MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Ekolodzy w „Rzemiosłach Artystycznych”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 maja 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
Fot. Organizator
Wiedzę z zakresu ekologii zaprezentowali uczniowie jeleniogórskich gimnazjów, którzy wzięli udział w konkursie wg. motta „Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje”. Impreza odbyła się w cieplickim Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Konkurs obejmował współzawodnictwo uczniów w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej oraz wiedzy i umiejętności praktycznych.

Najciekawszą pracą plastyczną zgodną z mottem konkursu był plakat Antoniny Olszewskiej uczennicy Gimnazjum w ZSzRzA, która zajęła I miejsce.

Najwyżej oceniony przez jury utwór poetycki odczytał jego autor Jacek Rysicki, uczeń Gimnazjum w ZSzRzA, a test wiedzy i umiejętności praktycznych najlepiej napisała Iwona Pędziwiatr, uczennica Gimnazjum w ZSzRzA.

Gospodarze z miejscowego gimnazjum okazali się najlepsi. Za nimi znaleźli się uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze.

Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Karkonoski Park Narodowy, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Odział Jelenia Góra oraz Hotel Gołębiewski w Karpaczu.

Puchar, nagrody i dyplomy w XV Powiatowym Konkursie Ekologicznym wręczyła Ludmiła Witkowiak z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Bogdan Helik.

Uczestnicy konkursu i zaproszeni goście z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji „Zjawiska pogodowe w przyrodzie”, którą przedstawił Wiktor Kuśmider z jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Podczas obrad jury, czas umilał uczeń Gimnazjum w ZSzRzA Jakub Kałucki, który wystawił mini recital.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rodzic 14 _ 5-05-2015 20:28
bo Rzemiosła są kul jak to mawia młodzież, fajna atmosfera, fajni pedagodzy i co najważniejsze zawsze coś ciekawego się dzieje tak więc polecam tę szkołę
~ 10-05-2015 14:32
BAJCEPS

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa budowa punktu widokowego

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Nowa rektor w KPSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2184
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%