MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Edward Kiczak - wystawa retrospektywna w galerii Promocje

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:06
Autor: DZ
Fot. DZ
Od 24 stycznia w galerii „Promocje” mieszczącej się w Osiedlowym Domu Kultury trwa wystawa poświęcona twórczości artysty-malarza Edwarda Kiczaka (1929-2004).

Kiczak był malarzem wszechstronnym, oprócz akwarel, które dominowały w jego twórczości tworzył on rysunki tuszem, grafikę-linoryt, nie obce było mu malarstwo olejne, a także stosował techniki mieszane tzw. gwasze.

Wystawa prezentuje prace tego wybitnego artysty z całego okresu jego twórczości. Główną inspiracją dla Pana Edwarda była natura co zresztą doskonale obrazują przedstawiane dzieła, jednak nie sposób nie zauważyć na nich również fragmentów naszego miasta.

Otwarcie wystawy wzbudziło spore zainteresowanie i to nie tylko wśród pasjonatów, ale i u osób nie zajmujących się na co dzień sztuką. Zjawili się również członkowie rodziny artysty, którzy podziękowali licznie zebranym miłośnikom sztuki Pana Edwarda za przybycie. Ponadto zapraszają do odwiedzenia wystawy wszystkich, którzy się jeszcze na to nie zdecydowali. Do zaproszenia przyłączamy się i my, bo naprawdę jest co podziwiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tado9tlen.pl 11-11-2006 14:08
Szkoda, że nikt nie skomentował.... Obojętność jest najgorsza dla artysty tej miary, co Kiczak... Fascynujący świat do odkrywania...
~herer 25-02-2012 4:13
choc od niedawna pasjonuje sie magia pedzla pan kiczak jest dla mnie mistrzem westernu tych pare ruchow pedzla i widze piekna i niepowtarzalna scene z kowbojami wszedzie poznaje jego reke ostatnio ogladnelem ponad 200 jego prac i ciagle w tych paru plamach na kartce widze ciagle ta jego milosc do westernow i oczywiscie ten ruch pedzla pozdrawiam wszystkich przyjaciol edka jack herer

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zagrają dla domu

Wracają dopłaty do wody i ścieków

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Obrazy pędzlem pisane w ODK

XXI Biennale Fotografii Górskiej – są wyniki  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
889
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%