta kara a może pracujesz w urzędzie
~do palanta 28-08-2012 20:15
mam znajomych i cie namierzę * więc nic więcej nie pisz
~autobus 28-08-2012 20:22
Jak wsłucha się w głos ulicy i wróci,to się dogadamy" To WAŻNE zdanie ze względu na słowa "Głos ulicy" wydrwiwane przez POlitycznie POprawny "salon",który kocha "ulicę",kiedy czas wyborów i jego lokatorzy pchają się na swoje fotele,a PO... mają tą dopiero,co chołbioną "ulicę" w głębokim POważaniu!!! To My ta "Ulica" jesteśmy najliczniejszą częścią tego społeczeństwa,to My jesteśmy solą tej ziemi,to My musimy dźwigać ciężar utrzymania państwa i wychowania jego przyszłych obywateli! A,wy?
~autobus mały 28-08-2012 20:24
a co na to wojteX 3,70 na godzine jak żyć ???
~ 28-08-2012 20:43
ale wy wszyscy nudy piszecie i wszyscy cwani jestescie a co byscie napisali jak to by was spotkało
~autobus 28-08-2012 21:34
Protest jest wynikiem podwyżek czynszów w Gdańsku. Czynsze te wzrosły z kwoty 4,08 - 5,85 za m kw. (w zależności od strefy) do jednolitej stawki 10,2 zł za m kw. połączonej z systemem zniżek. Wg Stowarzyszenia "Nic o nas bez nas" jest to wzrost średnio o 90%. Osoby, które nie stać na płacenie takich czynszów były eksmitowane, kierowane na półroczny trening do ośrodka przystosowującego do relacji społecznych. Po treningu miałyby one szanse na uzyskanie innego mieszkania. Wg RM eksmisją do dnia dzisiejszego objęte zostało 400 osób, 6 z nich popełniło samobójstwa. Sprawa dotyczy głównie lokali położonych w bardzo atrakcyjnych dzielnicach, Lokale po eksmitowanych zajmują ludzie ze śmietanki towarzyskiej. Wg inicjatora protestu prof. W. Dąbrowskiego mieszkanie, z którego wyeksmitowano jego
~S G 28-08-2012 22:49
nie moge jednego zrozumiec rzecznik pana prezydenta P Wiklik w ryposcie dotyczącej tej rodziny w lipcu oswiadczył że zaległosci tej rodziny na tym mieszkaniu wynoszą 3000 tys złotych natomiast w dzisejszym bełkocie dotyczącej tej rodziny oswiadcza że te zaległosci wynoszą 7999 czy czynsz tych biednych ludzi w ciągu miesiąca został podniesiony za kare o 4000 tys czy rzecznik pana prezydenta wraz z prezydentem Zawiłą przestaną oszukiwać społeczenstwo i pisac o tych iudziach nie prawde wiadomo ze sprawa tych ludzi jest niewygodna dl PO i pana ZAWIŁY KTORY PO RAZ KOLEJNY POKAZAŁ JAK WŁADZA MORZE KPIC SOBIE Z LUDZI I ICH DRAMATU topiąc nieudolnosci tej władzy w krzywdzie ludzkiej czekam na riposte pana rzecznika jakie to nowe bzdury i wyssane z palca przekaże nam do wiadomosci
~Ryś 28-08-2012 23:14
I bardzo dobrze. Tak powinno traktować się cwaniaczków przepisujących sobie nieruchomości z rąk do rąk, byleby nie dobrał się komornik. Długi nie biorą się z niczego. Nie rozumiem jaki jest sens opisywania sprawy gdzie ewidentnie widać zadłużenie rodziny, na tej podstawie komornik może przejąć majątek i wszystko na ten temat. Kogo obchodzą szpitale, wózki itd. ludzie litości. Wywalić ich na zbity pysk- ja wam dam przepisywanie majątku.Myślicie, że będziecie sobie chomikować majątek, a długi będą rosły? Kto ma za was spłacić te długi, może podatnicy i tak płacący urzędnikom za ingerowanie w takie sprawy.Już komornik się wami zajmie, poczekajcie.
~oficer 28-08-2012 23:22
Jestem w szoku jak traktuje się polskie rodziny.Dlaczego ludzie ich wybierają??
~Romano 29-08-2012 0:35
Zgadzam się w 100% z tym co napisał powyżej Ryś. Rodzina cwaniaczków, jak widać niezłych dłużników starała się wywinąć od płacenia czynszu, jeszcze te kombinacje z przepisywaniem mieszkań... A to tłumaczenie, że nie wiemy jakim sposobem narosło tak wysokie zadłużenie - to żenada do kwadratu. Z kogo chcą zrobić głupców i jeszcze branie na litość, bo główny najemca w szpitalu... Trzeba było cały czas płacić sumiennie czynsz, to byłoby mieszkanie, ja płacę sumiennie i mam gdzie mieszkać, żyje sobie bez stresu. Możecie mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. A cwaniactwo trzeba tępić. Kara musi być i bardzo dobrze.
