MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Eko–przedszkolaki harcowały w JCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 kwietnia 2012, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 21 kwietnia 2012, 7:37
Autor: Petr
Fot. Petr/Katarzyna Gorczyca
Całe mnóstwo eko–przedszkolaków harcowało wczoraj w Sali Widowiskowej JCK przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze w ramach X Ekologicznych Prezentacji Twórczości Dziecięcej. – Dobra zabawa, a przy tym edukacja dzieci w zakresie działań proekologicznych. To główne cele naszego projektu – mówi Mariola Gadzała, współorganizatorka.

Inscenizacje sceniczne w postaci mini teatrzyków, piosenki związane z porami roku i ekologią jak „Wiosna”, „Dzieci śmieci”, „Moja planeta czy „Kłopoty ryb”; wierszyki i układ taneczny pt. „SOS dla Ziemi” – oto co zaprezentowały wczoraj maluchy z miejskich przedszkoli w ramach X Ekologicznych Prezentacji Twórczości Dziecięcej. Było bardzo radośnie i z hasłem na ustach: Nie można niszczyć pięknej przyrody!

– Prezentacje twórczości dziecięcych związanych z ekologią stanowią roczne podsumowanie tego, co jest realizowane w przedszkolach w ramach autorskich zajęć przyrodniczych, czy też dotyczących ochrony środowiska. W naszym mieście przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się dbać o przyrodę; przez różne gry integracyjne, zabawy i konkursy – czyli, po prostu, dobrą zabawę poznają jak ważna jest matka natura – tłumaczy Mariola Gadzała z Przedszkola nr 19 im. Kubusia Puchatka w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gdzie głosować w niedzielę?

Juwenalia zakończone

Tłumy na spotkaniu z mistrzem satyry

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 20-04-2012 17:41
Ale żeby tak od maleńkości dzieci straszyć. Pani radna na zdjęciu nr. 6.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Powiat się promował

Dzień pierwszy z hip hopem

Komisja Sportu o sprawozdaniu za 2018

Uciążliwe pogorzelisko

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
864
Tak
54%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%