MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Edyta Geppert „podzieliła się” głosem w Świątyni Łaski

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 18 grudnia 2010, 17:07
Aktualizacja: Niedziela, 19 grudnia 2010, 9:34
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
„Podziel się” – tak brzmiał tytuł tradycyjnego już charytatywnego koncertu z okazji zbliżających się świąt. Wydarzeniu – jak w latach ubiegłych – gościny udzielił proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Andrzej Bokiej, a zaproszenie Agencji Solo przyjęła Edyta Geppert, która – po raz kolejny – zaśpiewała w Jeleniej Górze.

Tym razem występ to był szczególny, bo znana z wielu przebojów artystka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek estrady polskiej, której z entuzjazmem słucha kolejne pokolenie fanów, zaśpiewała dla wychowanków Domu Dziecka „Nadzieja” w Jeleniej Górze.

Niezwykle monumentalne, barokowe wnętrze Świątyni Łaski i wspaniały głos artystki stworzyły niesamowity nastrój. Wydarzenie to przyciągnęło całe rodziny z małymi dziećmi. Edyta Geppert wystąpiła razem ze wspaniałym pianistą, kompozytorem, aranżerem Krzysztofem Herdzinem, a całość widowiska wyreżyserował i zapowiadał Piotr Loretz, menedżer piosenkarki, a prywatnie - jej mąż. W programie zabrzmiały najbardziej znane szlagiery z repertuaru Edyty Geppert.

Na spektakl złożyła się nie tylko muzyka, ale też gra świateł. Artystka początkowo miała oświetloną tylko twarz, za nią na kurtynie utworzyła się świetlista aureola – wyglądało to bardzo magicznie. Kiedy Edyta Geppert śpiewała „Modlitwę do dobrego Boga”, widać było wzruszenie w oczach ludzi. Każde słowo piosenki poruszało coraz bardziej. Widać było, że sama artystka była bardzo szczęśliwa koncertem w tak wyjątkowym miejscu.

Każdy z uczestników tego wydarzenia mógł zakupić płytę Edyty Geppert wraz z autografem i w domowym zaciszu przeżyć jeszcze raz ten niesamowity koncertu na rzecz dzieci z „Nadziei”. Wydarzenie zorganizowała Agencja Koncertowo-Wydawnicza „Solo” oraz Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~x-man 18-12-2010 17:39
kocham Ciebie i tesknie-serce mi ustanie-bez Ciebie
~ 18-12-2010 17:50
wierze w artyzm tej pani ale czekam na muzyke pozytywizmu platformers
~Muzyk 18-12-2010 19:55
Platformersi graja już od 5 grudnia .
~Ola 18-12-2010 20:15
Wspaniały koncert . Dziękuję raz jeszcze Pani Edyto za te chwile wzruszeń. Kolejny koncert dla ludzi z sercem, jak było widać, niewiele mamy ich w naszym mieście. A szkoda. Zarówno cel piękny jak i sam koncert.
~e tam 18-12-2010 20:44
Artystka chłodna jak powietrze w świątyni,żadnego powitania,pożegnanie równie chłodne,chwilami półplayback,prowincjonalne wezwanie do nierejestrowania eventu ,tak sobie
~Do ~ 18-12-2010 21:10
~e tam; A w ogóle byłaś/byłeś ? Czy event c# jest dobry.
~ 18-12-2010 23:06
Szkoda , że nic nie napisaliście o debiucie jeleniogórskiego Big-Bandu, który odbył się w piątek 17 grudnia w filharmonii ...
~pawels 19-12-2010 0:26
co do tego niby-pół-playbacku to też się na początku denerwowałem, ale z drugiej strony skoro perkusja i parę innych instrumentów była wykorzystywana tylko w jednym czy dwóch utworach to nie ma sensu ciągnąć dodatkowej masy sprzętu i muzyków... mimo to jakoś mnie pani Edyta nie zachwyciła tym koncertem.
~nieznawca 19-12-2010 0:33
było średnio
~ 19-12-2010 9:25
Jak zwykle tylko z komentarzy można dowiedzieć jak było naprawdę.
~e tam 19-12-2010 10:41
Byłem ,w przeciwnym przypadku nie pisałbym nic na ten temat :) Dodatkowy przypał jak dla mnie to pożal się Boże scenografia autorstwa męża piosenkarki,otoczenie Koscioła Łaski nie przeszkadzało jak dotąd nikomu , łącznie z gwiazdami Silesia Sonans ,a i wykonawcy poprzednich edycji Podziel się świetnie się komponowali we wnętrzu .Byłem zresztą na wielu koncertach we wnętrzach świątyń nie tylko w Polsce i po raz pierwszy widziałem oszpecenie wnętrza takim czymś.Na dvd i blu ray jest dostępny świąteczny koncert Stinga w katedrze,nawet takiemu tuzowi jak on nie wpadł do głowy głupi pomysł poprzykrywania wszystkiego czarnymi szmatami
~ja 19-12-2010 17:10
szkoda że jakoś słabo nagłośnione było o tym koncercie :(
~,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 19-12-2010 20:22
Najlepiej siedzieć w domu przed komputerem i z piwskiem w ręku, albo najlepiej w zadymionej knajpie , Polacy niestety mają to do siebie że wszystko krytykują, co by było zorganizowane to ciągle tylko czytam słowa krytyki,ciągle coś nie tak....ciągle coś się komuś nie podoba, dobrze że są jeszcze ludzie którym się chce wyjść z domu i podarować odrobinę serca innym........w tym przypadku dzieciaczkom......niech dobry Pan Bóg ma Was kochane dzieci w swojej szczególnej opiece....
~e tam 19-12-2010 22:21
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, nie piję piwska ,paczuszkę zrobiłęm dzieciom obfitą,na koncet pomaszerowałem ochoczo i ogólne wrażenia mam ok poza tą scenografią i średnim humorem gwiazdy .Głos ma wciąż świetny ,a Jej utwory są tego głosu godne.Po to jest forum,by dyskutować.Pzdr
~;;;;;;;;;;;; 20-12-2010 23:16
więc ja dyskutuję...... bo też byłam na tym koncercie.Podobały mi się słowa piosenek, dające do myślenia, pełne refleksji i zadumy nad samym sobą.Pozdrawiam i życzę spokojnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

26. edycja "Prezentacji"

Galeria na... płocie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Soboty z artystami

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
304
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%