MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekologiczna twórczość przedszkolaków

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 kwietnia 2018, 8:47
Aktualizacja: Niedziela, 22 kwietnia 2018, 6:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury po raz kolejny dzieci z przedszkoli miejskich uczciły Dzień Ziemi w sposób twórczy i muzyczny. Z inicjatywy MP 19 im. Kubusia Puchatka wczoraj (20.04) odbył się Ekologiczny Przegląd Twórczości Dzieci.

W imprezie wzięły udział dzieci z Miejskich Przedszkoli: Nr 2, 4, 10, 11, 13, 14, 19 i 27. Co ważne, każda z grup występujących na scenie była tego dnia zwycięzcami, bo najważniejszy był udział i co się z tym wiąże świadomość ekologiczna zgodnie z zasadą „czym skorupka za młodu”.

Maluchy z ogomnym zaangażowaniem i radością prezentowały utwory nawiązujące do dbania o środowisko, a istotną częścią była wspaniała dekoracja i choreografia przygotowana wraz z opiekunkami grup. Zgromadzone w sali JCK dyrektorki i przedstawiciele władz miasta mogli podziwiać młodych jeleniogórzan.

Przegląd odbywa się od kilkunastu lat i jak podkreślają organizatorzy, praca z dziećmi w sferze edukacji ekologicznej trwa cały rok, a impreza jest formą pewnego podsumowania. - Widać, że dzieci wiele wiedzą, potrafią, bawią się świetnie. Rośnie nam fajne pokolenie, które wie, że my i przyroda to jedno! - podkreśliła Teresa Herbut, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 19 im. Kubusia Puchatka.

Nauczycielki i dyrekcja przyznają, że nauką przez zabawę jest bardzo skuteczna. - Dzieci bawiąc się nawet nie mają świadomości jak wiele się uczą, gdy wychodzimy do ogrodu, na spacer i w wiele innych miejsc. Oprócz tego czytane są wierszyki, uczą się piosenek, grają w teatrzykach i to wszystko zostaje w ich sercach i umysłach - dodała T. Herbut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wegańskie warsztaty

O rozpadających się górach

W SP 8 czytali z Gangiem Słodziaków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 21-04-2018 21:36
Bardzo fajna impreza jak widać na zdjęciach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rejs Pogorią – są jeszcze miejsca

Studium na początek

Jesienne drzewo przedszkolaków

Wieczór wspomnień

Pasowanie pierwszoklasistów  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
932
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%