MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Ekologicznie, zdrowo i na ludowo przed ratuszem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 11 września 2011, 12:04
Aktualizacja: 15:41
Autor: RED
Relację z imprez zamieścimy w popołudniowych doniesieniach Jelonki
Fot. RED
Produkty takie, jakich w sklepach ze świeczką szukać, można było nabyć dziś na placu Ratuszowym podczas XXIV Kiermaszu Ekologicznego zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Impreza, być może z powodu upału, cieszyła się mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i gości.

Na Rynek zjechali przedstawiciele wielu miejscowości z terenu byłego województwa jeleniogórskiego, aby pochwalić się swoimi wyrobami z naturalnych surowców i wytworzonych zgodnie z naturalnymi recepturami.

Były więc kiełbasy z mięsa bez żadnych domieszek, sery z gospodarstw ekologicznych czy też przetwory na zimę wykonane domowym sposobem. Nie zabrakło miodów (w tym pitnych), różnych nalewek i produktów pszczelich. Na straganach można było także docenić walory smakowe mało u nas popularnego kwasu chlebowego, a także kupić bochny wiejskiego chleba. Wystawcy zapewniali, że ekologicznie znaczy zdrowo, ale nie zawsze tanio. Ceny bowiem kształtowały się wyżej niż w sklepach.

Dostępna była także odzież „ekologiczna” oraz rozmaite przedmioty dekoracyjne i wiele drobiazgów, choćby pachnąca lawenda w rozmaitych zestawach. Dla miłośników upraw własnych oferowano mnóstwo sadzonek przeróżnych ziół.

Kiermasz okrasiły muzyką zespoły ludowe. Rozstrzygnięto także wiele konkursów związanych z tematyką ekologiczną, rolniczą i wiejską. Niestety, wbrew zapowiedziom, o godz. 13 nie rozpoczął się festyn oraz inne imprezy związane ze Światowym Rokiem Lasów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przełamywanie barier  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 12-09-2011 6:10
ekologicznie znaczy drogo
~wrożka 12-09-2011 8:16
Ale to już było i nie wróci więcej? Ci co produkują ekologicznie nie muszą zabiegać o klienta gdyż sprzedadzą wszystko w swoim gospodarstwie. Ekologia jest tylko dla bogatych .Warzywa z hipermarketow tanie z gwarancją jednego dnia na spożycie mają powodzenie. Przyczyna leży w zarabianiu grosza na przeżycie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kursy zawodowe za kratami

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wraca pomysł łączenia muzeów

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sportowa integracja

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%