MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Ekologicznie w „Rzemiosłach Artystycznych”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 kwietnia 2016, 7:54
Aktualizacja: 7:57
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum ZSRA
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze Światowy Dzień Ziemi zapoczątkowali gimnazjaliści, którzy najpierw pod bacznym okiem Bogumiły Chabowskiej–Dąbek z Nadleśnictwa „Śnieżka” sadzili drzewka w parku szkolnym, a następnie wzięli udział w konkursie ekologicznym.

Sadzenie drzewek odbyło się w czwartek (21.04). zanim przystąpiono do prac, Bogumiła Chabowska-Dąbek bardzo interesująco opowiadała o przywiezionych ze sobą sadzonkach oraz o znaczeniu działań na rzecz ekologii.

Natomiast w piątek (22 kwietnia) jak każdego roku od 16 lat, uczniowie jeleniogórskich gimnazjów prezentowali swoje talenty i wiedzę w zakresie ekologii podczas Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Ratujmy naszą Ziemię” zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Temat tegorocznego konkursu było „Jedzenie na urodę i myślenie!”, a motto konkursu zaczerpnięte zostało od L.L. Pauling – laureata nagrody Nobla: „Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra”..

Zgodnie z tematem i mottem, studenci Koła Naukowego z KPSW zaprezentowali pokaz multimedialny. Wzbudził on zainteresowanie wśród uczestników konkursu i zaproszonych gości, w tym m.in.: Pawła Domagały, naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu, Anny Ragiel – przewodniczącej Komisji Oświaty i Wychowania RM, Agnieszce Łętowskiej, dyrektora DZPK oraz Annie Kalisz-Górskiej z KPN-u, która pełniła funkcję przewodniczącej jury.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. Zwycięzcami zostali: Weronika Rosiak z Gimnazjum nr 3 (W kategorii literackiej), Julia Skibińska Gimnazjum nr 1 (w kategorii artystyczno-fotograficznej) oraz Weronika Gradkowska z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych (w kategorii wiedzy).

Puchar ufundowany przez prezydenta Marcina Zawiłę zdobyli uczniowie z „Rzemiosł”.
Gratulujemy!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

W planie szkoła katolicka

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
857
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%