MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Egipskie ciemności na przejściach dla pieszych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 grudnia 2012, 7:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 grudnia 2012, 6:38
Autor: Angela
Fot. Angela
– Od miesiąca na jednym z najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Wolności i Marii Skłodowskiej – Curie jest ciemno, bo spaliła się żarówka i nie ma jej kto wymienić – skarżył się pan Tadeusz, jeleniogórzanin. Inni Czytelnicy dodają, że podobna sytuacja jest na przejściach przy ul. Różyckiego oraz Ogińskiego. Tauron wyjaśnia, że czeka na specjalne lampy, które mają być na początku bieżącego tygodnia.

- To jakiś absurd – mówi nie bez emocji pan Tadeusz pracujący nieopodal, który przyszedł do naszej redakcji. – Pracuję w pobliskim kiosku przy przejściu i widzę co się dzieje. Już od godz. 17.00 przejście jest ciemne, a ludzie przebiegają przez ulice w obawie o własne życie. Miesiąc temu, dokładnie 5 listopada br., interweniowałem w tej sprawie w zarządzie dróg i mostów. Obiecano mi, że ta sprawa zostanie załatwiona. Nie została – jak było ciemno, tak jest – dodaje Czytelnik.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wyjaśnia, że „utrzymaniem” ulicznego oświetlenia zajmuje się firma Tauron Dystrybucja i pracownicy zarządu dróg już dawno jej zgłosili awarie.

- Czekamy tak jak mieszkańcy, zgłosiliśmy awarię zarówno na tym przejściu, jak i na przejściach interaktywnych przy ul. Różyckiego (przy Karłowicza) oraz przy skrzyżowaniu ul. Ogińskiego i Wiejskiej – mówi wicedyrektor Jerzy Bigus. – Nie wiem z czego wynika tak długi czas usunięcia tych usterek, ale będziemy to sprawdzać i ponownie interweniować – dodaje.

Anna Biesaga, koordynator biura komunikacji firmy Tauron Dystrybucja tłumaczy, że sprawa jest poważniejsza, bo nie chodzi w niej o wymianę zwykłej żarówki.

- Informacja o awarii została nam przekazana dwa tygodnie temu – twierdzi Anna Biesaga. - Ze względu na fakt, iż w oprawach oświetleniowych nad przejściami dla pieszych zastosowane są źródła światła o innej temperaturze barwowej, niż powszechnie stosowane w oświetleniu drogowym, wymagało to dodatkowego zamówienia metalohalogenkowych lamp wyładowczych. Planowany termin dostawy przypada na początku tygodnia. Wtedy zostaną one bezzwłocznie zainstalowane we wskazanych lokalizacjach – zapewnia i dodaje: mamy świadomość, że jest to znaczące utrudnienie dla przechodniów i dlatego staramy się czas usunięcia usterki maksymalnie skrócić, ale ze względów technologicznych nie ma możliwości zastosowania innego rodzaju opraw. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięte szlaki w Strużnicy

