MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Ekoferie w Janowicach Wielkich

Wiadomości: Janowice Wielkie
Piątek, 25 stycznia 2019, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2019, 5:46
Autor: WAC
Fot. użyczone
Od najbliższego poniedziałku (28.01) w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości rozpocznie realizację dwutygodniowego, feryjnego projektu pn.: „Selektywnie zbieramy, nie spalamy!”, finansowanego z Funduszu Małych Grantów przez Stowarzyszenie Ekologiczne Eko–Unia.

Uczestnicy projektu wezmą udział w kilku warsztatach edukacyjnych na temat selektywnej zbiórki odpadów oraz naszego wpływu na zanieczyszczenia, powstające podczas spalania odpadów. Warsztaty odbędą się zarówno w świetlicy, jak i w terenie dzięki współpracy z Nadleśnictwem „Śnieżka”, Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych – oddział w Jeleniej Górze – Sobieszowie, Koalicją „Recykling Górom” oraz z podróżnikiem i ekologiem – Dominikiem Dobrowolskim.

Podsumowaniem projektu będzie akcja, którą przygotują uczestnicy wspólnie z prowadzącym warsztaty Dominikiem Dobrowolskim. W jej trakcie młodzi ekolodzy będą przekonać mieszkańców, aby nie palili śmieci oraz do selektywnej zbiórki odpadów. Będzie też projektowanie znaków graficznych, nawiązujących do idei projektu i ich ręczne malowanie na bawełnianych torbach wielokrotnego użytku. Torby oraz koszulki promujące recykling będą rozdawane podczas przeprowadzanej akcji. Młodzi uczestnicy projektu otrzymają na zakończenie drobne upominki.

Wszystkie planowane działania w ramach projektu „Selektywnie zbieramy, nie spalamy!” mają za zadanie zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców, popularyzację właściwych proekologicznych zachowań i postaw oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego, troszczącego się o swoje małe ojczyzny – mówi Krystyna Pisarska ze świetlicy wiejskiej ”Rudawy”. - Będą skoncentrowane na dwóch zasadniczych tematach: ograniczaniu powstawania odpadów na terenie gminy, rozwoju selektywnej zbiórki i recyklingu oraz przeciwdziałaniu spalaniu  w domowych piecach odpadów komunalnych, w tym cennych surowców jak papier,  tworzywa sztuczne i odpady organiczne oraz walka z zanieczyszczeniem powietrza i smogiem.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Był "Krok do sukcesu"

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tomasz Fijałkowski 25-01-2019 12:07
Fajna inicjatywa !!! Walczyć ze smogiem i promować ekologię można nie tylko przez nakazy i zakazy ale przede wszystkim przez edukację najmłodszych !!! Jeszcze raz wielkie brawa !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komputery dla szkół

Senator zachęca do głosowania na maszty

Roboty na Dworcowej

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
972
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%