~sg 29-08-2012 3:45
mając na uwadze kłamliwe oblicze PO i kumoterstwo tego urzędu szczegulnie wydziału lokalowego jak i ZGKIM żądam pokazania przez prezydenta prawdy dotyczącej lokalu przy ulicy B GETTA 2-4 i 2-4A to ze przez neudolnosc i arogancjecia władzy stworzono tym ludziom a wszczegulnosci choremu człowiekowi gechenne życia w tym lokalu to bardzo dobrze wie rzecznik pana prezydenta jak i sam pan prezydent zycie na wyspisku smieci przez tyle lat ktore stanowiło zagrożenie dla życia i zdrowia przebywających tam mieszkancow było dobrze znane urzędowi a w szczegulnosci naczelnikowi wydziału spraw lokalowych pustostan lokalu B getta 2-4A który stał pusty od wielu lat i kumulował długi w obec urzędu nikomu nie przeszkadzało morze tv lokalna pokarze materiały dotyczące tego lokalu ja uzyska zgode p M Z
~angol 29-08-2012 4:05
pan ROMANO i pan RYS pewnie mieliby racje w wypowiedziach jeżeli była by to prawda ale bezpodstawne opluwanie ludzi nie znając sedna sprawy jest niegodne niestety POLACY to uwielbiają
~iras 29-08-2012 10:06
komornik-najbardziej podły i znienawidzony zawód świata!istoty bozbawione wszelkich ludzkich odruchów
~sg 29-08-2012 17:14
panie rzeczniku czas wyjasnic sprawy czy czeka pon na pozwolenie pana Zawiły czy na wskazania wydziału lokalowego poni naczelnik pewnie szykuje nowe paszkwile a pan dalej bądzie szczekał jak panu kazano gdze pana etyka zawodowa PO się skonczy razem z panem internałci czekają na pana wtjasnienia co do sprawy w której opluwa pan bzspodstawnie niewinnego inwalide cekawe jest to pana milczenie mysle ze medja ogulnopolskie pawinny pokazac gdzie jest pona miejsce w tym całym bagnie mysle ze opluwanie medjow lokalnych niewygodnych pana pracodawcy czyli PO jes wpisane w pana kompetencje zawodowe nistety dobrze że ktos patrzy wam na ręce bo innaczej byli bysmy na samym dnie
~mat 29-08-2012 23:49
panie prezydencie Zawiła ludzka krzywda czyniona przez pana i pana partie polityczną PO zostanie na pewno kiedyś rozliczona wie pan jak to się robi ulica potrafi wiele a szczegulnie wyborcy morze doczekamy tej chwili kiedy zostanie pan potraktowany tak jak pan potraktował i zniszczył ludzi pana oszustwa i kłamliwe obietnice muszą wyjsc w koncu na jaw DOSC TEJ AROGANCJI SPRAWIEDLIWOSC LUDZKA Zwycięży a pan z kompanami skonczy na bruku tak jak ludzie skrzywdzeni przez pana i zobaczymy kto panu poda ręke mysle ze dopadnie pana w koncu za pana ignorancje dla godnosci ludzkiej zasłużona kara
~sg 30-08-2012 9:29
panie WIklik pan jako osoba która powinna działac zgodnie z prawem i prawdomownoscią nie ma na tyle godnosci aby powiedziec prawde o lokalu z B GETTA2 -4 i 2-4a rozumie ze chce pan bronic pani naczelnik wydziału lokalowego jak i ZGKIM za brak nadzoru za zasoby miasta za ktore przez tyle lat nie była pobierana opłata czynszowa cikawy jestem kto za to zapłaci i ile wynoszą te zaległosci wraz z odsetkami i zastawe komorniczym WSZYSTKIM zainteresowanym przekręte na B GETTA udostępnie materjały za zgodą włascicieli marze ktas pokarze w koncu działania patologiczne tej władzy i jej bezkarnosc dla PO biedny człowiek to zero i na bruk z nim ----czekam na wiesci na blogu Jelonki---------------
~mat 30-08-2012 13:19
panie rzeczniku oszukancze pana wypowiedzi dotyczące wysokosci długu za eksmisje z lokalu są nie prawdziwe prosze zobaczyć pana wypowiedz z dnia 27 lipcana na biogu jelonki JAK MOŻNA TAK KŁAMAĆ czy ratusz płaci panu za okłamywanie i omamianie mieszkanców tego miasta mysie ze miszkancy oczekują od takiej osoby jak pan rzetelności a nie kumoterstwa i popierania arogancji PO władza odejdzie a pan będze musiał zyc w tym miescie co z pana sumieniem jesli pan je ma
~sg 31-08-2012 4:47
