im. Kamila, Marcelina

Ekipa Minicela z 15. zwycięstwem

Poniedziałek, 25 marca 2019, 8:41
Aktualizacja: 8:55
Młodzicy Sudetów Jelenia Góra – w niedzielę (24.03) wykonali kolejny krok w boju o zwycięstwo w Lidze Dolnośląsko–Lubuskiej. W starciu przeciwko Basketowi Szczawno–Zdrój podopieczni Pawła Minciela zwyciężyli 79:61, a w poniedziałek (25.03) rozegrają jeszcze jedno spotkanie w hali przy ul. Sudeckiej.

Ligowe rozgrywki młodzików powoli dobiegają końca, a koszykarze Sudetów są na dobrej drodze, aby zapewnić sobie awans do szczebla centralnego z drugiego miejsca.

W konfrontacji z 7. w tabeli Basketem Szczawno-Zdrój ekipa z Jeleniej Góry bardzo dobrze spisała się w kwarcie otwarcia, którą wygrała 22:11. W drugiej odsłonie do głosu doszli goście, którzy zmniejszyli stratę przed przerwą do 1 punktu (31:30). Po zmianie stron trwała wyrównana walka, ale tylko w trzeciej kwarcie. Decydująca odsłona to już dominacja gospodarzy, którzy zwyciężyli zdecydowanie 31:13, a cały mecz 79:61.

KS Sudety Jelenia Góra - MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój 79:61 (22:11, 9:19, 17:18, 31:13)

Sudety: Najman 15, Gurazda 13, Florczak 12, Szandurski 11, Gorczyca 10, Olejniczak 7, Mikita 6, Suchecki 4, Małek 1, Langer, Szczepaniak, Zawadzki.
Basket: Kowalski 18, Warmiłło 14, Stochmiałek 7, Miłosz 6, Karwik 5, Dawiec 4, Borowiec 3, Dadas 2, Kmiecik 2, Kita, Kwiecień.

W poniedziałek (25.03) ostatni mecz Sudetów przed własną publicznością w rundzie zasadniczej. Przeciwnikiem jeleniogórzan będzie Gimbasket Wrocław. Początek meczu w hali przy ul. Sudeckiej o godz. 16:30, wstęp wolny!