Przed nami finał WOŚP

Nowy dyrektor WORD

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~dinko 2-12-2012 8:50
lanie wody sypanie piachu tak to wszystko można określić tu przede wszystkim za wina RATUSZ bo to na jego terenie dochodzi do wielu nie udolności i to RATUSZ powinien wyciągnąć konsekwęcię od służb za narażanie mieszkańców na utratę zdrowia lub życia POPROSTU ZA BAEDZO SIĘ PATRZĄ JAK SIĘ OBŁOWIĆ A NIE PATRZĄ NA LUDZI
~przeciwny 2-12-2012 8:53
musi się coś złego stać to szybciej zareagują,brawa dla idiotów co montowali "oświetlenie: przejść na orlim ,po co komu błyszczące tablice skoro i tak nic nie widać na tych przejściach a w szczególności na pasach niedaleko skody. żal kasy na halogen ?na wolności są pięknie podświetlone przejścia, dlaczego życie ludzi w J.G. wystawiane jest na próbę ?sam często jeżdżę przez orle ,pomimo zachowania prawidłowej prędkości i czujności w ostatnim momencie dostrzegam pieszych. nasze władze udowodniły że są nieudolne, z tęsknotą czekam do kolejnych wyborów...
~17sqandal 2-12-2012 9:28
zrozumiałbym być może gsyby to jakiś mały warsztat nie miał zap[asowej żarówki ale taka duża firma jak Tauron to się w głowie nie mieści , wstyd
~... 2-12-2012 9:34
...a Zawila sie bawi bawi...
~rumcajs54 2-12-2012 9:35
Czy Tauron nie powinien rutynowo dokonywać przeglądów tego za co odpowiada, szczególnie o tej porze roku? Przecież tu idzie często o ludzkie życie. Inna sprawa to przejścia dla pieszych nie za mądrze usytuowane, np. Korczaka-Groszowa, Cieplicka-Reymonta (tragedia!!!) oraz zaszronione lustra, z których nie ma żadnego pożytku.
~rumcajs54 2-12-2012 9:41
Errata do powyższego: kiedy oznakowanie poziome zostanie zaktualizowane? Linia ciągła a kierowcy są zmuszani do jej przekraczania, bo zaraz za przejściem zaczyna się płatny parking. Nota bene kiedyś za parkowanie w tym miejscu sprzedawano nam blokady kół, a teraz też płacimy ale za blokowanie ulicy w majestacie prawa, mimo że nadal jest to bardzo wąskie gardło.
~AP 2-12-2012 9:52
Dlaczego nie ma mego komentaza odnosnie rady powiatu.
~...piotr 2-12-2012 9:53
zamontować tam kamery,noktowizory,lasery ,czujniki podczerwieni ,fotoradar, czujnik nachylenia stopy przechodnia do podłoża ,sensor ruchu wykrywacz barw stajemy tylko na białym karać karać karać jeszcze raz karać na ch... jakaś tam żarówka z tego nie ma kasy do przeżarcia a władza ma coraz większe potrzeby musicie to zrozumieć obywatele podatnicy będą montować kamerki na światłach dla waszego bezpieczeństwa ale koleiny przed skrzyżowaniami które uniemożliwiają bezpieczne hamowanie zostaną- pozdrawiam w piękny poranek
~s. 2-12-2012 10:18
Świadome narażanie pieszych na zagrożenie zdrowia i życia. Co na to prokuratura ?
~Marcin1984 2-12-2012 10:47
Najlepsze jest w Cieplicach. Wczoraj wracając koło północy do domu ze zgrozą zobaczyłem, że w miejscu, gdzie na Osiedlu Orlim niedawno zdarzył się tragiczny wypadek śmiertelny mrugają tylko znaki (a przejście mimo że ma zamontowany system doświetleniowy - nie działa) - ot cała Jelenia Góra i miłościwie nam panująca ekipa rządząca - brak słów
~TZE 2-12-2012 11:49
Dla każdego zadania powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą, być może jest, a w umowie: _________ 1. Odpowiedzialna osoba ze strony wykonawcy i zleceniodawcy -nazwiska. _________ 2. W jakim czasie zleceniobiorca usunie awarię - wymieni żarówkę. _________ 3. Kary za nie wykonanie usunięcia awarii - wymiany żarówki. _________ 4. Rozwiązanie umowy za nie przestrzeganie umowy, itd. _________ Odpowiedzialne osoby za to zadanie, źle wykonują swoje obowiązki. Prawdopodobnie, to Straż Miejska powinna monitorować i egzekwować zgodnie z przepisami zauważone wszystkie nieprawidłowości w miejscach publicznych, łącznie ze złożeniem wniosku do wymiaru sprawiedliwości za zaniedbanie obowiązków służbowych konkretnych osób i ukaranie mandatem winnych :)
