MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Ekologiczne przesłanie przedszkolaków z „czwórki”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 czerwca 2009, 14:28
Aktualizacja: 14:29
Autor: Angela
Fot. Angela
Maluchy z Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze przedstawieniem „Chrońmy przyrodę” przekazały dziś uczniom szkoły specjalnej przy ulicy Grottgera podstawowe zasady ekologii. Dzieci opowiadały, do czego prowadzi nieprawidłowe wyrzucanie śmieci czy wylewanie ścieków do rzek.

Przedszkolaki wyszły w kolorowych przebraniach zwierzaków i z przekonaniem zaczęły opowiadać o zagrożeniach środowiska płynących z bezmyślnej działalności człowieka. Dostały brawa od widowni. To nie pierwszy tego typu występ małych ekologów.

Maluchy z przestawieniem „Chrońmy przyrodę” występowały też m.in. w szpitalu wojewódzkim na oddziale dziecięcym. – Naszym celem jest dawanie dzieciom radości, a przy okazji przekazujemy bardzo ważne informacje związane z ekologią – mówi Elżbieta Sokolińska, opiekunka grupy przedszkolaków.

Jak mówi Mariola Piątek, nauczycielka z tutejszej szkoły, takie wizyty dla uczniów tej szkoły są bardzo ważne, jest to swoisty rodzaj rehabilitacji i zabawy połączonej z nauką. – Chętnie przyjmujemy gości do nas i sami wychodzimy do innych z różnymi przedstawieniami, co pomaga nam w integrowaniu tych dzieci ze środowiskiem zewnętrznym i funkcjonowania w społeczeństwie – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Bobry na Zabobrzu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 5-06-2009 16:01
..i moje DUZE BRAVA dla ..dzieci !
Patol 5-06-2009 18:24
Dobrze że nie wspominali nic o paleniu papy i opon i w piecu. Głupio by mi było gdybym oglądał przedstawienie tych dzieci i pomyślał co ja robię co rano aby sobie zagrzać wodę.
ago. 5-06-2009 21:08
Jak dorosną to i tak zapomną, czego się uczyły w dzieciństwie. I wyrosną z nich następne Patole.
~A.S. 5-06-2009 23:20
BRAWO DZIECIACZKI ! MIŁO POPATRZEĆ JAK Z OTWARTYMI SERDUSZKAMI PRZYSZLIŚCIE DO DZIECI,KTÓRE SĄ TYLKO TROSZKĘ INNE OD WAS - NIE TAK UTALENTOWANE ARTYSTYCZNIE. NA ZDJĘCIACH WIDAĆ JAK BARDZO ZAINTERESOWAŁO ICH WASZE PRZEDSTAWIENIE. GRATULACJE DLA PAŃ PRZEDSZKOLANEK! SŁOWA UZNANIA DLA RODZICÓW ZA ZAAKCEPTOWANIE SPOTKAŃ ZARÓWNO Z DZIEĆMI CHORYMI W SZPITALU JAK I Z DZIEĆMI, KTÓRE SĄ RÓWNIEŻ CHORE,ALE INACZEJ. DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE TO BARDZO WDZIĘCZNE ISTOTKI, NIE PRZENOSZĄ SWOICH CHORÓB,NIE UZALEŻNIAJĄ OD NICH A MIMO WSZYSTKO, SĄ JESZCZE RODZICE,KTÓRZY UNIKAJĄ KONTAKTU SWOICH DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNYMI.TO BARDZO PRZYKRE,ALE JESZCZE TEGO DOŚWIADCZAMY! INTEGRACJA JEST IM ZUPEŁNIE OBCA,BO CHCĄ ABY TAK BYŁO! CIESZMY SIĘ,ŻE MAMY ZDROWE DZIECI,A JESZCZE BARDZIEJ,ŻE MOGĄ DAĆ WIELE RADOŚCI INNYM!!!!!!!!!!BRAWO!
ago. 6-06-2009 6:18
"SĄ JESZCZE RODZICE,KTÓRZY UNIKAJĄ KONTAKTU SWOICH DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNYMI."??? To hańba! Ta akcja przełamująca bariery jest bardzo chwalebna! Dobrze byłoby, gdyby to było nie tylko przy okazji takich akademii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pszczeli projekt KPN

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Koderzy ze Ścięgien

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Pożegnanie starszaków

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2067
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%