MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Ekonom stawia na regionalną turystykę

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 października 2017, 7:33
Aktualizacja: Czwartek, 26 października 2017, 7:27
Autor: Agnieszka Kumek
Fot. Użyczone/ZSE–T
Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze od lat kładzie nacisk na kształcenie u swoich uczniów zainteresowania naszym regionem, bo tu większość z nas się urodziła, tu mieszkamy i zanim pójdziemy w świat i zaczniemy go poznawać, dobrze jest zobaczyć, jak są piękne i ile do zaoferowania mają nasze okolice.

Zaczyna się już we wrześniu tradycyjnym corocznym Dniem Turysty, kiedy wszystkie klasy z wychowawcami wychodzą na wycieczki w różne miejsca naszej kotliny, zróżnicowane pod względem trudności – może to być Chojnik, Perła Zachodu, Witosza czy zwiedzanie Huty Julia w Piechowicach. Jest to też świetna okazja dla klas pierwszych na zintegrowanie się z resztą uczniów i ze sobą nawzajem.

W październiku uczniowie ZSE-T nie mieli czasu na nudę: 16 października klasy trzecie wzięły udział w drugiej edycji Rajdu Pieszego „Kotliniak”, tym razem w Góry Izerskie, 17 października chętni uczniowie z klas pierwszych i drugich uczestniczyli w Rajdzie Papieskim na Chojnik, wraz z wieloma uczniami z innych jeleniogórskich szkół i ośrodków.

W szkole nadal też prowadzony jest projekt „Moja Mała Ojczyzna – wiem, gdzie mieszkam”. Nie jest już to co prawda projekt międzyszkolny, ale przekształcił się w szkolne koło turystyczne, którego członkowie odwiedzili w październiku Muzeum Karkonoskie i wysłuchali wykładu o secesji oraz, korzystając z wyjątkowo pięknej pogody, poszli na Chojnik, gdyż projekt zakłada zapoznanie się z okolicznymi zamkami i pałacami.

Oczywiście, odbywają się też wyjazdy poza nasz teren, jak np. wycieczka samolotem do Warszawy klasy 2 Technikum Obsługi Portów i Terminali, która łączyła się ze zwiedzeniem warszawskiego lotniska, jednak turystyka regionalna jest zawsze na pierwszym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radosna edukacja w przedszkolach

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~XYZ 26-10-2017 13:24
"Zaczyna się już we wrześniu tradycyjnym corocznym Dniem Turysty, kiedy WSZYSTKIE klasy z wychowawcami wychodzą na wycieczki..." Tak? Wszystkie? Z tego co pamiętam to czwarte klasy mimo wielkiej chęci, nie mogły uczestniczyć w tej imprezie. Jest to zwykłe oszczerstwo i bardzo nam przykro z tego powodu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
306
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%