MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekologiczna zabawa pod Chojnikiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 września 2018, 8:11
Aktualizacja: Środa, 12 września 2018, 11:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbył się Piknik pod Chojnikiem, organizowany przez Karkonoski Park Narodowy. Było mnóstwo atrakcji, które łączyły zabawę z edukacją ekologiczną.

Piknik był skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi, ale mile widziani byli wszyscy mieszkańcy Sobieszowa, Jagniątkowa i pozostałych części Jeleniej Góry oraz okolic.

- Poprzez kontakt z naszymi pracownikami i atrakcje edukacyjne możemy się uczyć nawet skomplikowanych zagadnień przyrodniczych, aby lepiej rozumieć ten świat i właściwie z niego korzystać - powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, który podkreślił rolę edukacji w ochronie środowiska. - Myślimy globalnie, działamy lokalnie - dodał dyrektor.

W trakcie imprezy można było skorzystać z przejażdżki konnej, jazdy na quadzie, labiryntu z kartonów, fotościanki karkonoskiej, spotkań z zielarzem, stoisk z produktami regionalnymi i słodkimi wypiekami. Były też występy uczniów z sobieszowskich placówek oświatowych, a także wycieczka edukacyjna wokół Chojnika, zwiedzanie ogrodu edukacyjnego przy Dolnośląskim Zarządzie Parków Krajobrazowych czy spektakl Zdrojowego Teatru Animacji pt. "Leśne przygody Tymoteusza Rymcimci". Dodatkowo można było skorzystać z wielu innych atrakcji i warsztatów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
1
8%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

Pożar skody w Szklarskiej Porębie

Dużo drożej za śmieci

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Tosia 11 11-09-2018 10:50
Szkoda, że Autor powyższej informacji bardziej się nie wysilił. Ważne z pkt widzenia lokalnej społeczności Sobieszowa było zaangażowanie się w realizację ekopikniku Zespołu Aktywności Spolecznej. Była też Małgorzata Lutowska autorka książek o naszym regionie. Panie Przemku, na przyszłość przydałoby się więcej staranności i zaangażowania w lokalne relacje. To przecież buduje świadomość.
~czesio 11-09-2018 11:01
"Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej" - czyli wąska dróżka donikąd, budynek dla kierownika i parking.
~do czesio 11-09-2018 19:35
szanowny narzekaczu - Taką nazwę nadała Unia Europejka a potocznie mieszkańcy nazywają to trasy lub pod lasek :)Budynek służy dzieciom z SP 15 i zawodnikom MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Parking jest darmowy. W sobotę w czasie odbywających się zawodów nie było miejsca, gdzie zaparkować i tak jest zawsze , gdy odbywają się tu zawody i pikniki. ( średnio co tydzień) .Ta dróżka służy dzieciom i młodzieży do treningów i są efekty. W tą sobotę klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe zdobył pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach na Nartorolkach a zawodnicy złote medale .
~czesio 12-09-2018 9:31
do: ~do czesio (19:35)
Ta dróżka służy głównie mamuśkom z wózkami i emerytom do spacerów.
~do tosia 11-09-2018 19:45
Głównym organizatorem pikniku był Karkonoski Park Narodowy . Organizację miejscowe MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, Zespół Aktywności Społecznej , Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa i MDK Muflon wspierały tą imprezę . Jest napisane co było na pikniku i są dodane też zdjęcia. Ponadto w tym samym czasie i miejscu odbywały się równolegle dwie imprezy .
~do 9:31 12-09-2018 13:13
Masz rację ale o to pretensja do Pana Prezydenta i jego służb , bo taki regulamin ustalili. Jak można było wyrazić zgodę , by po trasach poruszały się osoby z wózkami, starsze i z pieskami . To nie jest spacerniak , czy molo tylko ścieżka do uprawiania sportów . Sama nazwa mówi Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej. Ja sam korzystając z tych ścieżek wkurzam się , że nie mogę przejechać, bo środkiem maszerują mama lub tato z wózkiem i z boku na długiej smyczy prowadzi pieska i nie raz musiałem omijać takie towarzystwo lądując na łące :( Ciekawe , czy jak projektowano i przyjęto do realizacji projekt , to w założeniach miał on być stricte pod sport , czy służyć jako spacerniak ?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poznali wyniki rekrutacji

Klub seniora poczeka...

Skosili pobocza

Chcieli wwieźć nielegalnie odpady

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
146
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%