panie prezydencie patrząc na to wszystko to widac tylko jedno pan jako ojciec tego miasta ma za nic ludzi chorych potrzebujących wsparcia Pana podległe wydziały takie jak wydział lokalowy nie są zainteresowane rzetelnym rozwiązaniem problemu złożone odpowiedne dokumenty dotyczące stanu lokatora nie są brane pod uwage a arogancja i kumoterstwo w rozpatrywaniu wnioskow widac na tym przykładzie człowiek wymagający odpowiednich warunkow do zycia w opini pani naczelnik wydziału lokalowego nadaje się tylko na bruk oczywiscie za pana aprobatą gdzie jest poszanowanie godnosci ludzkie gdzie są odpowiednie organy które przerwą te nie zgodne z prawem działania czego można oczekiwac od lokalnej władzy PO jeżeli widac co się dzieje w polscej afera goni afere a obecna władza ma to w nosie
~mat 1-09-2012 12:52
czy prawda o eksmisji z lokalu to to samo co afera gdanska bo PO wtym miscie robi to samo co kolesie z gdanska a morze jeszcze gożej kumoterstwo kolesiostwo i jede wielki szfindel za zgodom i aprobatom prezydenta ZAWIŁy i jego skorumpowanych urzędasów
~ps 3-09-2012 13:31
to wszystko to korupcja niemamy i niemielismy uczciwej wladzy.koryto i jeszcze raz koryto z zawiscia ludzi wladzy niemoga juz zryc ale pchaja w siebie dalej widza ludzi ich dzieci i rodziny lecz zapominaja jak wlasnym dzieciom pchaja w dupy i wszystko przepisuja tak to jest ok.podatnicy w tedy nieplaca oni z urzedow biora z koszs na smieci czy moze wydzieraja podatnikom z gardla .niech wszyscy z urzedu pokaza nam swoje domy i ich dzieci czy mieszkaja z nimi na dwoch pokojach czy moze plywaja w willach i basenach o tym sie niemowi tylko sie widzi cudze i zaglada w ich dupska. ludzie gdzie w tym jest Ludzkosc nie w ich sercach niema miesa jest bilon i nie bije tylko dzwoni.To jest obrzydliwe zapomnial Wol jak Cieleciem Byl co nie Urzedasy.Zawila zejdz sam ze stolka miej Twarz jak masz.
~mat 11-09-2012 22:07
ciekawe czy pan prezydent zacznie w koncu rozliczac podwładnych tych z ekipy kumotersko kolesiowskich co go tak z tą sprawą ugotowali i co mądrego powie w oswiadczeniu sławetny rzecznik czy dalej będzie kłamał czy potrafi objektywnie zając stanowisko czy dalej będzie skamlał jak mu karzą panowie władcy z PO panie prezydencie czas na zastanowienie kto knuje za pana plecami te intrygi czy krzywda ludzka spowodowana przez pana podwładnych to dla pana zadna sprawa czy marze nowa metoda na utrzymanie się przy władzy bo to chyba nie ot chodziło wyborcom MIAŁ PAN BYC PRAWYM I UCZCIWYM PREZYDENTEM niestety ni jest tak jak pan obiecywał chyba idzie pan za przykładem kolegów z GDANSKA to jednak jest bardzo zła droga i niszczy dorobek obywateli tego miasta i ich rodzin --DOSC TEGO ZŁA
~idkris 26-05-2014 19:05
Dziś miałem rozprawę sądową w sprawie eksmisji i to mimo to że co miesiąc płacę 477zł za 47 m kwadratowych. Młoda kobieta radca prawny UM namiętnie przed rozprawą grała w gre na swoim full wypas telefonie kupionym na ludzkiej krzywdzie. Zero empatin, taki śliczny bląd cyborg. Sędzia bardzo młody, miałem wrażenie, że chciałby pomóc ale chore prawo związało mu ręce i jedyne na co go było stać to z błagalną miną zapytał młądą bląd cyborg prawniczkę UM czy może pani wiceprezydent Mirosława Dzika raczy zostawić moją rodzinę w spokoju i porozumieć się poza sądem. Niestety pani Dzikiej obce są takie uczucia jak empatia a miłość to abstrakcja. Nie muszę być jasnowidzem by dostrzec że nasi włodarze dostali przepisy prawne dzięki którym można ludzi wyrzucać na bruk!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Pożegnania w starostwie

Skalne ławki pod Szrenicą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
132
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%