MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekologiczne połączenie sił

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 kwietnia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Ania
Porozumienie partnerskie organizacji pozarządowych oraz pozostałych podmiotów zaangażowanych w dbałość o środowisko i kształtowanie zostanie zawarte w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia w hotelu Malachit–Spa w Karpaczu, siedzibie Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej.

- Pomysł nawiązania współpracy w ramach Forum Sudeckiego z organizacjami pozarządowymi oraz pozostałymi grupami działania na obszarze pogórza Dolnego Śląska (od Kotliny Kłodzkiej po Góry Izerskie) zrodził się na spotkaniu w Dobkowie (Góry Kaczawskie) w marcu – mówi Katarzyna Solska, pracownik SOKiAS. – Spotkanie to dotyczyło omówienia zagrożeń w przedmiocie lokalizowania elektrowni wiatrowych na obszarze Dolnego Śląska oraz sugerowanych zmian w legislacji.

W niedzielę spotka się wiele organizacji z Dolnego Śląska. Organizatorzy nie chcą nikomu nic narzucać ani sugerować. Celem przedsięwzięcia jest wymiana myśli i spostrzeżeń. Przedstawiciele stowarzyszeń, którzy przyjadą do Karpacza działają bowiem w różnych obszarach, a w ramach zawiązania Forum Sudeckiego połączą siły i rozpoczną wspólne działanie.

– Partnerska współpraca i wymiana doświadczeń pozwolą na bardziej efektywne realizowanie celów, programów, czy kampanii i projektów oraz na lepszy kontakt ze społecznością lokalną – mówi Katarzyna Solska. – Uczestnicy spotkania w Dobkowie to ludzie inicjujący działania w obszarze ochrony przyrody, krajobrazu oraz kultury swojego regionu, które często mają być odpowiedzią na problemy zgłaszane przez lokalne społeczności.

Celem forum jest dbałość o krajobraz, przyrodę i kulturę w regionie Sudetów. Jego członkowie będą czuwać nad tym, żeby nikt tych wszystkich walorów nie zniszczył.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wirtuozi jazzu

