MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekologiczny piknik z Karkonoskim Parkiem Narodowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 września 2016, 8:08
Aktualizacja: Wtorek, 6 września 2016, 7:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (3.09) na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbył się ekopiknik, zorganizowany przez Karkonoski Park Narodowy. Była to okazja do obcowania z przyrodą, udziału w konkursach i wielu innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Ten piknik jest dedykowany przede wszystkim społeczności lokalnej: Sobieszowa, Jagniątkowa, Cieplic, Piechowic, całej Jeleniej Góry, ale zapraszamy też turystów, którzy odwiedzają Karkonosze. Jest to piknik, która ma łączyć, integrować i ma wybitny charakter edukacyjny – powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wśród atrakcji nie brakowało konkurencji artystycznych. - Na przygotowanych „obramówkach” o podkładzie z mączki granitowej wykonujemy podobizny Karkonosza, czyli Ducha Gór, bądź chochlików leśnych. Wykorzystujemy do tego owoce runa leśnego, owoce z ogródków działkowych, liście, korę czy szyszki – mówi Krzysztof Biesaga z KPN. Można było też wziąć udział w badaniach przyrody poznając rośliny, owady czy minerały.

Warsztaty edukacyjne to nie jedyna oferta jaka czekała na przybyłych gości. Nie zabrakło też wycieczki z kijkami z dyrektorem Rajem, rodzinnych zmagań sportowych, a także wycieczki edukacyjnej na cmentarz rodziny Cogho.

Podczas imprezy zaprezentowano ponadto prace konkursowe na projekt ekspozycji przyrodniczej Centrum Muzealno-Edukacyjnego KPN w Sobieszowie, w tym zwycięską koncepcję, o czym poinformujemy w osobnym artykule.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inwestycja przy Kruszwickiej jeszcze poczeka  

Ozdoby na święta

Święcenie pokarmów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zyga1 5-09-2016 17:44
I dla takiej szopki raz na pół roku trzeba było wywalić ciężkie miliony budując to gmaszysko i utrzymując kilka osób na etatach.
~ 5-09-2016 21:22
Ale KPN nie ma nic wspólnego z tym gmaszyskiem. To nie Parku. A festyn był ok.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Wielkanocne dary od młodzieży z "Lema"

Święto Biało – Czerwonej w Jeleniej Górze

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Zapomnieli sprzątnąć?

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
318
Tak
68%
Nie
30%
Nie wiem
3%