MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Edward Kiczak - wystawa retrospektywna w galerii Promocje

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:06
Autor: DZ
Fot. DZ
Od 24 stycznia w galerii „Promocje” mieszczącej się w Osiedlowym Domu Kultury trwa wystawa poświęcona twórczości artysty-malarza Edwarda Kiczaka (1929-2004).

Kiczak był malarzem wszechstronnym, oprócz akwarel, które dominowały w jego twórczości tworzył on rysunki tuszem, grafikę-linoryt, nie obce było mu malarstwo olejne, a także stosował techniki mieszane tzw. gwasze.

Wystawa prezentuje prace tego wybitnego artysty z całego okresu jego twórczości. Główną inspiracją dla Pana Edwarda była natura co zresztą doskonale obrazują przedstawiane dzieła, jednak nie sposób nie zauważyć na nich również fragmentów naszego miasta.

Otwarcie wystawy wzbudziło spore zainteresowanie i to nie tylko wśród pasjonatów, ale i u osób nie zajmujących się na co dzień sztuką. Zjawili się również członkowie rodziny artysty, którzy podziękowali licznie zebranym miłośnikom sztuki Pana Edwarda za przybycie. Ponadto zapraszają do odwiedzenia wystawy wszystkich, którzy się jeszcze na to nie zdecydowali. Do zaproszenia przyłączamy się i my, bo naprawdę jest co podziwiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Ostatnie bilety na spektakl w Zamku Książ

Karkonoskie witraże

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tado9tlen.pl 11-11-2006 14:08
Szkoda, że nikt nie skomentował.... Obojętność jest najgorsza dla artysty tej miary, co Kiczak... Fascynujący świat do odkrywania...
~herer 25-02-2012 4:13
choc od niedawna pasjonuje sie magia pedzla pan kiczak jest dla mnie mistrzem westernu tych pare ruchow pedzla i widze piekna i niepowtarzalna scene z kowbojami wszedzie poznaje jego reke ostatnio ogladnelem ponad 200 jego prac i ciagle w tych paru plamach na kartce widze ciagle ta jego milosc do westernow i oczywiscie ten ruch pedzla pozdrawiam wszystkich przyjaciol edka jack herer

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Orientalnie w Filharmonii

Ciężkie brzmienia

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%