MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekonom stawia na języki obce

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 marca 2018, 9:38
Autor: Agnieszka Kumek
Fot. Marcin Mędoń
Jak na szkołę oferującą profile turystyczny i hotelarski przystało, jeleniogórski Ekonom kładzie duży nacisk na nauczanie języków obcych. Oprócz angielskiego i niemieckiego ogólnego i zawodowego, szkoła oferuje też język francuski i rosyjski do wyboru. Prowadzi wymianę z niemiecką Berufsbildende Schule w Gerolstein, a hotelarze odbywają praktyki np. w Londynie.

Język angielski jest najbardziej popularny wśród młodzieży, więc więcej organizowanych jest imprez anglojęzycznych, np.Walentynki. Jednak nauczyciele języka niemieckiego także bardzo starają się przekonać uczniów, że i ten język wart jest przyswojenia, zwłaszcza na naszym terenie.

22 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych odbył się Dzień Niemiecki. W tym dniu podczas przerw rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu niemieckich piosenkarzy a w auli szkolnej dziesięć trzyosobowych zespołów reprezentujących klasy pierwsze, drugie oraz trzecie w formie zabawowej uczestniczyło w konkursie dotyczącym języka niemieckiego. Uczestnicy startowali w różnych konkurencjach, np. w łamańcach językowych, quizie wiedzy o Niemczech, turnieju „5 sekund” i innych. Przypomniano też znaną trochę starszym piosenkę Neny „99 Luftballons” i podobała się! Okazało się, że językiem niemieckim też można się dobrze bawić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nad Śnieżnymi Kotłami

PiS zaprezentował kandydatów

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Masturbator 28-03-2018 10:30
Stare pryki stawiaja na jezyki
~ 28-03-2018 11:46
Rozumiem że turystyka w naszym regionie jest ważna. Tylko mam wrażenie że nie wielu wie jak wygląda praca w turystyce. Zarządcy tyrają od świtu do nocy, recepcji też się stoi całymi dniami, kucharze. Po 8 latach harówki ma się tylko zmarnowane zdrowie i 0 na koncie bo płaca też nie jest jakaś wspaniała.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

Edukacja przez zabawę

Kandydaci PO

Kto dyrektorem SP 11?

Stop takim przepustom

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
603
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%