~ 2-12-2012 12:03
Czekając na nowe lampy trudno wymienic im żarówkę hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha te miasto to dno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 2-12-2012 12:18
Jezeli zarowki sa inne to trzeba zamowic ich dodatkowo 10-20 sztuk i w razie awarii OD RAZTU WYMIENIAC !!! Ale to POlska wiec nie ma co sie dziwic, ze nikt nie mysli na przyszlosc. Niech gina kolejni piesi bo co tam, przeciez to ich wina, ze nie maja aut... Patrzac na fale emigracji naprawde myslacych i cos potrafiacych mlodych ludzi to nedlugo W POlsce zostana tylko zlodzieje, menele i nie nadajacy sie do niczego. Bedzie tylko gorzej i brzydziej a z takim podejsciem do swoich obywateli ten kraj nigdy nie pojdzie do przodu bo bedacy przy kazdej wladzy, nawet na najnizszym szczeblu patrza tylko, zeby im bylo dobrze a reszta sie nie liczy.
~Maro 2-12-2012 13:00
Marcin1984 "...na Osiedlu Orlim ()mrugają tylko znaki..." dobrze by było żeby całe chociaż. Pieniądze w błoto wyrzycone. Ktoś powinien za to beknąć.
~jaaakiśktoś 2-12-2012 13:18
Przejście śmierci jest przy Parku Norweskim. Zupełnie nie oświetlone miejsce tuż za zakrętem i mini parking przy stawie. Czekamy na wypadek? Panie Bigus lepiej reagować przed a nie po nieszczęściu!!!!
~PRAWDA 2-12-2012 13:54
TAURON TO ZŁODZIEJE!!!!! NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!!!!! TO my dla nich płacimy za prąd a oni nam kłody pod nogi!!!!!!!!!!!!
~Energa 2-12-2012 13:56
Tauron nie ma czasu bo szykuje kolejną wiosenną imprezę - Sprzątanie Pilchowic rękami dzieci. Szkoda, że teśmieci to w 90% zrzuty z śmieciołapek na zaporze we Wrzeszczynie..... Dokumentacja coraz większa i niedługo trafi do WWF (czekamy na kumulacyjne wiosenne "zrzuty").
~cieślik 2-12-2012 14:18
parę dni temu, kilkadziesiąt metrów wcześniej na przejściu dla pieszych koło Epoki zginęła dziewczyna. Mimo, że tam żarówka działa. Więc co dopiero tutaj, gdzie ruch pieszych jest ogromny. Poza tym większość kierowców nagminnie przekracza w tym miejscu prędkość. Oby nie doszło tutaj do podobnego wypadku.
Nοstradamus 2-12-2012 15:37
Głosowaliście na Complexa?!! To dobrze Wam tak!!! Żarówki są wymieniane tylko NA ZGŁOSZENIE. Pan Complex koszt kontrolowania stanu oświetlenia przerzucił na mieszkańców, to WY macie tego pilnować i pisać pisma, a jaśnie Pan Complex zobaczy co w tej sprawie można zrobić. NA KOLANA PODDANI! Klękać przed królem COMPLEXEM szubrawcy! I dziesięcinę odrabiać, kontrolować żarówki. A od przyszłego roku PODATKI W GÓRĘ!
Nοstradamus 2-12-2012 15:40
Prokurator to z ręki je COMPLEXOWI. Kruk krukowi oka nie wykole :) Razem na imieniny chodzą po kumplach i myślicie że ktoś komuś sprawę Z URZĘDU zrobi? NAIWNIACY JESTEŚCIE! Dalej głosujcie na PO.
~A.Mickiewicz 2-12-2012 16:43
Powinno być: "Pan Tadeusz", a nie pan Tadeusz
~Tromk 2-12-2012 17:00
za mało wypadków jest na tym przejściu wiec trzeba pogasić lampy aby w statystykach grało
~Anioł 2-12-2012 17:13
Grabarz też musi zarobić!!!!!!! światła nie będzie i kropka!!!!!!!!!!!. SWIEĆ sobie PANIE OCZAMI!!!!!!! Świeć Panie nad jego duszą, statystyki grać muszą! Planu nie wyrobil dla unii . Unia wściekła dotacje ograniczą .!!!! Statystyka grobowa musi grać!!!!!!, k....... ma......!!!!
