MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Eko–konkurs pieprzem, solą i papryką przyprawiony

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 października 2010, 14:26
Aktualizacja: 14:50
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Uczniowie kilku jeleniogórskich podstawówek odwiedzili dziś Muzeum Karkonoskie, aby odebrać torby pełne nagród w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8. Atrakcją były warsztaty, podczas których tworzywem do wykonania prac okazały się… przyprawy.

Muzeum Karkonoskie objęło patronatem organizowany przez „ósemkę” tradycyjny konkurs, w którym uczestnicy mieli za zadanie w wierszowanej formie wyrazić swoją troskę o przyrodę i środowisko naturalne. Dziewczęta i chłopcy pisali więc o czystych i cichych lasach, posprzątanych ulicach i życiu zgodnie z naturą. Laureatów i wyróżnionych przywitała dziś dyrektor MK Gabriela Zawiła.

- Cieszę się z waszej wizyty i mam nadzieję, że za rok – dzięki rozbudowie muzeum – spotkamy się w znacznie lepszych warunkach – powiedziała G. Zawiła gratulując jednocześnie uczniom ekologicznej wrażliwości. Dodała także, że obecna wystawa poplenerowa „Eko-glass” prezentuje dzieła wykonane ze szkła pochodzącego z odzysku.

Laureaci przeczytali swoje wiersze. Wśród osób nagrodzonych są: Luiza Karczewska i Alicja Łagiewnicka (SP nr), Szymon Dworzycki (SP nr 10), Paweł Wasilewski (SP nr 8), Katarzyna Kolbuch, Magdalena Wałęska i Hanna Stępień (wszystkie z „jedenastki”), oraz Natalia Marczyńska (SP nr 15). Wyróżniono Paulinę Marczyńską i Patyka Głozaka (SP nr 15), Huberta Piątkowskiego (SP nr 11), Aleksandrę Kanior, Paulinę Krupilnicką i Nikolę Tabor (SP nr 8), Fabia Proettiego z trójki oraz Monikę Nawrocką.

Później Muzeum Karkonoskie zaprosiło dzieci na warsztaty, podczas których wykonywano przyciski do papieru z… przypraw. Na stole znalazły się kuchenne ingrediencje (sól, pieprz, papryka, vegeta i rozmaite zioła). Z nich uczestnicy konkursu komponowali mozaiki, układali je na pokrytym klejem papierze, a potem całość zamykali w soczewki. Zabawa była przednia. Ekologicznym jeleniogórzanom gratulujemy sukcesu!

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Apel Pamięci w SP 15

Nowy partner w ACC

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~DOBRY POMYSŁ 25-10-2010 15:13
MAM NADZIEJE ŻE W TYCH PRZYPRAWACH NIE DODALI SYFU W POSTACI GLUTAMINIANU SODU?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Warsztaty modelarskie

Uczniowie szkolą się w Bautzen  

Chcą powtórki wyborów!

Wręczyli stypendia najzdolniejszym  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
778
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%