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (14) Dodaj komentarz

dolnoślązak 23-04-2010 9:19
A ja będę dbał i wspierał działania mysłakowickich samorządowców, zmierzające do rozwoju Kopalni POL-SKAL w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Rozporządzenie ex wojewody dolnośląskiego,zezwalające na ponowne uruchomienie kopalni w RPK, podjęte na 2-tygodnie przed dymisją, było najtrafniejszą administracyjną decyzją. Tak błyskawicznie, żaden urzędnik jeszcze nigdy nie zadziałał, olewając wszystkie protesty eko i logów.
dolnoślązak 23-04-2010 9:35
W najbliższym czasie oragnizuję cykl spotkań- w sąsiedztwie Schroniska Szwajcarka - n.t.: "Pozytywny wpływ Kopalni-POLSKAL na eko-system w Rudawskim Parku Krajobrazowym". Kolejny temat: "Aleja lipowa w Karpnikach, jako zagrożenie dla wielotonowych środków transportu". Następny temat: "Konieczność wyburzenia pałaców w Karpnikach, jako obiektów wybudowanych z materiałów nieodpowiadających wspólczesnym normom".
~xxx 23-04-2010 13:17
ACH komuno wróć!!!Jeden oddział ZOMO i rozpedzili by tą bandę darmozjadów pseudoekologów.Zamiast wypoczywać i bić pianę przy suto zastawionych stołach niech lepiej idą w góry wysprzątać jakiś szlak turystyczny.
~MK 23-04-2010 16:14
Właśnie, między innymi, ochronie regionu przed skutkami podobnie nieodpowiedzialnych decyzji lokalnych polityków ma służyć to spotkanie. Razem będzie nam łatwiej dbać o unikalny charakter Karkonoszy i chronić je przed kolejnymi lokalizacjami podobnych "atrakcji" dolnoślązaku. Miłośnikowi ZOMO proponuję aby wziął swoją lolę, która została mu widać z lat służby i zbił się sam. Mi nie wypada podnosić ręki na upośledzonego.
~bang 23-04-2010 18:29
ale jakiej ochronie co Ty gadasz??blokowanie inwestycji tylko dlatego że inwestor nie pszelał pieniażków na jakiś wasz fundusz??"nieodpowiedzialnych decyzji lokalnych polityków"a kim wy jesteście żeby osadzać czy coś jest odpowiedzialne lub nie??...co wy jakąś wyrocznia jesteście?g....się znacie...te wasze przemyslenia i tezy są tak samo lipne jak wasze globalne ogłupienie...tylko gadacie głupoty i blokujecie inwestycje...z ochrona środowiska nie macie nic wspólnego!!!
~absolwent ochrony środowiska 23-04-2010 19:28
do MK: skończ te czary. Jako właściciel nowobudowanego hotelu w Karpaczu rozumiem, że w 100% stawialiście go tak, aby idealnie wpisał się w krajobraz Sudetów? Jak działają ekolodzy wszyscy wiedzą, więc po co t czary? Zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciw wam, bo to wy jesteście przeciw społeczeństwu. Imho jest to totalny ewenement, aby to ekolog mógł zatrzymać jakąkolwiek budowę na podstawie wyssanych z palca argumentów, bo takie to zwykle macie. W sądzie działa to jakoś normalniej: póki nie udowodniono ci winy jesteś niewinny. A u was na odwrót: wysnuwacie dziwne oskarżenia i aż do wyjaśnienia wszystko stop. Przy okazji, na co zbieracie kasę na jakieś egzotyczne wycieczki? Jeśli tak to w końcu powiedxcie o co chodzi, na bank znajdzie się wielu chetnych i zafunduje wam bilet nawet na barbados z jakąś dietą (ale proszę bez powrotu). Na prawdę wydaje się wam że bez waszej pomocy natura sobie nie poradzi? :o) Że głupie zwierzątka jak zobaczą latarnię na Kopie to będą do niej ciągnęły jak ćmy?
~MK 23-04-2010 22:42
Z ochroną przyrody, architekturą, planowaniem przestrzennym, turystyką i działaniem pro publico bono mamy pewnie więcej wspólnego niż ty z ortografią bang. Dalecy jesteśmy też od osądzania, znacznie dalej niż Ty i "absolwent ochrony środowiska", który poczuwa się do reprezentowania "wszystkich" i "zdecydowanej większości". Kto to są "wszyscy" ile to jest "zdecydowana większość" i jak jej opinię poznał absolwent nie wiadomo. Wiadomo za to, (z wypowiedzi obu Panów) jak głęboka jest ich niewiedza i potrzeba takich spotkań.
~bang 24-04-2010 2:11
chłopie, daliście przykład z globalnym ociepleniem kim tak naprawdę jesteście i o co wam chodzi... mi to wystarczy aby wiedzieć z jakimi ludzmi mam do czynienia,więc daruj sobie te spotkania...i możecie sobie tam być znawcami przyrody,architektury,turystyki itp...ale nie wymuszajcie i narzucajcie prywatnemu inwestorowi gdzie i jak ma wybudować swój hotel,firmę...a i jeszcze jedno...wasze "szczere intencje" i walka o zieloną planetę zostały obnażone wraz z globalnym spiskiem, gdzie chcieliście orżnąć wszystkich obywateli naszej planety...choć może to jeszcze wam się uda, bo już mówicie o walce ze zmianami klimatycznymi a nie o globalnym ociepleniu...(przepraszam za błędy)
~Tak bang 24-04-2010 19:58
Jesteśmy odpowiedzialni ze globalne ocieplenie, głód w afryce, wojny w każdym zakątku świata i brak ścieżek rowerowych. Spowodowaliśmy też kilka trzęsień ziemi i wybuch wulkanu na Islandii. Zakręcimy kurek jeśli rząd tego kraju przeleje na nasze konta kilka baniek. : D
dolnoślązak 24-04-2010 23:12
Jakie warunki muszę spełnić, ażeby uczestniczyć w tym wspaniałym spotkaniu? Organizatorów zapewniam, że będe zachowywał się statecznie i bardzo kulturalnie. Moja spontaniczność będzie okiełznana przez "ostatniego Mohikanina".Z poczęstunku korzystać nie zamierzam. Część nakładów /kosztów/ związanych z moją obenością - na tym bardzo ważnym spotkaniu - pokryję z własnych środkow finansowych. Serdecznie pozdrawiam eko i logów, wyrażając nadzieję, że ich spotkanie /w nieistniejącym w KARPACZU "Malachicie" / nie będzie spotkaniem pierwszym i ostatnim.
dolnoślązak 24-04-2010 23:21
Sorry "Malachit"kaojarzył mi się zawsze z Cu Legnickim w Świeradowie. Oczywiście w Karpaczy też jest "MALACHIT"
~dolnoślązaku 25-04-2010 0:23
Jedynym kryterium uczestnictwa w forum jakie przyjęli organizatorzy jest troska o przyszłość regionu. Z treści Twoich wpisów wnioskuję, że spełniasz je z nawiązką.
dolnoślązak 25-04-2010 22:55
Będę zawsze Was wspierał. Wasze dzialania to krok we właściwym kierunku. Życżę .............?????
~pompon 13-11-2010 13:31
smieszne jest to cale waszse podesjcie bycie ekologiem waszego pokroju jest nie tyle juz smieszne, co zenujace gdyby bylo w polsce pozwolenie na bron, strzelalbym bez mrugniecia okiem !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą odwołania przewodniczącej

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Spór o edukację seksualną

Park już gotowy

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%