MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

„Ekonom” z pomocą dla samotnych matek

Wiadomości: Region
Środa, 28 września 2016, 7:10
Aktualizacja: 22:10
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Użyczone
Kolejna partia środków czystości trafiła do Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Tym razem zebrali je i przekazali uczniowie i rodzice, a także nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze. Z ramienia szkoły, która włączyła się do akcji Jelonki.com, zbiórkę koordynowały Małgorzata Kłosowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych i katechetka Anna Hamera.

- Jesteśmy dumne z naszej młodzieży i możemy stawiać ją za wzór do naśladowania – mówią Małgorzata Kłosowska i Anna Hamera. - W tym roku szkolnym 2016/2017 oczywiście będziemy kontynuować akcję, by uwrażliwiać młodych ludzi na potrzeby innych i zwracać uwagę, że czasami bardzo blisko nas jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować – dodają.

Kierownik Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej Jolanta Fjałkowska nie ukrywa, że jest to ogromna pomoc dla placówki, szczególnie w okresie trwającego od kilku miesięcy remontu obiektu.
- W ostatnich dniach miałam kontrolę finansową i pani zapytała dlaczego tak mało wydajemy na środki czystości – opowiada z uśmiechem na twarzy Jolanta Fjałkowska. - Odpowiedziałam jej, że wspierają nas szkoły, które włączyły się do akcji Jelonki.com. Więc o tej akcji mówić się będzie już nawet w Warszawie – żartuje. – A tak naprawdę, jest to dla nam ogromna pomoc, za którą dziękuję. Dzięki niej, możemy odłożyć pieniądze na kontynuowanie remontu. Obecnie mamy już zmodernizowane całe piętro oraz kotłownię, a także wymieniliśmy schody. Teraz został do remontu parter, a także pomieszczenia piwniczne – dodaje kierowniczka ośrodka.

Pomoc w postaci środków czystości i środków chemicznych przekazały już: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze na czele z Bożeną Fijałkowską (w marcu), Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze na czele z dyr. Bogdanem Helikiem (w kwietniu), Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze na czele z dyrektorem Heleną Kasperczyk (w maju), Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2 w Jeleniej Górze (w czerwcu), Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej (g. Pieńsk, powiat zgorzelecki) na czele z Katarzyną Idziak (w lipcu) i Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze (sierpień).

Przypominamy, że w ramach akcji Jelonki.com, której celem była pomoc przy remoncie placówki, zebrane zostały też materiały budowlane. Państwo Marconi z firmy Polcolorit w Piechowicach przekazali płytki podłogowe na powierzchnię 150 mkw. i własnym transportem dostarczyli w marcu do placówki. Z pomocą przyszedł również jeleniogórski market budowlany Leroy Merlin z dyrektorem sklepu Sławomirem Partaczem, który w kwietniu przekazał 140 mkw. paneli podłogowych. Hurtownia materiałów budowlanych KE-MA działająca przy ul. Żeromskiego w Jeleniej Górze, która samotnym matkom pomaga nie pierwszy raz, przekazała natomiast materiał na całą elewację budynku, a także farby i wiele innych potrzebnych materiałów. Castorama przekazała 40 litrów kolorowej farby, a market budowlany Mrówka w Mysłakowicach zawiózł drobne materiały budowlane.

Teraz zachęcamy kolejne firmy i sklepy budowlane do włączenia się do tego niezwykłego działania – poprawy warunków życia przebywających w ośrodku mam i dzieci, które przeszły piekło i musiały uciekać z własnych domów najczęściej przed przemocą i biedą.

Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć placówkę finansowo podajemy numer konta Stowarzyszenia Monar Domu samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, ul. Hetmańska 61, 58-814 Pobiedna: BZW BK 02 1090 1997 0000 0005 2802 3441.

Komentarz autorki:
Już siedem szkół przekazało środki czystości i środki higieniczne do Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Kolejne placówki zapowiedziały zbiórki. Włączyli się także przedsiębiorcy i ludzie dobre woli, którzy robili drobne przelewy na konto placówki. Pokonaliśmy ponad połowę drogi. Bez Państwa wsparcia nie byłoby to możliwe. Dziękujemy i prosimy o więcej.
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

W sierpniu zarejestruj jacht

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 28-09-2016 8:12
hmmm i tyle tego trzeba???/szok
~emwu 28-09-2016 8:36
Mam trochę rzeczy po dziecku, w bardzo dobrym stanie, zabawki, ubrania, fotelik samochodowy. Gdzie w Jeleniej Górze mogłabym przekazać te rzeczy, aby trafiły do DSM w Pobiednej?
~lm 28-09-2016 13:07
Dlaczego te matki nieroby do pracy się wezma tylko zebraja,,,to młode baby widać sa co wola zebrac niż zarobić na własne utrzymanie,,im się tam lepiej powodzi niż innym którzy pracują za najnizsza krajowa i musza z tego zyc i olaty robic,,one tam za nic nie placa,,Ciekawe gdzie jest Dyrektor tego domu ze nie popędzi do roboty aby PLACI ZA MIESZKANIE ,,CO WOLA SIE SLIZGAC NA LUDZIACH WSTYD NIEROBY
~kizior 28-09-2016 15:59
Większość tych "samotnych matek" to lenie śmierdzące i tyle.Gdzie są tatusiowie tych dzieci,bo chyba mamusie nie są wiatropylne?No chyba,że się szparkę popuszczało na lewo i prawo to i tatusia ciężko znaleźć.
~kkkkk 28-09-2016 18:05
ok, spoko, niech zbierają. a czy te panie chodzą do pracy?
~i 28-09-2016 19:50
Patologia ma się lepiej niż uczciwi emeryci pracujący po 47 lat i więcej , zgroza !! PiS patologii już pomógł nigdy tyle pijanych matek nie rodziło !!!
~edmundo 28-09-2016 21:18
samotne matki z 3 dzieci każde z innym.....
~@^@ 28-09-2016 22:49
Co to za społeczeństwo. w którym matka nie może godnie i spokojnie odchować dzieciątka...tylko jakieś bluzgi. Samotne, bo "tatusiom" się ciągle odpuszcza! Matki, nawet te niezaradne życiowo, nawet te które popełniły błędy trzeba wspierać. Nie trzeba wiele, dach nad głową, środki higieniczne, ubrania. Chyba w 100-tysiecznej społeczności się znajdzie. A niektórzy uchodźców chcieli przyjmować i im pomagać!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ratunek ze śmigłowcem

Trwa nabór do jeleniogórskiej Policji

Śmierć na żwirowni

Nie ma rady na wandali?

Węzeł przesiadkowy na Osiedlu Orlim gotowy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
657
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%