MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekoglass Festiwal powrócił do Szklarskiej Poręby

Wiadomości: REGION
Czwartek, 9 lipca 2009, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: Ania
Fot. www.lesnahuta.pl
Artyści z Czech, Polski i Słowacji tworzą obecnie szklane dzieła sztuki. Zakończenie pleneru – w sobotę. Rezultaty będzie można podziwiać w grudniu 2009 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Tworzą w Leśnej Hucie Szkła w Szklarskiej Porębie oraz w Hucie Szkła Kryształowego, Crystal Factory Julia w Piechowicach. Tym razem do miasta pod Szrenicą przyjechało 14 artystów, którzy ze szkła odpadowego tzw. stłuczki szklanej tworzą dzieła sztuki.

Jest to już druga edycja festiwalu, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw. Biorą w nim udział uznani w kraju i zagranicą artyści m. in. Małgorzata Dajewska z Polski, Jakub Byrdych z Czech, Zbigniew Horobowy z Polski, Martin Muranica ze Słowacji i wielu innych.

Uroczyste zakończenie pleneru odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 lipca, od godziny 14.00 do 20.00 przy Stacji Turystycznej „Orle” i Mostku na Izerce. W tym samym dniu będzie można uczestniczyć w Święcie Mostka oraz pokazie wytopu szkła artystycznego. Przygotował go Związek Polskich Artystów Szkła. Dodatkowo zaplanowano kiermasz wyrobów wykonanych przez młodych artystów plastyków z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Natomiast 10 lipca, piątek, o godzinie 16.00 w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN odbędzie się sympozjum. W jego ramach wypowiedzą się dr Mariusz Łabiński, dr Przemysław Wiater oraz Krzysztof Filipczyk. Nie zabraknie także czasu na dyskusję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wspaniała integracja

"ars poetica" z Grażyną Domagalską

Jeleniogórska Liga Rocka wraca do łask

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jan 9-07-2009 11:28
Dlaczego "Ekoglass" powrócił ? Przecież "Ekoglass Festiwal" nigdzie ze Szklarskiej Poręby nie wyjeżdżał. Po raz pierwszy imprezę w ubiegłym roku zorganizował Urząd Miasta Szklarska Poręba wspólnie z wrocławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Obecnie jest to kolejna jej, poszerzona o kolejnych artystów edycja
~zo 9-07-2009 11:33
Wielkie wyrazy uznania za tak wspaniałą promocję karkonoskiego szkła należą sie Państwu Małgorzacie i Henrykowi Łubkowskim - właścicelom "Leśnej Huty" w Szklarskiej Porębie, którzy goszczą uczestników pleneru.
~ 9-07-2009 13:14
No i to się nazywa międzynarodowa promocja regionu i jego tradycji. A czy przypadkiem jeleniogórskie starostwo dofinansowało może ten festiwal ? Serdecznie wątpię :(
~ 9-07-2009 16:03
gdzie jest julia
~ 9-07-2009 20:03
Starostwo niech lepiej zajmie się drogami w powiecie, a nie dofinansowywaniem festiwali.
~ 9-07-2009 20:59
jak to gdzie w raju hutnikow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy Jork w Galerii Korytarz

Kończy się referendum strajkowe

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Głosy za strajkiem?

Wszyscy za strajkiem

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
183
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
22%
Nie ma zdania
2%