MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Eko–konkurs pieprzem, solą i papryką przyprawiony

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 października 2010, 14:26
Aktualizacja: 14:50
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Uczniowie kilku jeleniogórskich podstawówek odwiedzili dziś Muzeum Karkonoskie, aby odebrać torby pełne nagród w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8. Atrakcją były warsztaty, podczas których tworzywem do wykonania prac okazały się… przyprawy.

Muzeum Karkonoskie objęło patronatem organizowany przez „ósemkę” tradycyjny konkurs, w którym uczestnicy mieli za zadanie w wierszowanej formie wyrazić swoją troskę o przyrodę i środowisko naturalne. Dziewczęta i chłopcy pisali więc o czystych i cichych lasach, posprzątanych ulicach i życiu zgodnie z naturą. Laureatów i wyróżnionych przywitała dziś dyrektor MK Gabriela Zawiła.

- Cieszę się z waszej wizyty i mam nadzieję, że za rok – dzięki rozbudowie muzeum – spotkamy się w znacznie lepszych warunkach – powiedziała G. Zawiła gratulując jednocześnie uczniom ekologicznej wrażliwości. Dodała także, że obecna wystawa poplenerowa „Eko-glass” prezentuje dzieła wykonane ze szkła pochodzącego z odzysku.

Laureaci przeczytali swoje wiersze. Wśród osób nagrodzonych są: Luiza Karczewska i Alicja Łagiewnicka (SP nr), Szymon Dworzycki (SP nr 10), Paweł Wasilewski (SP nr 8), Katarzyna Kolbuch, Magdalena Wałęska i Hanna Stępień (wszystkie z „jedenastki”), oraz Natalia Marczyńska (SP nr 15). Wyróżniono Paulinę Marczyńską i Patyka Głozaka (SP nr 15), Huberta Piątkowskiego (SP nr 11), Aleksandrę Kanior, Paulinę Krupilnicką i Nikolę Tabor (SP nr 8), Fabia Proettiego z trójki oraz Monikę Nawrocką.

Później Muzeum Karkonoskie zaprosiło dzieci na warsztaty, podczas których wykonywano przyciski do papieru z… przypraw. Na stole znalazły się kuchenne ingrediencje (sól, pieprz, papryka, vegeta i rozmaite zioła). Z nich uczestnicy konkursu komponowali mozaiki, układali je na pokrytym klejem papierze, a potem całość zamykali w soczewki. Zabawa była przednia. Ekologicznym jeleniogórzanom gratulujemy sukcesu!

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciężki rok w oświacie...  

Giną woreczki na psie odchody

W SP 11 nadal bez rozstrzygnięcia

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~DOBRY POMYSŁ 25-10-2010 15:13
MAM NADZIEJE ŻE W TYCH PRZYPRAWACH NIE DODALI SYFU W POSTACI GLUTAMINIANU SODU?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Starczy dla wszystkich miejsc w liceach?  

Większość uczniów dostała się do szkół

PiS apeluje do mieszkańców

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Ważne dla uczniów

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
867
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%