MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Eksdyrektor KRUS-u donosi

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Środa, 25 stycznia 2006, 17:11
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Były dyrektor jeleniogórskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Wojciech Jurdyga, złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa fałszowania dokumentów. Chodzi o protokół kontroli pracy oddziału KRUS-u, w wyniku którego Jurdyga stracił w zeszłym roku posadę. Ten dokument, zdaniem Jurdygi, został sfałszowany przez Jerzego Goska, dyrektora biura kontroli centrali KRUS w Warszawie.

Ubiegłoroczna kontrola w jeleniogórskim oddziale KRUS-u, według rzeczniczki tej instytucji, ujawniła wiele nieprawidłowości w pracy oddziału. Chodziło m.in. o przekroczenie limitów przy zakupach wyposażenia oddziału i ośrodka socjalnego „Brzozowy Dwór” w Szklarskiej Porębie. Jednak żadne z tych zarzutów nie potwierdziły się, a w każdym razie - jak stwierdził sąd - nie mogły być powodem zwolnienia Wojciecha Jurdygi z pracy. Jurdyga wygrał sprawę przed sądem pracy, który uznał wypowiedzenie jako bezzasadne, a jego przyczyny za nierzeczywiste i niekonkretne. Sąd nie przywrócił jednak do pracy byłego dyrektora, przyznając mu jedynie odszkodowanie.

- Wykazaliśmy podczas rozprawy, że sfałszowano protokół pokontrolny. Poza tym w tymże protokole nie było zarzutów pod moim adresem, pojawiły się one dopiero w piśmie dyrektora biura kontroli do prezesa KRUS-u - opowiada Wojciech Jurdyga.

Sąd stwierdził, że treść protokołu była naganna, ale nie zajmował się sprawą domniemanego fałszerstwa. Zbada to teraz prokuratura.

Rzeczniczka KRUS-u Maria Lewandowska komentując ten fakt, powiedziała, że „Jurdyga posłużył się w sądzie dokumentem, który nie był ostatecznym protokołem pokontrolnym”.

Po orzeczeniu sądu pracy pierwszej instancji zarówno Wojciech Jurdyga, jak i centrala KRUS-u złożyli apelację.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Kto do Senatu?

Od jutra kolejny Lidl w Jeleniej Górze

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Uroczysty Dzień Edukacji

Wyniki JBO 2020

Nagrody dla nauczycieli

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
657
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%