MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Edukacyjny tor przeszkód w centrum Piechowic?

Wiadomości: Piechowice
Poniedziałek, 18 września 2017, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 19 września 2017, 7:37
Autor: WAC
Fot. WAC
Ciekawy pomysł na zagospodarowanie nieużytkowanego terenu zielonego w pobliżu Szkoły Podstawowej mają samorządowcy z Piechowic.

Według planów, na niezagospodarowanym terenie zielonym przy ul. Szkolnej ma powstać edukacyjny tor przeszkód. Jego wartość poznawcza ma polegać na tym, że podczas pokonywania różnego rodzaju przeszkód terenowych dzieci i młodzież będą jednocześnie zapoznawać się z największymi atrakcjami turystycznymi miasta i regionu.

Nowa atrakcja Piechowic o nazwie „Wędrówki po krainie Ducha Gór” ma być uzupełnieniem dla cieszącego się sporym powodzeniem, szczególnie wśród uczniów „Szklanego Ogrodu”.

Pieniądze na realizacje swojego pomysłu, samorządowcy chcą uzyskać składając wniosek o dotację do LGD „Partnerstwo Ducha Gór”. Gotowe są już koncepcja oraz projekt wykonawczy. Koszt inwestycji to 320 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Teraz lepiej widać

Niebezpieczne wyzwania

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~cieplicc 18-09-2017 11:46
W Piechowicach edukacyjny tor przeszkód to robi burmistrz ale dla gimnazjum ! A największą atrakcja piechowic są autobusy odjeżdżające z tego miasteczka :)
~ImFast&Furious 24-09-2017 16:15
Niech samorządy zainteresują się tym że centrum i dolne Piechowice są pogrążone w mroku bo latarnie są wyłączone. W górnych latarnie się świecą, ale to oczywiste bo to najlepsza część miasta. Trochę żal tych z pozostałej części miasta że tak po ciemnicy się poruszają

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Wypadek przy baniakach  

Mają w nosie pieszych

Remiza jak nowa

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%