~nooo! 2-12-2012 17:19
Patrzcie ludzie ! światła mu się zachciewa, wygodniś jakiś czy co ? z dobrobytu mu się w główce poprzewracało. A łuczywo w dłoń i na miasto goń!!! cholerka jasna- do czego to dochodzi ?! nie pojęte, ale wygodny!!!
~do Energa 2-12-2012 17:51
Chyba brakuje Ci informacji!!!Sprzatanie organizuje Tauron EkoEnergia a oswietleniem zajmuje sie Tauron Dystrybucja!!!Ale dla takiego pustaka to bez znaczenia!
~Marcin1984 2-12-2012 18:15
Ale Tauron jest Tauronem. Tauron teraz wydzwania po ludziach proponując "super" promocje. Do mnie do firmy dzwonili już chyba z 7 razy. Już mnie to denerwuje bardzo. Boją się o swoje stołeczki - bo będzie duża konkurencja (wreszcie) na rynku energii.
~tys 2-12-2012 19:57
Na stanie powinno być parę lamp i po problemie, wiedz proponuje wymienić osobę olewającą swoje obowiązki nie ma ludzi niezastąpionych .
~zyczliwy 2-12-2012 20:34
Panie Prezydencie dlaczego cierpi Pana wizerunek za monopol i olewatorstwa ze strony energetyki .Poprostu oglosic przetarg wybrac ze dwie firmy najtansze ktore beda sie chcialy wykazac i po klopocie.
~BOLO 2-12-2012 21:09
Pewnie Tomek ma , ale bez Rw nie da !!
~kmam 2-12-2012 21:33
A przejście podziemne pod ul. Jana Pawła II? Nie świeci się tam ani jedna żarówka.
~Energa 2-12-2012 22:14
Przebłyskowi parainteligencji z 17:51 wyjaśnię, że nikogo nie interesuje ile jest spółek pod jedną centralą i szyldem głównym. Wydzielanie kolejnych bytów służy waleniu w beret podatników i nijak nie przekłada się na konkurencyjność między koncernami energetycznymi w tym kraju. Napisano o udawaniu działań ekologicznych przy jednoczesnym zaniedbywaniu obowiązków wynikających z umów z RZGW. Pozdrowienia od "pustaka" dla kolejnego wirtualnego bohatera (powiedz mi to podpisując się imieniem i nazwiskiem :)))))
~ 2-12-2012 22:16
Nie uchronią też od wypadków takie lampy uliczne, które na przemian zapalają się i gasną w nieoczekiwanych momentach. Wzrok pieszych i zmotoryzowanych musi co chwilę przyzwyczajać się do tych zmian. Być może to jest w celu oszczędności ale raczej jest chyba odwrotnie, jeśli lampy co chwilę muszą pobierać dodatkową ilość prądu na włączenie się oświetlenia.
~Gość 3-12-2012 0:07
To normalne w tym mieście ze nikt za nic nie odpowiada i za nic nie ponosi odpowiedzialności ,ale cóż sie dziwić jaki prezydent ,takie i miasto ,a idwać to na każdym kroku panie Zawiła syf kiła i mogiła ,wszędzie bród smród i bieda ,ale pan i pańska żona pensje od nas podatników pobieracie i to nie małe .
~HaHa 3-12-2012 6:33
Dla Taurona i MZDiM nic złego się nie dzieje, a ich dyrektorzy i zastępcy powinni zostać wyrzuceni z pracy na zbity pysk!!!
~Kalina23 3-12-2012 10:36
W sprawie nieoświetlonego przejścia na \"Orlim\" monituje od ponad miesiąca w Zarządzie Dróg i Mostów. Bez rezultatu, słyszę pokrętne odpowiedzi, obietnice bez pokrycia i w końcu propozycję zadzwonienia do Prezydenta!! Chyba to zrobię, jak słowo daję!!! Czy kolejne osoby musza zginąć, żeby coś się poprawiło? po co było montować oświetlenie, które od początku nie działa?? Kto to w końcu ruszy? ciemno i niebezpiecznie jest już od 16.00, rano też nic nie widać, ale kogo to obchodzi? żyjemy jak w średniowieczu, wstyd i hańba, Jelenia-Dziura, ot co!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezent od Szyszaka

Wandalizm czy profanacja?

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Rekord wolontariuszy z Fundacji Leroy Merlin  

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
222
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%