MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Efekty warsztatów fotograficznych w muzeum

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 września 2017, 8:32
Aktualizacja: 9:07
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Muzeum Karkonoskim odbył się wczoraj (15.09) wernisaż wystawy z cyklu „Spotkania z fotografią”, czyli warsztatów, które prowadzi Tadeusz Prociak z Tomaszem Mielechem. Uczestnikami są hobbyści z całej Polski, którzy w większości nie zajmują się zawodowo fotografią.

Przed rozpoczęciem wernisażu uczestnicy warsztatów, którzy zjechali z różnych stron Polski, mieli okazję zwiedzić Muzeum Karkonoskie, z bogatą kolekcją szkła na czele. Sam wernisaż rozpoczął się od chwili ciszy pamięci Ewy Andrzejewskiej i Wojciecha Zawadzkiego – artystów, którzy wspierali inicjatywę „Spotkań z fotografią”.

- Jest to wystawa, która powstała przy okazji naszych warsztatów. Teraz wszyscy fotografują i czasem bardziej przypomina to nerwicę natręctw, niż działalność artystyczną. Staram się, żeby uczestnicy szli w kierunku fotografii, nad którą trzeba pomyśleć, czyli 70 proc. to ma być myślenie o fotografii, 15 proc. realizacja i 15 proc. postprodukcja – powiedział Tadeusz Prociak. - Często powtarzam, że cechą fotografa świadomego jest umiejętność rezygnacji z fotografii. W ciągu dziewięciu lat zaobserwowałem u swoich kolegów, że progres jest duży – dodał T. Prociak.

Zwiedzając wystawę można zobaczyć zarówno zdjęcia inscenizowane, jak i klasyczny pejzaż, prace z nurtu street photography, ale także fotografię otworkową i kilka klasycznych gum.

Autorami są: Małgorzata Bruj, Tomasz Ciesielski, Maciej Dems, Maja Fesołowicz, Anna Jakubowska, Stanisław Kawa, Monika Malicka, Witold Mikulski, Rafał Piotrzkowski, Patrycja Pitra, Jerzy Skiba, Michał Sowa, Piotr Trzmielewski, Katarzyna Warańska, Artur Wysocki, Justyna Zakrzewska. Wystawę w „Galerii na Górze” można oglądać do 1 października 2017 r.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Nieodpłatne zwiedzanie złotoryjskich zabytków

Plaża nad Bobrem otwarta

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkania z Beatą Kempą

Spotkali się z Beatą Kempą

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

PZN na kręgielni

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%