MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekoglass Festiwal powrócił do Szklarskiej Poręby

Wiadomości: REGION
Czwartek, 9 lipca 2009, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: Ania
Fot. www.lesnahuta.pl
Artyści z Czech, Polski i Słowacji tworzą obecnie szklane dzieła sztuki. Zakończenie pleneru – w sobotę. Rezultaty będzie można podziwiać w grudniu 2009 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Tworzą w Leśnej Hucie Szkła w Szklarskiej Porębie oraz w Hucie Szkła Kryształowego, Crystal Factory Julia w Piechowicach. Tym razem do miasta pod Szrenicą przyjechało 14 artystów, którzy ze szkła odpadowego tzw. stłuczki szklanej tworzą dzieła sztuki.

Jest to już druga edycja festiwalu, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw. Biorą w nim udział uznani w kraju i zagranicą artyści m. in. Małgorzata Dajewska z Polski, Jakub Byrdych z Czech, Zbigniew Horobowy z Polski, Martin Muranica ze Słowacji i wielu innych.

Uroczyste zakończenie pleneru odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 lipca, od godziny 14.00 do 20.00 przy Stacji Turystycznej „Orle” i Mostku na Izerce. W tym samym dniu będzie można uczestniczyć w Święcie Mostka oraz pokazie wytopu szkła artystycznego. Przygotował go Związek Polskich Artystów Szkła. Dodatkowo zaplanowano kiermasz wyrobów wykonanych przez młodych artystów plastyków z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Natomiast 10 lipca, piątek, o godzinie 16.00 w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN odbędzie się sympozjum. W jego ramach wypowiedzą się dr Mariusz Łabiński, dr Przemysław Wiater oraz Krzysztof Filipczyk. Nie zabraknie także czasu na dyskusję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Polski finisz Rytmu i Melodii w filharmonii

Niedziela w muzeum

Hojny festyn

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jan 9-07-2009 11:28
Dlaczego "Ekoglass" powrócił ? Przecież "Ekoglass Festiwal" nigdzie ze Szklarskiej Poręby nie wyjeżdżał. Po raz pierwszy imprezę w ubiegłym roku zorganizował Urząd Miasta Szklarska Poręba wspólnie z wrocławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Obecnie jest to kolejna jej, poszerzona o kolejnych artystów edycja
~zo 9-07-2009 11:33
Wielkie wyrazy uznania za tak wspaniałą promocję karkonoskiego szkła należą sie Państwu Małgorzacie i Henrykowi Łubkowskim - właścicelom "Leśnej Huty" w Szklarskiej Porębie, którzy goszczą uczestników pleneru.
~ 9-07-2009 13:14
No i to się nazywa międzynarodowa promocja regionu i jego tradycji. A czy przypadkiem jeleniogórskie starostwo dofinansowało może ten festiwal ? Serdecznie wątpię :(
~ 9-07-2009 16:03
gdzie jest julia
~ 9-07-2009 20:03
Starostwo niech lepiej zajmie się drogami w powiecie, a nie dofinansowywaniem festiwali.
~ 9-07-2009 20:59
jak to gdzie w raju hutnikow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piosenki Warsa i Szpilmana w „Muflonie”

Na Szwedzkie Skały wysiłkiem (nie)małym

Przygotowania Tango Karkonosze

Boże Ciało 2019

Ostatni poranek z Mami Fatale

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1082
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%